نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۱:۲۲


بها هر كيف اداري چرم فوت چرم اشبالت ارگانيك - ارزش هر فوت چرم اشبالت ارگانيك هر فوت چرم اشبالت ارگانيك با بها هاي متغير و نوساني مطابق كيفيت عالي فروش ميگردد . اشبالت چرمي صفحه صفحه شده‌است كه از چرم هاي سنكين گاوي و شتري بدست مي‌آيد . با سايش و پرداخت صورت چرم , حالتي مخمل مثل پيدا مي نمايد كه به آن اشبالت ميگويند . از ديد طبقه بندي اشبالت در جايگاه پايينتري از جير جاي‌دارد و بيشتر جهت ايجاد توليد ها دست دوز مورد استفاده قرار مي‌گيرد . اشبالت عرضه شده از روش اين راءس اشبالت ارگانيك بوده و مدل مرتبه يك بحساب ميايد . كليه چرم هاي عرضه شده از روش تارنما منط , وابسته به چرم آفتاب شهر مشهد مقدس است . بدين ترتيب از نگاه كيفيت جاي هيچگونه نگراني نيست . چرم اشبالت و هر مدل چرم ارگانيك ديگر , متناسب با سكو مرغوبيت بها متفاوتي دارااست . در شرايطي كه تحت عنوان يك خريدار در‌پي تنظيم چرم اشبالت مرغوب با بها هر فوت مطلوب مي باشيد تارنما هاي اينترنتي و نمايندگي هاي داراي اعتبار خوبتر از ساير اماكن مي‌توانند شمارا از بها هاي رقابتي برخوردار نمايند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۴:۵۵

چرم شترمرغ امروزه به عنوان با ارزش ترين محصول اين حيوان مورد توجه مي‌باشد. از پوست شترمرغ، چرمي با كيفيت بالا و قابل قياس با چرم تمساح و فيل بدست مي‌آيد.

 چرم شتر مرغ نرم بوده و وجه تشخيص آن وجود نقاط مربوط به فوليكول هاي ساقه پر مي‌باشند. اين چرم دوام بسيار زيادي داشته و نسبت به چرم تمساح از مقاومت بيشتري در مقابل آب برخوردار مي‌باشد.
شترمرغ نر پرهاي سياهي دارد و انتهاي پرها و بال‌هاي آن سفيد است ولي پرهاي شترمرغ ماده قهوه‌اي رنگ است. سر و گردن شترمرغ بدون پر و طاس است. اين پرنده اغلب بصورت گروهي در بين گله‌هاي پستانداران علفخوار همچون گورخر و گاوميش و كل يال‌ دار به سر مي‌برد.از ويژگيهاي منحصر به فرد پوست بدن اين پرنده فوليكول هاي پر موجود در پشت و سينه آن است . وضعيت آرايش فوليكول ها بر روي پوست ارزش آن را مشخص مي‌كند. هر قدر اين فوليكول ها واضح تر و فشرده تر باشد پوست از ارزش بيشتري برخوردار است.
 از آنجايي كه تعداد فوليكولهاي پوست شترمرغ ثابت مي‌باشد بنابراين ارزش پوست بزرگتر الزاما بيشتر از پوست كوچكتر نخواهد بود.
چرم نرم و لطيف شتر مرغ يكي از رايج ترين مواد مورد استفاده در ساخت پوتين، دستكش ، كيف و نيز يقه كت است.

نوع ديگر چرم توليد شده از شترمرغ چرم پوست ساق پا است اين چرم از صفحات فلسي شكلي كه همانند پوست مارمولك است و از اجداد شترمرغ به آنها ارث رسيده تشكيل شده است. در ايالات متحده آمريكا از اين چرم براي ساختن پوتين هاي گاوچرانها استفاده مي‌شود و طرفداران زيادي دارد.چرم ساق پاي شترمرغ
لازم به ذكر است كه 60 درصد از درآمد محصولات شترمرغ، مربوط به چرم شترمرغ است.


چرم شترمرغ يكي از بهترين چرم هاي جهان با مقاومت بسيار بالا و ويژگي هاي منحصر به فرد مي باشد. اين چرم زيبا، طرح دار ، ضد آب ، كشسان و قابل انعطاف بوده و همين ويژگي ها آن را به محصولي پر طرفدار در بازار چرم، كيف، كفش و… تبديل كرده است. چرم شترمرغ، چرم نفيس، گران و منحصري مي باشد. دليل تمايز اين چرم، جاي ساقه هاي پر بر روي چرم است. اين چرم قابل انعطاف و با دوام بوده كه بسيار مناسب صنايع چرم سازي و محصولات چرمي لوكس مي باشد. در50 سال اخير از زيباترين و لوكس ترين چرم هاي دنيا شناخته شده است. با نگاهي به ظاهر چرم شترمرغ، متوجه مي‌شويد كه چرمي با رخ بسيار زيبا و بي‌نظير را مورد بررسي قرار داده‌ايد. بر روي پوست اين جانور، اثر رستنگاه پرها، به‌صورت مشخص ديده مي‌شود و بقاياي اين آثار، باعث مي‌شود رخ چرم حاصله بسيار زيبا جلوه‌ گر شود.
چرم شترمرغ
معمولا پس از كشتار پرنده پس از  برش و پوست كني، عمليات شستشو، آهك دهي و سپس آهك زدايي پوست انجام و آماده ورود به مرحله دباغي مي شود. براي كسب اطلاعات بيشتر درباره دباغي چرم، به مقاله “دباغي چرم” مراجعه كنيد.
پس از ورود پوست به مرحله دباغي همچون ساير پوست ها بوسيله مواد معدني و در مواردي مواد گياهي دباغي و ريتانينگ شده و پس از عبور از مراحل مختلف، محصول در نهايت  به چرمي گرانبها تبديل مي شود. چرم حاصله معمولا در حين توليد و در درام ويا به شيوه هاي متداول ديگر رنگرزي مي شود.چرم پس از رنگرزي به گونه اي تكميل و پوليش مي شود كه الگوي زيبا و طبيعي رخ چرم حفظ شده و ظاهري جذاب نرم، درخشان و در عين حال مقاوم داشته باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۱:۲۸


مراحل توليد كيف چرم از سالامبور تا محصول
توليد چرم بي‌گمان يكي از قديمي‌ترين فعاليت‌هايي است كه بشر به آن پرداخته است. در ابتدا، پوست حاصل از شكار و پرورش دام به عنوان پوشاك و براي حفاظت انسان در مقابل عوامل جوي مورد استفاده قرار مي‌گرفت.
چرم از سالامبور تا محصولچرم سازي از ابتداي تاريخ تمدن بشر تا امروز و خصوصاً از قرن بيستم با تغييرات بسياري همراه بوده است. اين تغييرات، بيش‌تر مديون صنعتي شدن و توسعه‌ي ماشين‌آلات بوده‌اند. چرم در چند مرحله توليد مي‌شود كه عبارت‌اند از:
مرحله‌ي خيساندن و شستشو: در اين مرحله پوست‌هايي كه نمك اندود شده‌اند را در حوضچه‌هايي به نام بالابان قرار داده و آب سرد را روي آن‌ها به جريان درمي‌آورند. با اين كار، نمك و خون باقي‌مانده به تدريج از روي پوست شسته مي‌شوند و آب به داخل بافت پوست نفوذ مي‌كند. واضح است كه پوست هر چه تميزتر شود از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود. در اين مرحله براي ضدعفوني كردن پوست از تركيبات خاصي استفاده مي‌شود. به علاوه دماي آب هم از اهميت زيادي برخوردار است. اگر چه استفاده از آب گرم روند كار را تسريع مي‌نمايد اما موجب افت كيفيت چرم حاصله و رشد مجدد باكتري‌ها مي‌شود. معمولاً ابتدا به مدت ۲ روز پوست‌ها در آب و مواد شوينده و ضدعفوني كننده‌ي مخصوصي خيسانده شده و بعد شسته مي‌شوند. دباغي كردن پوستي كه به خوبي شسته و خيسانده شده بسيار آسان‌تر است.
آهك دهي: با اين كار ريشه‌ي موها كاملاً سست مي‌شود و زوائدي از جمله چربي‌ها و برخي پروتئين‌ها كه بر روي پوست باقي‌مانده‌اند، كاملاً تميز مي‌گردند.
لش زدايي: در اين مرحله از توليد چرم كليه‌ي بافت‌هاي اضافي توسط ماشين‌آلاتي به نام لش بر از پوست جدا مي‌شوند. با انجام اين كار جذب و استفاده از مواد شيميايي در مراحل بعدي آسان‌تر شده و محصول نهايي كيفيت بهتري پيدا مي‌كند.
مو گيري: در اين مرحله از توليد چرم پوست‌ها را به مدت يك شب در محلول آهك و سولفيد سديم خوابانده و بعد توسط دستگاه يا به صورت دستي موها را تميز مي‌كنند. البته ساختار موي پوست حيوانات مختلف داراي دوام گوناگوني است. براي كوتاه‌تر كردن روند موگيري مي‌توان از سولفور سديم و تركيبات آن با موادي از جمله متيل آمين، سولفيدات سديم و كربنات سديم هم استفاده نمود.
آنزيم دهي: در اين مرحله براي كم كردن PH پوست و از بين بردن آهك به جا مانده از مراحل پيشين، از مقداري اسيد از جمله اسيد هيدروكلريك استفاده مي‌شود. بديهي است كه مواد و درجه‌ي غلظت آن‌ها بايد به تناسب و با احتياط مصرف گردند. با كم شدن PH محيط، آهك به تدريج خارج شده و به همين خاطر، اين مرحله را آهك‌زدايي نيز مي‌نامند. درضمن، در برخي مواقع از اسيدلاكتيك هم براي آهك‌زدايي استفاده مي‌شود.
تراش دادن چرم: پس از اين كه آب چرم دباغي شده گرفته شد، ماشين‌ها چرم را با ضخامت‌هاي گوناگون برش مي‌دهند. بعد از اين مرحله نيز چرم را سنباده مي‌زنند و اصطلاحاً پرداخت مي‌كنند.
مراحل توليد چرمرنگ‌آميزي: نهايتاً چرم را با مواد رنگي گوناگوني از جمله: مواد معدني غير محلول در آب يا مواد آلي محلول در آب رنگ‌آميزي كرده و سپس با روغن‌هاي گياهي يا حيواني روغن‌كاري مي‌كنند و به منظور افزايش دوام و درخشش از مواد براق‌كننده كه خود داراي تنوع هستند، استفاده مي‌شود.
انواع كيف چرم

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۲:۲۱


يكي از انواع پرطرفدار و زيباي خريد كيف چرم از پوست حيواناتي از قبيل مار و كروكوديل به دست مي‌آيد. اين نوع چرم بسيار كمياب بوده و قيمت گزافي نيز دارد. به علاوه در سال‌هاي اخير در زمينه‌ي حقوق حيوانات و حفظ محيط زيست و گونه‌هاي جانوري فعاليت‌هايي صورت گرفته است كه شكار اين حيوانات را بسيار محدود مي‌كند.

بنابراين افراد كمي هستند كه به اين گونه چرم دسترسي داشته و توانايي خريد آن را دارند.
امروزه استادكاران اين صنعت دست به كار شده و طرح پوست مار و كروكوديل را به صورت چاپي بر روي چرم شتر، بز و گوسفند به صورت رنگي ايجاد مي‌كنند. در نتيجه، چرم حاصله علاوه بر تنوع طرح و رنگ‌هاي زيبا، مقرون به صرفه نيز هست. حتي براي طبيعي‌تر جلوه دادن اين طرح‌ها از برخي افكت‌ها هم بر روي چرم استفاده مي‌شود.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پيگمنتي است كه در حال حاضر به صورت ديجيتال و توسط چاپگرهاي مخصوص بر روي چرم ايجاد مي‌شود.
پيشرفت و بهبود چاپ ديجيتال بر روي چرم اين امكان را فراهم آورده كه كالاهاي چرمي سفارشي به بهترين و منحصر به فردترين صورتي در دسترس مشتريان و سفارش دهندگان قرار گيرد.
اين نوع چاپ پيگمنتي را مي‌توانيد بر روي سر رسيد، دفتر يادداشت، قاب تلفن همراه، كيف، كفش، كت، باراني، دستبند و زيورآلات و… ببينيد.
مشخص است كه افزايش تقاضا و ايجاد محصولي خاص و رقابتي، خواست هر توليد كننده‌اي است. امروز مي‌توانيد تصوير، طرح، شعار، لوگو يا پيام دلخواه خود را روي كالاي چرم مورد نظرتان چاپ نموده و تجربه‌ي خود را از دنياي چرم به سطح تازه‌اي ارتقا دهيد.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پرسي است كه كاربرد زيادي دارد. براي انجام اين نوع چاپ كافي است تا كليشه‌ي مورد نظر خود را سفارش دهيد. سپس طرح همان كليشه با كمك دستگاه پرس بر روي كالاي چرم شما ايجاد خواهد شد. اين روش براي طلاكوب كردن چرم نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
چرم كالاي ارزشمندي است كه اكنون مي‌توانيد از طرح‌ها و نقش‌هاي گوناگون آن لذت برده و مجموعه‌ي چرمي خود را وسعت بخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۱۵

كيف چرم
آيا لباس چرمي داريد و دنبال راهي براي تميز كردنش مي گرديد؟اگر پاسختان مثبت است و دنبال بهترين و مطمئن ترين راه براي شستن چرم تان هستيد اين مقاله كمكتان خواهد كرد.
شستن چرم بدون ريسك!اولين سوالي كه به ذهن مي آيد اين است كه آيا مي توان چرم را شست يا نه؟ بايد به عرضتان برسانيم بلي، اما شستن چرم آدابي دارد كه بايد رعايت شود.
اولين نكته اينكه به هيچ وجه نبايد چرم را در ماشين لباسشويي انداخت و شست. بهترين راه براي تميز كردن البسه چرمي سپردن آن به يك خشك‌شويي معتبر است. (يعني مطمئن باشيد يك متخصص شست و شوي چرم در آنجا وجود داشته باشد).
در خانه نمي توان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمي و لطافت خود را از دست مي دهد و ديگر همچون گذشته انعطاف پذيري نخواهد داشت و خشك مي شود. اگر هم آستر كت چرم تان كثيف شد بهترين كار اين است كه آستر را عوض كنيد چون چرم فقط روشويي مي شود. گردو غبار دشمن چرم است و شما بايد هر چند وقت يك بار روي آن را تميز كنيد. براي اين كار كافي است كه يك قاشق مرباخوري شامپو بچه را با آب ولرم(CC ۲۵۰ ) و ۳تا۴ قطره سركه مخلوط كنيد و آرام روي كيف چرم چرم بكشيد و سپس با آب معمولي شامپوها را پاك كنيد و بعد با يك پارچه خشك كنيد.در نهايت مي توانيد با واكس هاي معمولي روي چرم را ماساژ دهيد.باران را با كف شامپو بچه بشوييد!باران هاي آلوده اي كه اين روزها در تهران كم نيستند مي توانند حسابي به لباس هاي چرم شما آسيب برسانند، اگر به طور ناگهاني در باران شديدي گرفتار شديد، در چنين شرايطي شستن چرم به اين شكل است كه بايد خيلي زود با يك اسفنج آغشته به كف شامپو بچه، باران آلوده را از روي چرم پاك كرده و بعد خشك كنيد. البته بايد حواس تان باشد كه پشت چرم نبايد به هيچ وجه خيس شود چون انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد، به طور كلي بهتر است در روزهاي باراني از پوشيدن چرم خودداري كنيد تا مبادا درون آن خيس شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۳۹

خريد كيف چرم

چرمهاي ماهي‌ها ، خزندگان و انواع پستاندارانبطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز بشر، از پوست حيوانهايي مانند گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آنها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آنها ، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌.
پوست مار و مارمولك
چرم مارمولكچرم مارمولكچرم مارچرم ماراين نوع پوست ، بسيار نازك و در عين حال محكم است. وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
پوست كروكوديل ها و سوسمارها
crocodile [1600x1200]
اين حيوانات ،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها ، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آنها با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار ، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدانهاي درجه يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
پوست پرندگان
bird [1600x1200]
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده ، مرده يا كشته شود.پوست ماهي
چرم ماهيدر ميان ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
چرم گاوي
چرم گاو
چرمي با دوام و مقاوم است كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است .اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود كاربرد عمومي آن در تهيه كفش و انواع كيف گاها در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
چرم گوسفندي
چرم گوسفندي
چرمي زيبا، با قيمت مناسب مي‌باشد و دوام خوبي دارد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
چرم بزي
محل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودمحل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۹:۳۶


از انواع

حيوانات چرم توليد مي شود.حيواناتي مانند گاو و بز به خاطر گوشتشان پرورش داده مي‌شوند. اما حيواناتي هم هستند كه به خاطر پوستشان شكار مي‌شوند.

خصوصيات پوست هاي مختلفبطور كلي، بيش تر چرم مورد نياز بشر، از انواع پوست حيوان هايي مانند گاو، گوسفند، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آن ها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آن ها، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم طبيعي مرغوب تبديل كرد‌.محصولات چرمي
 
چرم مارمولك:انواع پوست مارمولك
انواع پوست مارمولك، بسيار نازك و در عين حال محكم هستند. وقتي كه اين پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولك ها، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
 
چرم پوست كروكوديل ها و سوسمارها:انواع پوست كروكوديل
اين حيوانات،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آن ها با پرس‌هاي فولادي، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدان هاي درجه يك، كيف هاي زنانه و كفش هاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
 
چرم پوست پرندگان:انواع پوست پرندگان
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده مرده يا كشته شود.
 
چرم  پوست ماهي:انواع پوست ماهي
در ميان ماهي‌ها، كوسه داراي مناسب ترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
 
چرم گاوي:چرم بزي ساده
از انواع پوست گاو، چرمي با دوام و مقاوم به دست مي آيد كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني، در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است. اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف، به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود. كاربرد عمومي آن در تهيه كيف و كفش، مبلمان و دكوراسيون است، گاهاً در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
 
چرم گوسفندي:ورقه هاي چرمي
از انواع پوست گوسفند، چرمي زيبا با قيمت مناسب و دوام خوب به دست مي آيد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرم ها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
 
چرم بزي:انواع پوست بزتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد. چرم بزي در تهيه ي جير و ساخت كيف هاي كوچك تر نيز استفاده مي شود. چرم بزي داراي انواع مختلفي مي باشد و در ضخامت هاي مختلف همراه با درجات كيفي متفاوت عرضه مي شود. چرم هاي مويي، جير از ديگر انواع اين نوع چرم است كه مي توان براي ساخت محصولاتي بسيار زيبا از آن استفاده كرد.
 
چرم گاوميش:اين چرم بدليل ضخيم بودن در تهيه كمربند كاربرد بيشتري دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۲:۲۹

چگونه از كت كيف چرم چرمي مان نگهداري كنيمچرم، ماده اي پيچيده است، اما نگهداري از آن نبايد چندان پيچيده باشد. اگر كمي براي يادگيري نحوه نگهداري از كت هاي چرمي وقت بگذاريد و روشي را كه در اين مقاله به شما پيشنهاد مي كنيم به كار ببنديد، كتي جذاب و لطيف خواهيد داشت.الف. نگهداري از كت چرمي1. كت چرمي خود را ضدآب كنيد. محصولات «محافظت كننده در برابر آب» و «ضدآب كننده چرم» بسياري در بازار وجود دارند، اما مهم است كه قبل از خريدشان برچسب روي آن ها را به دقت بخوانيد. يك اسپري پليمر سيليكون، يا يك اسپري كوپوليمر اكريليك، درخشش و ظاهر زيباي چرم محصول شما را حفظ مي كند.محصولات پايه گريس يا پايه واكس خاصيت محافظت كنندگي بالاتري دارند، اما به دليل پتانسيل اثرگذاريشان بر رنگ، درخشش، بو و طول عمر چرم، براي كت هاي چرمي توصيه نمي شوند. برچسب محصول محافظت كننده خود را بخوانيد تا از مدت دوام خاصيت ضدآب كنندگي آن مطلع شويد. به طور معمول، بايد از اين محصولات هر چند هفته استفاده كنيد.به خاطر داشته باشيد، درست است كه اين محصولات كت چرمي شما را در برابر نفوذ آب مقاوم مي كنند، اما حتي اگر سازنده شان ادعا كرده باشد، هرگز آن را كاملا ضدآب نخواهند كرد. هرگز يك كت چرمي را در آب غوطه ور نكنيد يا درون ماشين لباسشويي نيندازيد.2. گهگاه از حالت دهنده هاي چرم استفاده كنيد. حالت دهنده هاي چرمي روغن و چربي مورد نياز چرم را به آن بازخواهد گرداند و از خشكي و شكنندگي بيش از اندازه آن جلوگيري خواهد كرد. البته به ياد داشته باشيد كه روغن بيش از اندزه هم مي تواند منافذ سطح چرم را بپوشاند و بر رنگ و طول عمر كت چرمي لوكس شما اثر بگذارد. تنها زماني كه احساس مي كنيد چرم كت شما شروع به خشك يا سفت شدن كرده است از حالت دهنده هاي چرم استفاده كنيد.براي انتخاب يك حالت دهنده چرم استاندارد نكات زير را به ياد داشته باشيد:• برچسب آن را بخوانيد تا مطمئن شويد براي نوع چرم به كار رفته در كت ما مناسب است (توجه به اين نكته در مورد كت هاي جير يا نبوك بيشترين اهميت را دارد).• در يك شرايط ايده آل، از روغن مينك (سمور) ناب، روغن نيتسفوت، يا روغن ساير حيوانات استفاده كنيد، اما بدانيد استفاده از اين مواد ممكن است چرم را كمي تيره تر كند.• محصولات داراي واكس يا سيليكون به مرور زمان سبب خشك شدگي چرم مي شوند، اما ممكن است انتخابي ارزان تر باشند كه باعث تغيير رنگ كمتري مي شوند. اما بايد از آن ها به مقدار كمتري استفاده نماييد.• هرگز از محصولاتي كه داراي روغن هاي معدني يا نفتي هستند استفاده نكنيد. اين محصولات مي توانند آسيب شديدي به كت چرمي لوكس شما وارد كنند. همچنين مادامي كه سطح چرم را كاملا با يك ضدآب كننده نپوشانده ايد، به هيچ عنوان از «صابون زين» روي قسمت هاي پرداخت نشده چرم استفاده نكنيد.3. سعي كنيد در فواصل زماني نسبتا طولاني، سطح كت چرمي تان را پوليش كنيد. پوليش چرم به كت چرمي شما درخشش مي بخشد، اما پتانسيل اين را دارد كه سبب رنگ رفتگي، خشكي، يا لخته شدن سطح چرم شود. از اين روش فقط در مواقع اوكازيون استفاده كنيد و قبل از اين كه يك محصول جديد را براي پوليش كت چرمي خود به كار ببريد، حتما آن را روي يك منطقه پنهان از چرم كت تان امتحان كنيد.جير يا ساير چرم هاي داراي بافت نرم و كركي را پوليش نكنيد. ممكن نيست بتوانيد بدون آن كه براي هميشه بافت جير را از بين ببريد، به آن سطحي براق ببخشيد!• هرگز از پوليش كفش براي كت هاي لوكس چرمي خود استفاده نكنيد.4. شوره را با پارچه اي نمناك پاك كنيد. در شرايط مرطوب و زمستاني، ممكن است سطح چرم شوره بزند. بدون معطلي اين شوره هاي نمك را با پارچه اي نمناك برطرف كنيد تا از ايجاد نقاط خشك و ترك در كت لوكس چرمي تان جلوگيري كنيد.5. بگذاريد چرم خيس در هوا خشك شود. اگر كت چرمي شما خيس شد، آن را صاف از يك چوب لباسي آويزان كنيد و اجازه بدهيد در دماي اتاق خشك شود. براي جلوگيري از تغيير شكل چرم، جيب هاي كت تان را خالي كنيد. كت چرمي خود را دور از منابع حرارت مستقيمي مانند رادياتور يا بخاري نگه داريد. اگر كت چرمي شما كاملا خيس شده است، پس از خشك شدن كت، حتما از حالت دهنده روي آن ها استفاده كنيد6. ياد بگيريد چگونه چين و چروك را از بين ببريد. بايد از انبار كردن چند كت چرمي روي يك رخت آويز و ايجاد كوچكترين چروك ها بپرهيزيد. اگر به دردسر چروك شدن كت چرمي دچار شديد، آن را پيش يك خشكشويي معتبر و آشنا با نحوه تميز كردن محصولات چرمي ببريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۰۰

تاريخچه كيف چرم زنانه نزديك به پنج هزار سال پيش، مصريها چيزهايي شبيه كفش ساخته بودند. البته بهتر است به آنها بگوييم پوشينه پا، نه كفش.از كفشهاي مصري هاي قديم مي شود طرز زندگي و طبقات اجتماعي در آن زمان را فهميد. تمدن ايران، يونان و رم پوشينه هاي ديگري درست كردند كه نشان دهنده طبقه اجتماعي فرد و ميزان قدرت او بود. نام بسياري از اين پوشينه ها هنوز هم استفاده       مي شود، مثل سندليوم كه الان به آن صندل مي گويند.كم كم تفكرات مسيحي روي كفشها تاثير گذاشت چون مسيحي ها اعتقاد داشتند كفش بايد كاملاً پوشاننده باشد به همين دليل كفشها در مغرب زمين ازحالت صندل به شكل روبسته درآمد.
در قرن دهم و دوازدهم ميلادي، اروپايي ها در جريان جنگهاي صليبي از علم و دانش مسلمانان حتي براي كفشهايشان استفاده كردند . در قرن چهاردهم، با پيشرفت صنايع، آرام آرام پارچه و چرم دباغي شده نازك وارد كفش سازي شد.
بسياري قرن چهاردهم را قرن آغاز مد مي نامند.
اواخر قرن چهاردهم هم كفشهاي نوك تيز مد شد در ادامه، قرن پانزدهم ميلادي، وقتي كفش نوك تيز از مد افتاد، كفش نوك پهن مد شد.
قرن هفدهم ، اين پاشنه هاي خيلي بلند از كفشها حذف شد و پاشنه هاي معقول تري به كفشهاي زنانه و مردانه اضافه شد.
جامعه خيلي طبقاتي شده بود ، مردمي كه اهل پز دادن بودند. كفشهاي پاشنه بلندي مي پوشيدند كه روي آن را با حرير بافته بودند. هر چه پاشنه بلندتر بود، موقعيت آن فرد بالاتر مي رفت مثل اين كه در آن زمان كساني كه از بالا به همه چيزهاي اطراف نگاه مي كردند، احساس قدرت زيادي مي كردند.
در قرن هجدهم هم اوضاع همان طوري ماند و فقط شكل پاشنه ها تغيير كرد. به جاي حرير هم از چرم رنگي استفاده كردند كه به نظرشان بسيار زيبا بود. درهمين قرن، انقلاب كبير فرانسه، نتايج خيلي مهمي داشت. بعد از آن، مردم كه ديگر به دنبال تساوي و برابري بودند پاشنه هاي بلند را حذف كردند و همه كفشها از نظر ارتفاع يك شكل شد. قرن نوزدهم، قرن همه گير شدن مد بود.
سال 1914، همزمان با آغاز جنگ جهاني اول، كفشهاي راحتي اختراع شد. مطمئناً آدمها نمي توانستند زير بمب و باروت، بچه هايشان را بغل كنند و با كفشهايي كه پاشنه هاي بلندي داشت اين طرف و آن طرف بروند. از سال 1910 هم كه تجارت جهاني شكل گرفت و كشتي ها و هواپيماها محموله ها را از اين سر دنيا به آن طرف مي بردند، فرهنگ كفش دنيا نيز درهم و برهم شد و كفشها شكل بين المللي به خود گرفتند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ