woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۷:۵۰

واقعا كيفي كه براي آن پول زيادي مي پردازيم چرم طبيعي است يا خير و وقتي نوبت انتخاب گونه مي رسد , با خودمان مي گوييم اين يك كيف چرم شيك است , پس آن را بايد بخرم! اشتباه ما درست همين جا است! كيف چرم
خريد كيف چرم هميشه يك سوال بزرگ را در ذهن شما ساخت مي نمايد , آيا كيفي كه مي‌خريد واقعا چرم است و آيا چرم به عمل رفته در آن كيفيت خير دارد يا نه؟ بازار پر است از كيف‌هاي چرم تقلبي با كيفيت مضاعف پايين و گاه قيمت ارزان . اما شما ميتوانيد با به ياد داشتن چند نكته ساده در اين بازار شلوغ گم نشويد . 
شايد افراد يه خرده بدانند تفاوت يك كيف چرم كيفيت خوب با يك كيف معمولي چرم يا چرم مصنوعي چه چيزي است جز اينكه قيمت آن ميتواند دوچندان بالاتر است؟ البته به جز ارزش تفاوت‌هاي زيادي بين كيف‌هاي چرمي و كيف‌هاي مردانه يا زنانه ديگر وجود دارد و البته يكي مهم ترين اين تفاوت‌ها اين است كه درصورتي كه كيف چرم خود را با دقت تعيين نماييد , ميتوانيد آن را تا ساليان داشته باشيد . دربين مدل‌هاي متفاوت كيف چرم هم تفاوت‌هايي وجود دارد كه در ارزش آن موءثر است . 
دسته كيف چرم زنانه چرم شهر مشهد مقدس از فروشگاه اينترنتي ديجي استايل 
چرم تصنعي و مصنوعي عليه چرم اصل در شرايطي‌كه به كيفيت كيف چرم شك وترديد داريد توصيه ما اين است كه آن را هيچ گاه نخريد , يك كيف چرم اصل چنان كيفيت بالايي داراست كه بلافاصله قابل تشخيص است . چرم طبيعي بافتي تماما نرم دارااست كه در آن هيچ چيز تصنعي به كار نرفته است . براي اين‌كه يك گونه كيف چرم كيفيت خوب انتخاب فرمائيد , بهتر است سراغ چرم فول گرين برويد , چرمي كه روش آن تغيير تحول داده نشده و در واقع بافت تماما طبيعي پوست را با تمام خط و خش‌هاي آن دارااست . 
معمولا چرمي كه در يك كيف چرم به كار مي رود از بخش پشت پوست است و مرحله آن رنگ شده است كه اما اين مدل چرم استمرار يك كيف چرم فول گرين را ندارد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۳۸:۳۳


كيف چرم پول 
در‌اين مقاله شمارا با نكات اصلي گزينش يك كيف پول زنانه مطلوب آشنا مي‌كنيم , به دليل آن كه كيف زنانه قادر است تاثير متعددي در جالب و شيك پوش بودن يك خانم داشته باشد . 
– رنگ كيف در دفتر از رنگ هاي سياه , قهوه اي و يا اين كه بژ استفاده فرمائيد اما در ضيافت ها كيف به رنگ هاي قرمز رنگ , صورتي و سياه داشته باشيد . مي‌دانيد زيرا اين رنگ ها دقت ساير افراد را به خويش جلب مي نمايد . 
– سايز كيف در‌صورتي‌كه اسباب متعددي با خودتان نداريد كيف هاي پول كوچك شايسته ترين مورد خواهد بود . ولي سايز كيف پول ميتواند متناسب با سايز تن هم متغير باشد . 

– جنس كيف براي كارها روزانه مي‌توانيد كيف هايي از جنس پارچه هاي ضد آب و يا اين كه چرم تصنعي و مصنوعي هم استفاده فرماييد . چه بسا شايسته ترين تعيين شما مي تواند چرم باشد . 
– زمان استفاده از كيف در‌حالتي كه كيفي را تنها براي يك ضيافت و يا اين كه يك فصل خريديد , همت فرماييد كيف شما بها قابل قبولي داشته باشد اما چنانچه دوست داريد يك كيف از يك مارك گرانقيمت داشته باشيد حواستان باشد كه مي بايست از آن براي مد زمان طولاني و فراوان استفاده فرماييد . پس در هنگام تعيين بدين نكات بيشتر اعتنا و توجه داشته باشيد . 
– دارايي خريد در حالتي‌كه ميزان دارايي قابل قبولي براي خريد كيف پول زنانه تعيين نكرده ايد در پي مثال هاي بي آلايش و كم زرق و برق برويد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۹:۰۵

كيف چرم
در واقع چرم و وسايلي كه از چرم تشكيل‌شده باشد , به قدري بسيار بوده است كه وسايل متعددي از ابزار و پوشاك آقايان را دربرگيرنده مي شده‌است . 
وجود كلمه و واژه هايي نظير اديم , كيمخت , ساغري , تيماج , سختيان در گويش فارسي پيشين از اسلام و همينطور وجود كلمه هايي مربوط به وسايل و ابزارهاي چرمي نظير سختك , كمربند , انگشتيان , مشك و … در متن‌ها پهلوي نشان دهنده استفاده گسترده از چرم در جمهوري اسلامي ايران پيش از اسلام است . 


كاربرد هاي ديگر چرم در جمهوري اسلامي ايران باستان 
به متن ابن يمين , ايرانيان باستان از پوست حيواناتي نظير گاوميش , گاو و گوسفند براي نوشتن بر روي آن استفاده مي كردند و ابن يمين در متن هايش به نوشتن دستور هاي داريوش بر روي چرم اشاره نموده است . 
سازه بر بعضا احاديث , اوستا را بر دوازده هزار قطعه پوست گاو متن بودند . هچنين پوست متن هايي كه در اورامان كردستان يافت شده و در موزه بريتانيا مراقبت ميشود , نشان دهنده استفاده از پوست براي نگارش در عصر اشكانيان است . 


اهميت چرم براي انسانها 
آدم در به عبارتي روزهاي اول سكونتش بر روي زمين به خاصيت و اهميت پوست حيوان‌ها پي پيروزي و به همين بهانه از آن براي مصارفي زيرا پوشاك , كفش , زير انداز و … فايده جست . 
هر چند آدم در صدر پوست را به طور نپخته مورد استفاده قرار مي اعطا كرد البته به مرور زمان به حرفه مراقبت و دباغي پوست و تبديل آن به چرم پي پيروزي . 
اين اهميت به قدري خاص و شايان توجه بوده است كه روي يك نگارگري كهن نو كشف شده در غارها به اسم “ چتل هوبوك ” از ۵۷۵۰ سال پيشين از به دنيا آمدن تصوير شكارگري در اكنون رقص با يك لنگ از پوست پلنگ مشاهده ميشود . 
نكته مهمي كه با دقت به شواهد و قرائن جانور مثل اشياي بدست آمده از دوران ديرباز و همينطور مجسمه ها , نقش پر رنگ ها و نگارگري ها مي شود به آن اشاره نمود , استفاده از چرم به طور روزانه بوده است ; به عبارت ديگر چرم به صورت دايم در معاش بشر نقش داشته و به عمل مي رفته است . 
اين كاربرد گهگاه در پوشاك , خصوصاً كفش شكارچيان و جنگجويان و گهگاه براي افسار و يراق آلات حيوان ها و هنگامي هم براي ساخت ظروف بوده است . 
“ آرتور اپهام پوپ ” در كتاب شاهكارهاي هنر كشور‌ايران , درباره ي برخي از اين ظروف اين مدل مي نويسد : 
“ صورت ظرف هاي سفالين ديرباز در كشور‌ايران باستان اكثر وقت ها از صورت ظرف هايي كه با مواد ديگر ( چوب , چرم , حصير ) تشكيل‌شده و آدم هزاران سال پيش از آن كه سفال سازي را ابتكار عمل نمايد , آنان‌را به عمل برده بود , تقليد ميگردد . 
جام استوانه اي صحيح به صورت ظرف هاي چوبي است و گميج گود از انواع ظروف چرمين تقليد شده‌است . 
ته كاسه صورت آن نظير كيسه ي چرمي است كه از داخل كوبيده ميشد تا مشقت بار شود و رطوبت به آن اثر نكند . نصيب نگارگري شده دهانه آن مشابه درزي است كه تسمه ي چرمي به آن وصل مي‌شد و آن را تنگ مي كشيدند تا دهنه ي ظرف بسته شود . ” 
خوشبختانه مرز و بوم ما از قديم در استفاده و بكارگيري اين پوست هاي باارزش بخشي از پيشگامان عالم بوده است و به قيمت اين پوست ها خيلي زودتر از ساير ي اقوام پي برده و آن را مورد استفاده قرار داده است . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۰۷:۱۴


كيف چرم در خطوط ساخت چرم تصنعي اين محصول تحت عنوان لايه اي در پشت چرم چسبانده ميشود كه سبب ساز ارتقاء استحكام , توليد لطافت در پشت آن و عدم تغيير تحول صورت در هنگام مصرف مي گردد . كاربرد لايي لايي كمپاني ابرينه در پشت چرم به جاي ابر چسبانده مي گردد و منجر توليد جريان هوا , عدم پودر شدن در گذشت زمان و ساخت لطافت در پشت چرم مي گردد . توليد ها فوق معمولاً در مبلمان , صندلي هاي اداري , روكش هاي چرمي صندلي ماشين , كيف و كفش مورد استفاده قرار مي گيرند . كاربرد لايي سوزني در صنعت هاي پوشاك : وزن سبك , عايق حرارتي دلخواه , قابليت و امكان شستشو و ساخت ظاهري قشنگ سبب ساز شده‌است كه استفاده از لايي هاي پلي استري حجيم در‌اين صنعت به امري رايج تبديل گردد . ساختار عمودي الياف لايي عمودي منجر شده‌است كه از خواص حجم دهندگي بيشتري برخوردار باشد و بعداز دوخت يا اين كه پنبه دوزي لايي با پارچه , زيبايي مرحله پوشاك بيشتر شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۹:۰۴

مبلمان : هنگامي سخن از مبل و كاناپه مي گردد , مبل چرم را با ظواهر پررنگ اش و حسي كه به ما مي‌دهد كيف چرم , مقاومت و ماندگاري اش و چه بسا بوي خاص آن به خاطر مياوريم . در‌حالتي كه قصد خريد مبل چرم داريد , خوب تر است قبلي از آن اندكي بيشتر و عميق خيس در زمينه ي اين مبل و خصوصيت هايش بدانيد . طيف وسيعي از جور ها , كيفيت ها و سبك هاي مبل چرم موجود هست كه در رضايت شما از خريدتان زياد تأثيرگذار اند . بدين ترتيب بدانيد در هم اكنون خريدن چه مبلي مي‌باشيد , چه انتظاري از آن داريد و اين مبل چقدر با دكورا سيون داخلي خانه شما منطبق دارااست . جواب به‌اين نوع پرسش هاي كليدي پيش از خريد , به شما اين اطمينان را ميدهد براي چند سال از نشستن بر روي مبلي كه به منزل مي‌آوريد لذت ببريد . گونه هاي چرم 
سه دسته با اهميت از چرم مبلمان موجود هست ( اكثر اوقات از پوست گاو ) كه به جزء پوست كه مصرف شده اشاره مي نمايد . 
چرم با ذرات بالا : اين گونه چرم الزاما دارنده كيفيت بالايي نيست . در واقع لايه اي از بخش مويي بيروني پوست است . پوست هاي لكه دار يا اين كه مصدوم صيقلي داده شده و ذره هايي شبيه بر روي مرحله آنان مهر مي‌شود . اين جور با اسم ( ذرات تصحيح شده ( شناخته مي‌شود . 
چرم با ذرات بالاي بدون نقص : اين مدل هم از لايه ي بالايي پوست ميايد , ولي پوست اعلايي كه كامل است . براين اساس دانه هاي آن ارگانيك و اصل بوده و اسكن و تصنعي و مصنوعي نيستند . 
چرم شكافته : اين جور از لايه ي دوم يا اين كه سوم پوست بوده و آسيب پذير خيس , ناپايدارتر و در قبال كشش مصون خيس است . اين دسته چرم هيچ دانه اي ندارد و براي مبلمان مطلوب نيست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۳۷:۰۸

كيف چرم
1 - چرم سبك : چرمي است كه ازپوست حيواناتي نظير گوسفند , بز , بزغاله وبره به دست مي آيدكه فراوان دقيق و نازك است وبه همين استدلال نيز در ساخت محصولاتي مانندلباس , كاپشن , ودستكش مصرف شده وازانواع كيفيت ذيل خيس آن تحت عنوان آستري كفش ولباس استفاده مي گردد . 
2 - چرم نصفه سنگين وزن : به چرمي گفته ميشود كه از پوست حيواناتي نظير كروكوديل وشترمرغ به دست مي‌آيد وبه علت كم ياب بودن بيشتردرساخت محصولاتي كه جنبه دكوري دارندويا گران قيمت محسوب ميشوند مورداستفاده قرار ميگيرد . 
3 - چرم سنگين وزن : به چرمي گفته مي گردد كه از پوست حيواناتي نظير گاو , گاوميش , گوساله وشتر و . . . . به دست مي‌آيد . چرم سنگين وزن شايسته ترين گونه جهت استفاده هاي معمول ميباشد وداراي بيشترين مقاومت وزيباترين چهره درميان ديگرانواع است . اين مدل چرم به دليل استحكام ومقاومت بالا به مصرف درزيره ورويه كفش , ساخت كيف هاي دستي وجيبي مرغوب وبا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و . . . . مي‌رسد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۳۵:۰۷


كيف چرم
در حالتي‌كه شما نيز در گزينش كمربند دلخواه براي لباس‌تان مشكل داريد , قرائت اين راهنماي كوچك را به‌ شما توصيه مي‌كنيم . . . 
1 رسمي مي‌خواهيد يا غيررسمي؟ 
به صورت كلي كمربندها به دو مدل معمولي و رسمي تقسيم مي‌شوند . با يك حساب سرانگشتي مي‌توانيد اين دو گونه كمربند را از نيز تشخيص دهيد . در صورتي كمربند به پهناي انگشت شست شما بود , مشخص و معلوم مي‌شود كه كمربند منحصربه‌فرد لباس‌هاي رسمي است . هر كمربندي كه از اين مقدار پهن‌تر باشد مدل معمولي است و به درد لباس‌هاي رسمي نمي‌خورد . در حالتي‌كه نتوانستيد با كمك اين راهنمايي كمربندها را به خوبي از نيز تشخيص دهيد , بايد بدانيد كه از ظواهر كمربند نيز مي‌توانيد پي به دسته آن ببريد . كمربندهاي اسپرت معمولا رنگ‌هايي درخشان دارا‌هستند , در صورتي كه كمربندهاي رسمي رنگ و بافت‌هايي صاف و مات دارا‌هستند . عالي است كه دست كم يكي از هر دسته را در كمد لباس‌هايتان داشته باشيد 
2 چه رنگي خوبتر است؟ 
تعيين رنگ كمربند كاري بسيار معمولي است زيرا صرفا سه رنگ اصلي براي آن موجود است : مشكي , قهوه‌اي روشن ( عسلي ) و قهوه‌اي سوخته . عالي است كه از هر سه رنگ نيز كمربند اسپرت داشته باشيد و نيز كمربند رسمي البته در شرايطي كه در توانايي شما كمبود , مي‌توانيد كمربند اسپرت خويش را به رنگ قهوه‌اي عسلي يا قهوه‌اي سوخته و كمربند لباس‌هاي رسمي خويش را به رنگ مشكي تعيين كنيد . كمربند رنگ‌هاي روشن براي نوجوان ها و جوان ها بسيار مطلوب است البته براي اشخاص مسن‌تر زياد ديدني به لحاظ نمي‌رسد . 

3 چرم كمربند , گونه هاي و اقسام دارااست 
تشخيص جنس كمربند كمي مشكل است ولي به صورت معمول كمربندها از سه دسته چرم ساخته مي‌شوند : 
• چرم گاوي : اكثرا كمربندهايي كه در فروشگاه‌هاي داراي اعتبار ديده مي‌شود , گونه هاي مختلفي از چرم گاوي است . فكر نكنيد زياد بودن آن‌ها نشان‌دهنده عدم مرغوبيت آنهاست . برعكس چرم گاوي نيز براي كمربندهاي صاف و درخشان رسمي و نيز كمربندهاي پهن و كلفت اسپرت بسيار عالي و از تداوم و قدمت زيادي برخوردار‌است . 
• چرم شترمرغ : مدل ديگر چرم كمربند , چرم شترمرغ است . از آنجا كه ساخت اين جور كمربند بسيار مشقت بار است , دستكم يك سري صدهزار تومان قيمت داراست , البته به دليل جور چرمش اندك هوا داران خاص خويش را دارااست . 
• چرم سوسمار : مي‌توان اظهار‌كرد اين گونه كمربند گران‌ترين جور است . قيمت كمربند درست شده از چرم سوسمار و همنوعان آن يعني چرم تمساح و كروكوديل , دستكم تا 800 هزار تومان نيز مي‌رسد . ظواهر اين چرم بسيار زيبا است و ولي توليد آن نيز در سال به هزار عدد نيز نمي‌رسد . 

4 به سايز و قيمت فكر كنيد 
روي هر كمربند برچسبي داراست كه سايز آن درج شده شده‌است . كمربند را به دور كمرتان بگيريد و با دو ترك وسطي آن متناسب كنيد . كمربند هميشه بايد تحت عنوان اسباب و اثاث فرعي كمر لباس‌تان باشد , خير مهم‌ترين قسمتي از لباس‌تان . پس با اينكه دوست داريد ديده ديگران را با برق كمربند چرم خويش خيره كنيد , دنبال كمربندهايي نرويد كه قيمتش از كفش يا از كت و شلوارتان نيز گران‌تر باشد . 
5 شيوه ست كردن كمربند با جامه 
ساده‌ترين روش براي ست كردن كمربند با خرقه اين است كه رنگ كمربند بايد همواره با رنگ كفش‌ها يكي باشد . كمربندهاي عادي و اسپرت , دست شمارا در اين زمينه بازتر مي‌گذارد . كمربندتان چه سياه باشد , چه قهوه‌اي روشن و چه قهوه‌اي سوخته , به خوبي با جين و كفش كتاني نوع درمي‌آيد , مگر اينكه بخواهيد چكمه پايتان كنيد زيرا در اين وضعيت گزينش كمربند كمي مشكل مي‌شود . تقريبا كليه چكمه‌ها , سواي دقت به قيمت آن , قسمتي از كفش‌هاي اسپرت و عادي به حساب مي‌آيند البته از آنجا كه از چرم ساخته شده‌اند , بايد از ضابطه لباس‌هاي رسمي براي گزينش كمربند استفاده كنيد و رنگ كمربند بايد حتما با رنگ چكمه‌ها دسته باشد . حواستان به مقدار سگك يا قلاب كمربند نيز باشد . هرچه سگك بزرگ‌تر باشد , كمربند اسپرت‌تر است . قلاب‌هاي كوچك و صاف منحصربه‌فرد لباس‌هاي رسمي مي باشند . 

6 روش نگهداري از كمربند 
كمربندها بايد هميشه به طور عمودي و بدور از نور و روشنايي آفتاب آويزان شوند تا چرم آن ها خشك و وخيم نشود . اكثر مردها عادت دارا هستند كه كمربندهاي خويش را روي شلوار نگاه داشته و جدا آويزان نمي‌كنند البته عالي است بدانيد كه نگهداري كمربند به مقطع طولاني در اين شرايط , چرم آن را خم كرده و ظواهر آن را از بين مي‌برد . عالي است كه محلي غير وابسته براي آويزان كردن كمربندها

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۲۳:۱۹

صنعت كاران در ويتنام پيرو طراحان ساكن در مسئله كفش گوين Thi تانگ , نائب رئيس مديريت و دبير كيف چرم
( Lefaso ) در سميناري در 21 مارس همين سال به صورت مشترك با 
موسسه پژوهش ها چرم و كفش ويتنام در هانوي پايتخت اين مرزو بوم 
كمپاني كرد 
انگيزه از اين نشست راه‌اندازي يك گروه براي تشويق طراحان 
خلق كننده ويتنامي براي كمپاني در 4 رقابت بين المللي پباده سازي كفش در 
سال 2012 در حيطه آسيا بود . اين رقابت ها از 30 مه تا 1 ژوئن 
بين اتحاديه انجمن هاي صنعتي حوزه‌ اي كفش آسيا در گوانژو چين 
برگزار خواهد شد . 
ايشان همينطور انگيزه از اين رقابت ها را ابتكاري براي بهبود گنجايش 
پباده سازي و ايجاد كفش در كشورهاي آسيايي و همينطور شناسايي 
طراحان ايده پرداز و ماهر در اين باره ابلاغ كردند . 
ترن Tuyet ماي , نماينده موسسه پژوهش ها كفش و چرم ويتنام بيان كرد 
كه شركت كردن فعال طراحان ويتنامي قادر است دگرگون سازي بزرگي را در 
صنعت كفش اين مرز و بوم بوجود آورد

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۲۹:۴۱

پس از تراش دادن پوست ها را به بخش چرم سازي منتقل مي نمايند تا عمليات بعدي به اجرا در آيند معمولا دراين كيف چرم مكان ابتدا عمليات پاك كردن پوست از ذرات گوناگون يا اين كه براده هاي آهن كه از تيغه هاي دستگاه هاي تراش و صافكاري بر روي پوست ريخته گرديده اند منزه ميشوند براي دفع ذرات آهن از اضافه كردن اسيد اگساليك استفاده ميگردد هرچند در كارخانه هاي متعدد بسته به روش عمل از متدهاي گوناگون منفعت مي‌برند . زمان زمان حتمي براي از بين بردن آهن عبارت است از يك شب غوطه ور شدن پوست در محلول اسيداگساليك خواهد بود . تراز بعدي خنثي سازي اسيد و استريپينگ با اضافه كردن مواد قليايي به محيط و رساندن PH به 6 - 7 خواهد بود با اين فعاليت مواد تانني از روي جلد پوست تميز ميگردد در فيض صورت پوست منزه شده براي رنگ كردن فراهم مي‌شود . بعد از شست و شوي پوست ها PH به حدود 5/5 مي‌رسد و براي دباغي دوباره روغني كردن و نقاشي كردن مطلوب خواهند بود . 
آنزيم دهي دوباره انگيزه از آنزيم دهي دوباره تبديل پوست هاي كراست به محصول ها متبوع ميباشد براي مثال در ساخت چرم هاي دقيق ( به چرم جلد كتابي هم ناميده ميگردد ) از تانن گياهي و محلول روغني استفاده ميشود تا لطافت پوست ارتقاء يابد . ولي در كارخانه هاي متفاوت با اعتنا به مدل ماده اول و كالاي تشكيل شده متبوع از طريق هاي گوناگوني استفاده ميگردد . براي مثال در دباغي دوباره پوست بز هندي براي ساخت كيسه هاي چرمي و ساك هاي دستي , از تانن هاي متفاوتي استفاده مي‌شود مانند تانن هاي آلومينيومي 
نقاشي كردن و روغني كردن در صنعت چرم سازي روغني كردن پوست پاياني سطح پيشين از كم آب كردن آن ميباشد براي اين خواسته از روغن ماهي يا اين كه روغن هاي صنعتي استفاده ميشود . روغن به طور امولسيون در محيط افزوده مي گردد تا از كم آب شدن و چروك شدن ممانعت نمايد . فعاليت روغن بر پوست عبارت است از اين‌كه از چسبيدن الياف به نيز , در وضعيت مرطوب جلوگيري مي نمايد و بعد از كم آب شدن چرم هم بازدارنده بي آبي بيش تر از حد شده چرم لطافت و نرمي خويش را نگهداري مي نمايد . بعداز اين كه رنگ اميزي وروغني كردنبه مقدار كافي انجام يافته براي ثبت انها در پوست از اسيد استفاده مي‌شود براي اين مراد PHمحيط به 3 ميرسد براي اين فعاليت از اسيد فرميك استفاده ميشود آنگاه پوست ها از داخل با بالان بيرون شده بروي تيركهاي اختصاصي اويزان مي‌شود و يا اين كه با قلاب هاي ويژه بروي چوب قلابدار اثبات مي گردند تا كم آب شوند . چرمها ي با صورت موجدار يا اين كه چروكپوستهاي بزي هند بنام چيفتن و پوست هاي نيجريه بنام كلانسمان مشهورندپس از ورود به كارخانه مجددا تانني ميگردند تا غلضت قليايي ذخيره باطن بافت ارتقا يابد چون با اين فعاليت دو سود به دست مي‌آيد , اولا تانن قبل كه در مرز و بوم مبداء مستعمل از پوست بيرون ميشود و ثانيا فيس پوست براي چروك شدن اماده مي گردد . درين سطح ابتدئا اب بالابان تخليه مي‌شود و داخل آن مواد اسيدي و تانن افزوده مي گردد در فيض تراز پوست كشيده مي گردد و چروك مي گردد . در تراز آن‌گاه پوست ها با عصاره سماق يا اين كه ميرابولامز آنزيم دهي مي‌شود و نهايتا پوست ها شسته شده كم آب مي گردند . گونه هاي كامل كننده ها – اكثري از كارخانه هاي چرم سازي در باب چرم هاي سبك سطح كامل شدن پرسرعت اجرا ميگردد و چرم در قبال آب و شست و شوي با صابون مقاوم مي گردد و قابليت و امكان كم آب شويي خواهد داشت

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۲۶:۳۱

همان طور كه گفتيم به هيچ وجه نبايد چرم را در اتومبيل لباسشويي شست بلكه البسه چرم خويش را به يك خشكشويي داراي اعتبار بسپاريد . كيف چرم ( يعني مطمئن باشيد يك كارشناس شست وشوي چرم در آنجا وجود داشته باشد ) , در منزل نميتوان چرم را شست زيرا در شرايطي‌كه به پشت چرم آب رسد چرم نرمي و لطافت خويش را از دست مي‌دهد و ديگر همچون پيشين انعطاف پذيري نخواهد داشت و كم آب مي‌شود . در شرايطي‌كه نيز آستر كت چر م تان آلوده شد شايسته ترين فعاليت اين است كه آستر را عوض فرماييد زيرا چرم صرفا روشويي ميشود . گردو غبار معاند چرم است و شما مي بايست اگر‌چه وقت يك توشه روي آن را منزه نمائيد . براي اين عمل كافي است كه يك قاشق مرباخوري شامپو كودك را با آب ولرم ( CC ۲۵۰ ) و۳تا۴ قطره سركه تركيب فرماييد و آهسته روي چرم بكشيد و آن گاه با آب معمولي شامپوها را منزه نمائيد و آنگاه با يكدست كم آب فرمائيد . در غايت ميتوانيد با واكس هاي معمولي روي چرم را ماساژ دهيد . كهنه ترها , مرغوب ترهستند چرم نظير فرش دستباف است يعني هرچه بيشتر فعاليت مي نمايد مرغوب خيس و زيباتر ميگردد . هيچوقت يك كت چرم ۱۰ساله قابل مقايسه با يك كت چرم تازه نيست , زيرا انعطاف پذيري به دست مياورد كه‌اين خواص را كت جديد ندارد . اشخاصي مي باشند كه براين باوراند , چرم هرچه كهنه خيس باشد زيباتر است و حتي‌د‌ر بعضا از جاهاي عالم تكنيك هايي را به عمل ميبرند كه چرم جديد , كهنه به حيث رسد . ديدني است بدانيد , هنگامي ۲ نفر در يك زمان يك محصول يكسان را مي‌خرند , اين توليد ها پس از يكسري سال به طور كامل گوناگون به حيث خواهند رسيد و ديگر به نيز مشابه نخواهند بود و هر مورد به نوعي خوشگل به حيث مي رسند . در حالتي كه چرم ارگانيك به صحت محافظت شود بين ۱۰ تا ۱۵ سال تداوم خواهد داشت .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]