woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۱۹


نقره در هواي منزه تيره نميشود پس هنگامي كه نقره سياه مي گردد نشان آنست كه در هوا پاره اي گوگرد ( ( سولفور ) ) موجود است . 

زيورآلات
براي نظافت كردن نقره جات از طريق هاي مختلفي استفاده ميگردد . انجام بعضي از آن ها بي آلايش بوده البته در عين هم اكنون بر روي جواهرات تاثير منفي ميگذارد , انجام بعضا ديگر هم به دستگاه ها و امكانات خاصي نياز دارااست . 
سازه به درخواست مشتريان با شخصيت , ۵ روش معمولي و كاربردي در خانه را براي پاك كردن نقره جات ابلاغ ميكنيم . 
۱ - استفاده از پارچه نخي يكدست نخي منزه را گزينش نموده و آن را بر روي اشياي نقره بكشيد . بعد از چندبار مالش متوجه تغيير و تحول رنگ و منزه شدن نقره جات خواهيد شد . 
اين بي آلايش ترين روش احتمال دارد و در اجراي آن صبر و نظم خاص موردنياز است . 
۲ - ريكا : يك اسكاچ ظرفشويي قابل انعطاف ( فارغ از سيم ) را برداشته و يك سري قطره ريكا بر روي آن بريزيد . آن‌گاه نقره را مقداري تر كرده و با اسكاچ آغشته به ريكا , روي آن دست بكشيد . ( شبيه شستن ظرف و ظروف آشپزخانه! ) . 
بعداز چندين دقيقه نقره را بوسيله آب معمولي شستشو داده و آن را با يك دستمال معمولي كم آب كنيد . 
۳ - خميردندان : اذن دهيد نقره در آب تر بخورد . پاره اي خميردندان معمولي دربردارنده فلورايد را به تراز نقره بماليد . ماليدن خميردندان را روي مرحله نقره تا جايي ادامه دهيد كه خمير دندان بعداز مدتي به سياهي متمايل شود . اذن دهيد براي ۲ دقيقه خميردندان روي مرحله نقره بماند . خميردندان را با پاره اي آب از روي تراز نقره منزه نماييد . با يك دستمال لطيف نقره را كم آب نمائيد و با مالش بيشتر كاري فرماييد كه نقره برق بزند . در شرايطي كه هنوز تراز نقره لكه دارااست و به درخشندگي واجب نرسيده است كل فرآيند را مجدد تكرار نماييد . 
۴ - جلاسنج فلزات : يك پماد جلاسنج تهيه و تنظيم نماييد . ميزان خيلي يه خرده از آن را بر روي پارچه نخي قرار داده و نقره جات خويش را با اين دستمال منزه نمائيد . بعداز منزه شدن نقره , آن را با آب معمولي بشوئيد و كم آب نمائيد . 
اين روش شايسته ترين سود را ارائه ميدهد و در بخش اعظم موردها براي پاك كردن نقره جات از آن استفاده ميشود . 
پماد جلاسنج را از ابزار فروشي هاي سراسر ميهن با بها هاي دوچندان زير ميتوانيد تهيه و تنظيم فرمائيد . 
يك پماد جلاسنج معمولي براي روستا ها توشه استفاده كافي بوده و بازده زياد بالايي داراست . 
نقره و خاصيت آن نقره و خاصيت آن ۵ - سس كچاپ : 
كمي سس كچاپ را داخل يك ظرف كوچك بريزيد . مرحله نقره را با سس كچاپ آغشته نماييد . در صورتي مرحله نقره دارنده برجستگي و فرورفتگي هاي كوچك و دقيق است , از يك مسواك كهن استفاده فرماييد . قطعه نقره را بشوييد و كم آب نماييد . 
– در هر كدام از ۵روش بالا , بعد از اتمام فعاليت مطمئن گرديد كه نصيب نگين هاي جواهرات خويش را به صورت ظريف و بدون نقص با آب معمولي شستشو داده باشيد . 
– در هنگام پاك كردن نقره جات , فشار متعددي به فعاليت وارد نكنيد چراكه انجام آن به راحتي صورت مي پذيرد . 
– تا حد قابليت و امكان از مايعاتي نظير سركه / ورنيكا و امثال آن‌ها استفاده نكنيد . چراكه اين مايعات تاثير منفي بر روي نقره و جواهرات به عمل رفته در آن ميگذارد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۹:۲۷

به گزارش خبر نگار مجموعه استان هاي باشگاه خبرنگاران برنا از تبريز ; اين نمايشگاه‌ها دربرگيرنده نوزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت كيف وكيف چرم  كفش كشور‌ايران , نوزدهمين نمايشگاه بين المللي خودرو آلات , صنعت هاي و توليد ها پوست و چرم , پانزدهمين نمايشگاه بين المللي آرايشي و بهداشتي , ماده شوينده , تميز كننده و سلولزي و دهمي نمايشگاه بين المللي خودرو آلات و امكانات جانبي محصول ها اسباب و اثاث آرايشي و بهداشتي كشور‌ايران است . در نمايشگاه كيف و كفش بيشتراز ۸۰ كمپاني فرنگي و داخلي از ۵ سرزمين دنيا و ۹ استان كشورمان آخري محصول ها و توانمنديهاي خويش را عرضه كرده اند . در‌اين نمايشگاه گونه هاي صنعت هاي و توليد ها اعم از در زمينه‌هاي چرم , مواد شيميايي , اتومبيل آلات چرم سازي و شيميايي , كفش , كفي و زيره , يراق آلات كيف و كفش , اشكال ورق‌هاي فوم , دستگاه‌هاي حكاكي , برش ليزر , كمربند , قالب كفش و نشريات تخصصي به نمايش نهاده شده‌است . درين دو نمايشگاه صنعتگراني از استانهاي آذربايجان شرقي , تهران , خراسان رضوي , البرز و از كشورهاي تركيه , فرانسه , آلمان , ايتاليا , چين , و اسپانيا در قالب نمايندگي كمپاني دارا هستند . در پانزدهمين نمايشگاه بين المللي آرايشي و بهداشتي , مواد شستشو , تميز كننده و سلولزي گونه هاي اسباب و اثاث آرايشي و بهداشتي , اسباب و اثاث گريم , گونه هاي كرم‌هاي طبي و بهداشتي , رنگ موي , قوطي‌هاي اسپري , اسانس , توليدها طبيعي پوست و موي و توليد ها بهداشت دهن و دندان مطرح شده شده‌است . اين ۴ نمايشگاه از روز جاري تا هفتم مرداد در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي تبريز از ساعت ۱۶ تا ۳۰ / ۲۱ براي بازديد علاقمندان داير است . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۰:۴۶

صنعت چرم مستعد , ولي پر‌از كاستي‌هاي ريز و درشت صنعت چرم , از مثال گنجايش ها و زمان كيف چرم هاي اقتصادي به شمار مي‌رود كه سازه به دلايلي اعم از مستهلك بودن امكانات و عدم تعريف طرح ريزي مطلوب نتوانسته به منزلت حقيقي خويش دست يابد . صنعت چرم در مملكت , مستعد , البته مملو از كاستي هاي ريز و درشتبه گزارش خبر نگار صنعت , تجارت و كشاورزي مجموعه اقتصادي باشگاه خبرنگاران برنا , صنعت چرم از مثال زمان هايي به شمار مي‌رود كه در صورت تعريف و پباده سازي طرح ريزي مدون و اصولي , ميتواند علاوه بر اشتغالزايي موءثر و پر رنگ , در قسمت هاي صادراتي و ارز آوري غير نفتي هم به قطبي انتخاب كننده مبدل شود . 
به واقع صنعت چرم سازي , از رابطه به هم پيچيده با دامداري برخوردار‌است و به تعبيري هر آنچه گنجايش و مسئله كار دامداري و دامپروري افزايش يابد به به عبارتي ميزان بستر و پروسه گسترش درين صنعت هم هموار و تسريع خواهد شد . 
با نيم نگاهي به تاريخچه و پيشينه شغل ها در كشور‌ايران زمين , بدين نكته پي خوا‌هيم موفقيت كه از قديم زراعت و دامداري دو كانون كليدي و ويژه فعاليتي درين مرزو بوم به شمار مي رفته و در چنين قوانيني , صنعت چرم سازي هم از قدمتي كهن و طولاني بازه برخوردار‌است . 
عليرغم اندوخته شدن تجربياتي گرانمايه در‌اين ميدان , لذا به دليل وجود مشكلات و كاستي هاي بسيار , صنعت مذكور نتوانسته به منزلت و سكو حقيقي خويش دست يابد . 
در پايين اين گزارش در مذاكره با بعضا از فعالان اين حوزه و كارشناسان اقتصادي , عارضه ها و عوامل كناره گيري و رخوت زدگي و راهكارهاي برون رفت از انسدادها و مشكلات مربوط به اين صنعت , مورد دعوا و بررسي قرار مي‌گيرد . 
صداي معضل در صنعت چرم سازي به گوش ميرسد 
محمدرضا دستچين , يك كدام از فعالان حوزه چرم سازي در غرب استان تهران در مصاحبه خبر نگار با صنعت , تجارت و كشاورزي , با اشاره به لزوم منفعت گيري حداكثري از گنجايش هاي بالقوه جان دار در مرزوبوم به سمت توسعه و گسترش و شكوفايي هر چه بيشتر اقتصاد , اظهار داشت : به واقع چرم سازي تلفيقي است از هنر و صنعت كه در صورت تبحر و نگاه تخصصي به آن , كار كشته خوا هيم بود از زمان هايي كه در سايه كار در چنين حوزه اي حاصل مي توان به موفقيت اقتصادي بخش اعظمي دست يابيم ولي متاسفانه آنچنان كه لايق و بايسته است نتوانسته ايم از توانمندي هاي مو جود درين ميدان , استفاده كنيم .
او افزود : متاسفانه بعضا بي برنامگي ها , بيحركتي اقتصادي و ضعف ها و نارسايي هاي تجهيزاتي سبب ساز شده تا آهسته آهسته صنعت اشاره شده به انزوايي تدريجي سوق پيدا نمايد و در صورت دوام موقعيت جانور , يكي براق ترين هنرها و صنعت هاي سنتي اين مرزوبوم به زوال و خاموشي در گير خواهد شد . 
دست چين تيتر كرد : يكي‌از كمبودهاي دورازشوخي در‌اين بخش , به فقدان مواد اساس يا اين كه اول كه به عبارتي پوست ناپخته است گشوده مي گردد و مشخص و معلوم نيست در صورتيكه شاهد واردات گوشت قرمز‌رنگ و حيوان زنده به مرزوبوم هستيم عامل و توجيه توليد بعضي محدوديت ها در مسير واردات پوست چه ميباشد . 
اين فعال در حوزه چرم سازي اعلام كرد : متاسفانه دام هاي داخلي ما هم به دليل گرايش به دامداري سنتي از يكسو و ظهور پيدايش بعضا بيماري ها در آن‌ها , به حد نصاب تامين كننده پوست نپخته مايحتاج صنعت چرم سازي نمي باشند كه مي طلبد براي برون رفت از چنين وضعيتي , پيشبيني ها و راهكارهايي توليد كننده اتخاذ , تعريف و عملياتي شود . 
او افزود : مسافت به دست آوردن از صادرات نفتي و اعتنا و تمركز به توليدها غير نفتي نيازمند نظر نمودن توجه حيث و دقت فراوان است , البته متاسفانه بعضا بي تدبيري ها سبب ساز شده تا نتوانيم آنچنان كه بايستي از مجال ها و گنجايش هاي بالقوه جانور در مرزوبوم به نحو سزاوار اي بهره‌برداري كنيم و بعضا از اظهار نظرها فقط در‌حد شعار و نظريه پردازي فارغ از كار باقي مي‌ماند كه‌اين خط مش و راه و روش برخلاف منويات جايگاه معظم رهبري و تاكيد معظم له به استفاده حداكثري از توانمندي هاي ساكن و داخلي به حيث مي‌رسد . 
از ساكن شدن اقتصادي تا فروش چرم نيمِ ساخت با كمترين بها به رقباي فرنگي 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۳۷:۵۶

 به گزارش تيم وبگردي باشگاه خبرنگاران برنا , در تبريز فروشگاه‌هاي متعددي تابلوي كوچكي را درمغازه‌شان معلق كرده‌اند , كيف چرم كه برروي آن مندرج «با افتخار تنها اجناس اهل ايران مي فروشيم . » اين تكان خويش جوش كه مي بايست خيلي پيشتر آغاز مي‌شد ميتواند تحت عنوان يك الگو , حركتي آغازين براي بقيه اتحاديه ها براي فروش كالاي اهل ايران باشد به اين دليل‌كه صرفا رويكرد رويا رويي با كالاهاي قاچاق و توليداتي كه شبيه آن در سرزمين ايجاد مي گردد مبادرت خويش صنفها است كه بجاي عرضه كالاهاي بي كيفيت چيني اجناس مرغوب و محصولات داخلي را جايگزين نمايند . به گفته آماري كه اعلام مي‌شود اهل ايران ها هر ساله حدود 150 ميليون جفت كفش استفاده مي نمايند كه براساس برآوردها چيزي حدود 30 ميليون جفت كفش از بيرون وارد مي گردد كه به گفته بعضي از فعالان صنعت كفش با محاسبه آمار قاچاق اين رقم بيش تر از اين است . 
اكنون كمپين بازاريان تبريز درحمايت ازكفش اهل ايران حركتي گرانبها به شمار مي‌رود كه مي‌تواند براي بقيه بازاريان در ديگر شهرهاي سرزمين براي فروش كالاي اهل ايران الگو باشد . 
علي رضا جباريان فام رييس اتحاديه صنف كفاشان تبريز در خاطرنشان كرد و گو با استكان جم آنلاين در جواب بدين پرسش كه استقبال مردمان از كمپيني كه براي فروش كفش اهل ايران آغاز شده‌است دراين دوران چه طور بود اظهار داشت : درين برهه زماني مردمان برخورد خير با طرح داشتند و استقبال متعددي شده و چه بسا از استانهاي ديگر نيز تماسهايي براي تداوم اين جنبش انجام يافته است . خوشبختانه تعداد واحدهايي كه بدين كمپين پيوستند نيز رو به ارتقاء است و تا كنون 560 واحد تنها در شهر تبريز به‌اين كمپين پيوستن و واحدهايي كه پيش از اين كفش فرنگي نيز مي فروختند اعلام كردند كه تنها كفش اهل ايران ميفروشند و كفش هاي فرنگي را از ويترينها توده كردند . 
او در باره توسعه و گسترش اين جنبش در بقيه استانها اعلام كرد : كمپين بازار يان تبريز روي استانهاي ديگر نيز تاثير گذارده است و جلساتي كه با اتحاديه هاي شرق كشور و غربي اذربايجان و اردبيل داشته ايم قرار شد طرحهايي را براي اجرا در فروشگاهها ارائه دهيم همينطور در بعضي از استانهاي ديگر هم اين جنبش آغاز شده‌است ولي در خويش استان تهران فعلا آنطور كه مي بايست اين نهضت آغاز نشده است . اما خويش تهران حدود 35 درصد ايجاد كفش مملكت را در اختيار دارااست و اتحاديه تهران هم قادر است اعضاء خويش را تشويق نمايد تا تنها كالاي اهل ايران بفروشند . 
60 درصد ايجاد كفش در تبريز 
او در جواب به‌اين پرسش كه صنعت كفش تبريز يك‌سري درصد كفش ما يحتاج مرز و بوم را تامين مي نمايد خاطرنشان كرد : تبريز 60 درصد ايجاد كفش كشور‌ايران را برعهده داراست اما بايستي اظهار‌كرد 90 درصد محصول ها كفش تمام چرم دست دوز با زير چرم هم بوسيله ساخت كنندگان تبريز ايجاد مي گردد . 
جباريان در امر موقعيت قاچاق كفش هم بيان كرد : تبريز بجهت قربت به مرزها تركيه و عراق همواره شاهد ورود كفش هاي قاچاق از روش دو شهرك ويژه اقتصادي جلفا و ماكو بوده كه خوشبختنانه ورود آن از مرز جلفا به دليل كنترلهايي كه صورت مي‌گيرد كاهش پيدا كرده البته كماكان از مرز ماكو وارد ميشود . 
رييس اتحاديه صنف كفاشان تبريز در جواب به‌اين پرسش كه براي تنوع در مدلها با دقت به سلايق مردمان وراحتي قالب كفشها چه اقداماتي شده‌است اعلام‌كرد : ما ابتدا پيش از آنكه اين كمپين را را ه اندازي كنيم به انديشه تصحيح زيرساخت ها بوديم براي همين استاداني را از كشورهاي ايتاليا به تبريز آورديم تا به ايجاد كنندگان آموزشهاي واجب را بدهند تا بتوانيم توليد ها آپ ديت و متناسب با ذوق و سليقه خريداران ساخت كنيم كه‌اين تغييرات در ويترين فروشگاه ها نمود پيدا نموده است . همينطور با انجمن خودرو سازان ساخت كفش ايتاليا هم از 1‌سال پيش مذاكرات اصلي داشتيم تا بتوانيم تكنولوژي هاي روز جهان را به صنعت كفش جمهوري اسلامي ايران وارد كنيم كه درصورت موافقت تفاهمنامه اي با اين مرز و بوم امضا ء ميشود . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۹:۵۹

تاريخچهٔ ايجاد چرم در همدان شهر همدان اعم از شهرهاي اساسي ايجاد و صادركنندهٔ چرم در كشور‌ايران است .

كيف چرم سابقهٔ اين صنعت در همدان چندان طولاني است كه‌اين شهر را شهر دباغخانه‌ها هم ناميده‌اند . ويليامز جكسن مستشرق و زبانشناس آمريكايي كه در سال ۱۲۸۱ خورشيدي از همدان ديدار كرده‌است , در كتاب سفرنامهٔ جكسن مي‌نويسد , بازرگانان از اين شهر تحت عنوان انبار كشور‌ايران ياد ميكنند . اعم از كالاهاي بازرگاني اجناس چرم را مي بايست اسم موفقيت , چون همدان شهر دباغخانه هاست و همدانيان در ساختن و پرداختن و كار آوردن پوست گاو و گوسفند و ساختن اشيا موثر و اجناس تجملي ار آن‌ها شهره‌اند . [۱] 
تا اوايل حكومت پهلوي ايجاد چرم در شهر همدان از رونق اكثري برخوردار بود , به گونه اي كه چرم همدان و كالاهاي چرمي تشكيل شده از آن , آوازه جهاني داشت . از سال ۱۳۰۹ خورشيدي با ساخت تغييراتي در نحوهٔ شهرسازي و به بهانهٔ در اختيار گرفتن بيماري‌ها و رعايت نكات بهداشتي , از ادامهٔ عمل كارگاه‌هاي دباغي در درون شهر جلوگيري به كار آمد و اين كارگاه‌ها در دو محل بيرون از شهر استقرار داده‌شد . از طرف ديگر با ورود خودرو و كالاهاي وارد شده اعم از كفش و كيف و غيره از ميزان تقاضاي چرم كاسته شد و از آن پس محصولات بيشتر به خواسته صادرات مهيا آمد . [۲] 
تعريف چرم‌سازي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۲۵:۱۵

 

چرم چه چيزي است ؟ 
چرم ماده اي بادوام و انعطاف پذير است كه از دباغي پوست احشام به دست ميايد . چرم به دليل داشتن خصوصيت تنفس پذيري رده مهمي را در بخش پوشاك به خويش اختصاص داده است . پوست ناپخته احشام در شرايط ارگانيك خويش , قابل استفاده نيستند زيرا به مرور زمان پوسيده شده و با تغييرات دمايي مبتلا تغييرخواص مي‌شوند . در سوز‌و‌سرما طاقت فرسا و صلب و در گرما شل و قابل انعطاف . كيف چرم
فرآيند دباغي , پوست فسادپذير را به يك مادهٔ ارگانيك استوار , دايمي و انعطاف پذير براي كاربردهاي متفاوت تبديل مينمايد . چرم در تلفيق با چوب , پايهٔ فناوري باستانيان را صورت مي‌داده است . 
صنعت چرم و صنعت خز با نيز متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد ناپخته مورد استفاده در هريك پيداست . مواد نپخته مورد استفاده در صنعت چرم , توليدات فرعي صنعت گوشت مي‌باشند ; در حالي‌كه گوشت بها بيش‌تري از پوست داراست . 
مواد خامي كه در صنعت خز به‌كار گرفته مي گردند , بها بيش‌تري از گوشت دارا‌هستند و به همين خاطر گوشت تحت عنوان يك محصول جانبي تلقي مي شود . تاكسيدرمي اجازهٔ استفاده از پوست حيوان ها را به آدم ميدهد , اما مهم‌تر از پوست‌شان , راز و جزو پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌هاي نپخته در ساخت چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا هستند . يكسري رويه موجود است كه در نتيجهٔ آن ها , پوست جان دار به يك مادهٔ انعطاف‌پذير و سفت به اسم چرم تبديل ميگردد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]