woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۶:۲۸


تصادفات اتفاق مي افتد، و متأسفانه گاهي اوقات اين حوادث روي مبل چرم شما اتفاق مي افتد.
اين كه آيا اين يك نشت يا لكه است يا شما فقط مي خواهيد زيبايي مبلمان مبلمان خود را بازگردانيد، ما پنج راه حل را كه نيازمند چيزي جز تركيب تركيبي از اقلام معمولي خانوار نيست، قرار داده ايم.
در اينجا پنج روش مختلف براي تميز كردن نيمكت چرم وجود دارد.
لطفا توجه داشته باشيد كه اين نكات تنها به عنوان پيشنهادات مفيد در نظر گرفته شده و جايگزين مشاوره تخصصي حرفه اي چرم نيستند. شما مي توانيد هر يك از اين راه حل ها را در معرض خطر خود قرار دهيد، هر چند ما وعده هاي خود را مبني بر اثربخشي يا نتيجه آن نمي دهيم.
واكسن خلاء چرم نيمكت - خلاءواكسن براي استفاده در انواع مختلف مبلمان اتاق نشيمن، از جمله نيمكتهاي چرمي استفاده مي شود.


در واقع، خلاء ساده مي تواند راهي طولاني براي بهبود ظاهر چرم كمربند شما باشد. پس از همه، گرد و غبار تمايل به جمع آوري و نشان مي دهد نسبتا راحت در اكثر محصولات چرمي.
اطمينان حاصل كنيد كه كوسن ها را از روي نيمكت خود بگذاريد تا همه شكافها را به درستي خلاص كنيد. خاك، آوار و گرد و غبار در مكان هاي نامعلوم جمع آوري مي شوند.
spillsClean يك نيمكت چرمي - تميز كردن نشتياگر چيزي روي نيمكت چرم خود ريخته شود، با جذب بيشتر آن با پارچه خشك شروع مي شود.
از آنجا، از بين بردن هر گونه باقي مانده با مخلوطي از آب گرم و صابون ظرف را امتحان كنيد. پارچه را مرطوب كنيد، صابون ظرف را به طور مستقيم به پارچه بماليد و سپس منطقه آسيب ديده را تميز كنيد تا تميز شود.
از مواد شيميايي خشن بر روي نيمكت چرم خود استفاده نكنيد، و به خصوص در منطقه آسيب ديده با هر سطح نيروي خراش ندهيد.
در صورت نياز، شما هميشه مي توانيد يك بالشتك رنگي به كارشناسان در عشق چرم خود را. آنها از سال 1987 تا كنون خدمات پاكسازي چرمي تورنتو را ارائه كرده اند.
چگونگي تميز كردن چرم CouchClean يك چرم نيمكت - تميز كردن منظماگر مي خواهيد به طور منظم كمربند چرم خود را پاك كنيد تا تميز و جديد آن را دنبال كنيد، از دستمالهاي مخصوص كودك استفاده كنيد.
از آنجايي كه آنها براي پوست حساس ساخته مي شوند، مي توانيد نسبتا مطمئن باشيد كه آنها به پايان آشپزخانه خود آسيب نمي رسانند.
اگر مايل به صرف كمي بيشتر هستيد، مي توانيد از دستمال مرطوب نيز استفاده كنيد كه به طور خاص براي محصولات چرمي طراحي شده است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۲:۳۴

در گذشته ۶ راهكار ساده براي تشخيص چرم طبيعي را بيان كرديم.در اين مقاله سعي داريم به معرفي انواع چرم طبيعي و چرم مصنوعي و راههاي شناخت آن ها از يكديگر بپردازيم

چرم در اصل همان پوست حيوانات مرده است كه تحت فرآيندهاي گوناگوني قرار مي‌گيرد تا به شكلي كه مي‌شناسيم تبديل گردد و در ساخت پوشش مبلمان، كيف چرم و كفش و پوشاك و بسياري اقلام ديگر مورد استفاده قرار گيرد. اين ماده بسيار مقاوم و بادوام بوده و علاوه بر اين‌ها ظريف و شيك هم هست. چرم انواع گوناگوني دارد كه هر يك از آن‌ها براي كاربرد خاصي مناسب است. همچنين به صورت مصنوعي نيز توليد مي‌گردد كه در اصطلاح به نام چرم مصنوعي شناخته مي‌شود. اين نوع چرم ارزان‌تر بوده و دوام كم‌تري دارد.

انواع چرم‌هايي كه در ساخت محصولات مختلف مورد استفاده قرار مي‌گيرند به قرار زير هستند:

 • چرم فول گرين
 • چرم اشبالت (لايه لايه)
 • چرم نبوك
 • چرم بازسازي شده
 • چرم مصنوعي

چرم‌هاي گوناگون كاربردهاي مختلفي داشته و به فراخور ويژگي‌هاي خاص‌شان در موارد گوناگون مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 1. چرم فول گرين:

در ساخت اين نوع چرم، نقائص ظاهري پوست از بين نمي‌رود. اين محصول به رغم داشتن بوي خاص چرم و تمام ويژگي‌هاي طبيعي محبوب آن، مي‌تواند رنگ شود و به عنوان بخشي از اثاثيه يا پوشش مبلمان به مصرف برسد. اين چرم داراي بافتي مستحكم و بسيار بادوام است. درواقع، قدمت و استفاده‌ي طولاني مدت از آن موجب مي‌شود كه ظاهر زيباتري پيدا كند. با توجه به نوع پردازشي كه بر روي اين محصول انجام مي‌گيرد به سادگي لكه‌ها را به خود جذب نكرده و به مراتب گرانقيمت‌تر از انواع ديگر چرم است.

گاهي اوقات ممكن است سطح خارجي چرم فول گرين شن پاشي شده و اصطلاحاً سنگ شويي شود. با انجام اين كار، لكه‌هاي موجود در سطح آن از بين مي‌رود و نوع ديگري از اين محصول به وجود مي‌آيد كه آن را تاپ گرين مي‌نامند. فرآيند شن پاشي موجب مي‌شود كه چرم حاصل، ظاهري پرداخت شده داشته باشد. پوست حيوانات در بسياري از مواقع و به صورت طبيعي داراي خراشيدگي‌ها و نقائصي است كه لازم است اصلاح گردند. پس از انجام اين عمليات، چرم به دست آمده، فول گرين اصلاح شده ناميده مي‌شود.

پوستي كه از بدن جانور مرده جدا مي‌شود، ضخيم بوده و به سادگي قابل استفاده نيست. پيشرفت فناوري موجب شده تا بتوانيم اين پوست را به ترتيبي لايه برداري كنيم كه چرم بيش‌تر و بهتري به دست آيد. روند لايه لايه كردن پوست باعث مي‌شود كه شكننده شده و متحمل فشار شود. گاهي اوقات در طول اين روند لكه‌هايي نيز بر روي پوست ايجاد مي‌شوند. با اين همه مي‌توان با اعمال برخي روش‌ها قدرت و استحكام اصلي پوست را به آن بازگرداند.

جدا كردن لايه‌هاي زيرين پوست موجب مي‌گردد كه بافت به جا مانده از آن براق و برجسته باشد. لايه برداري نامناسب باعث مي‌شود كه محصول به دست آمده نازك‌تر و شكننده‌تر از چرم فول گرين بوده و در نتيجه بسيار ارزان‌تر از آن باشد.

آشنايي با انواع چرم طبيعي و چرم مصنوعي و راههاي شناخت آن ها از يكديگر
 1. چرم نبوك:

گاهي هر دو سوي پوست لايه برداري شده را چنان پرداخت مي‌كنند تا سطحي مخملي و نرم به دست آيد. اين نوع چرم را جير مي‌نامند. از آن جا كه در ساخت جير مي‌توان از بسياري لايه‌هاي چرم استفاده نمود، اين نوع چرم بسيار ارزان‌تر از چرم فول گرين است. بافت نرم و مخملي اين محصول موجب شده كه طرفداران زيادي داشته باشد و در توليد انواع كيف و كفش و لوازم جانبي مورد استفاده قرار بگيرد. روند پرداخت اين محصول آن را آسيب پذيرتر كرده و دوام آن را كاهش مي‌دهد.

آشنايي با انواع چرم طبيعي و چرم مصنوعي و راههاي شناخت آن ها از يكديگر
 1. چرم بازسازي شده:

چرم بازسازي شده تحت فرآيندي قرار مي‌گيرد كه آن را فشرده مي‌كند و اين موضوع موجب مي‌گردد كه چرم مستحكم شود. روند بازسازي چرم موجب مي‌گردد تا پوستي كه كيفيت پائيني دارد، تغيير كرده و قابل استفاده شود. اين چرم ارزانتر از چرم اصل بوده و ظاهري مات و لطيف دارد. به همين دليل هم بيش‌تر در رستوران‌ها و كافي شاپ‌ها كاربرد داشته و در ساخت لوازم جانبي مصرفي در اين مكان‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

در صورت پائين بودن كيفيت پوست، توليدكنندگان چرم يك لايه‌ي ضخيم پلي اورتان را به آن اضافه مي‌كنند تا استحكام و دوام چرم را افزايش دهند. لايه‌ي پلي اورتان در مقابل مايعات مقاوم است و به همين دليل هم مي‌توان از اين نوع چرم براي مصارف سنگين‌تر استفاده نمود. از طرف ديگر، پائين بودن قيمت اين محصول هم موجب مي‌شود كه به طور گسترده‌اي مورد استفاده قرار گيرد. اين نوع چرم داراي سطحي صاف و پلاستيك مانند است و به ندرت مي‌توان آن را از چرم اصل تميز داد.

 1. چرم مصنوعي:

چرم مصنوعي نوعي چرم است كه تماماً از مواد مصنوعي تشكيل مي‌شود. اين محصول شباهت بسيار زيادي به چرم اصل داشته و تفاوت اين دو به سختي قابل تشخيص است. مزيت چرم مصنوعي اين است كه علاوه بر قيمت پائيني كه دارد بسيار بادوام بوده و در مقابل پارگي و سائيدگي به خوبي مقاومت مي‌كند.

گذشته از تمام اين‌ها، چرم ماده‌اي است كه قرن‌ها توسط انسان مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. ظاهر طبيعي، زيبا و ظريف چرم موجب مي‌شود كه همچنان از محبوبيت و جايگاه ويژه‌اي برخوردار باشد.

شما همچنين ميتوانيد براي كسب اطلاعات لازم در مورد انواع چرم مقالات زير را مطالعه نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۲:۴۴

شنيده ايد كه مي‌گويند بعضي چيزها هيچ وقت از مد نمي‌افتند؟ اين موضوع وقتي خيلي مهم است كه در نظر بگيريد در دنياي امروز و با توجه به تغييرات مداوم دنياي مد، مشكل است كه بتوانيد هميشه به روز باشيد! يكي از هميشگي‌ترين استايل‌ها، استايل كلاسيك و تك رنگ است. با در نظر گرفتن اين موضوع، كت چرمي يكي از لباس‎هايي است كه بين خانم‎ها و آقايان از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار است. در حال حاضر، چرم طبيعي دوباره محبوبيت زياد خود را در بين مردم بازيافته و داشتن يك كت چرمي به يكي از المان‌هاي دنياي مد كنوني تبديل شده است. در اين جا به بررسي دلايل محبوبيت اين پوشاك زيبا مي‎پردازيم.

كت چرم كلاسيك يا امروزي؟ لباسي كه هرگز از مد نمي افتد!

يك مد كلاسيك!

واقعيت اين است كه استفاده از كت چرمي همواره و به مدت ده‎ها سال است كه مورد توجه همگان بوده است. اگر از سال ۱۹۵۰ تا كنون به پوشش سلبريتي‌ها، سينماگران و هنرپيشه‎گان توجه كنيد، خواهيد ديد كه پوشيدن كت چرم همواره مورد توجه آن‎ها بوده است. اين موضوع تا امروز تغيير نكرده است. كت چرم بي‎نظير و باكيفيت يك انتخاب هميشگي است. اگر چه، سبك و سياق كت‎هاي چرمي در گذر زمان تغييرات چشمگيري داشته است، اما طراحي اين پوشاك محبوب همچنان مطابق با سنت‎ها است.

طرح كت هاي چرمي امروزي از تلفيق طرح هاي سنتي و آوانگارد نشات گرفته است. اگر به نام هاي تجاري پيشرو در اين عرصه و طرح هاي آن ها توجه كنيد، خواهيد ديد كه طرح هاي پر زرق و برق امروزي را با اندكي خصوصيات ويژه تركيب كرده و پوشاك منحصر به فردي را تدارك ديده‎اند.

تلاش بر اين بوده تا كت هاي چرمي امروزي، علاوه بر پايبندي به سنت و مدل هاي شناخته شده با رنگ هاي متاليك و دكمه هاي فلزي تزئين شده و ظاهري مدرن تر پيدا كنند. طرح هاي كنوني، هم از نظر كارشناسان مد و هم از ديدگاه مردم عادي مورد توجه بسيار زيادي قرار گرفته اند. پوشيدن چنين كت هاي چرمي نمايان گر كاراكتر و شخصيت منحصر به فرد شما خواهد بود!

طرح‎ها و مدل‎هاي جديد كت چرم:

هيچ يك از مدل هاي جديد كت هاي چرم امروزي، الزاماٌ به جنسيت خاصي تعلق ندارند. در صورتي كه براي خريد يكي از اين كت هاي چرم زيبا به يكي از فروشگاه هاي عرضه كننده ي محصولات چرمي مراجعه كنيد، خواهيد ديد كه طرح‎هاي جديد كت هاي چرمي وابسته به جنس خاصي نبوده و فارغ از زن يا مرد بودن، مي توانيد هر كدام را كه مي خواهيد، انتخاب كنيد. اگر به پوشش افراد مشهور و محبوب در سر تا سر جهان توجه كنيد، متوجه مي‎شويد كه پوشيدن كت چرمي بين خانم ها و آقايان به يك اندازه رواج دارد. اين را هم در نظر بگيريد كه كت چرمي با انواع كيف چرم و كمربند چرم به راحتي ست مي شود و هارموني فوق العاده اي ايجاد مي كند.

يكي از بهترين ويژگي هاي يك كت چرمي اين است كه بسيار بادوام بوده و علاوه بر اين هيچوقت از مد نمي‎افتد. اين موضوعي است كه در مورد تمام انواع لباس ها صدق نمي‎كند. چرم طبيعيماده‎اي استثنايي است كه در صورت رسيدگي و استفاده‎ي مناسب مي‎تواند به مدت ده ها سال عمر كند. اين ويژگي، خصوصاً در مورد چرم هاي با كيفيتي كه از طريق فروشگاه‎هاي معتبر عرضه مي‎شوند، صادق است. با اين كه در نگاه اول، قيمت يك كت چرمي بسيار گزاف است، اما خريدن آن در واقع نوعي سرمايه گذاري به شمار مي رود. زيرا همان طور كه گفته شد، يك كت چرمي مي تواند عمري طولاني داشته و سال ها مورد استفاده قرار گيرد.

با توجه به ظاهر كلاسيك كت هاي چرمي، اطمينان داشته باشيد كه سال ها پس از اين هم با ظاهري برازنده به شما خدمت خواهند كرد. همان طور كه قبلاً هم گفته شد، يك كت چرمي هرگز از مد نمي افتد. با اين كه برخي از مدل هاي امروزي با طرح هاي پيشين آن اندك تفاوت هايي دارد، اما كت هاي چرمي قديمي همين امروز هم قابل استفاده بوده و بسيار شيك به نظر مي رسند.

گاهي اوقات، يك كت چرمي از نظر بصري تداعي كننده‎ي حسي مردانه و قدرتمند است. برخي از افراد، تركيب كت چرمي و انجام مشاغل سخت و پر خطر را با هم در ارتباط مي‎دانند. چرا كه پوشاك چرمي به دليل دوام و استحكام بالاي خود، مي‎تواند در مقابل خطرات گوناگون از بدن ما هم مراقبت كند.

البته همين موضوع در مورد خانم‎ها هم كاربرد دارد. تصاوير خيره كننده‎ي ستارگان زن با پوشش چرمي نشان مي‎دهد كه بانوان به خوبي مي‎دانند چگونه بايد يك كت چرمي را به شكلي زيبا مورد استفاده قرار دهند. خلاصه بهتر است بگوئيم كه كت چرمي يكي از ملزومات دوست داشتني كمد لباس هر مرد و زني است.

همان طور كه مي‎بينيد، دلايل قانع كننده‎ي زيادي وجود دارند كه ما را براي خريد يك كت چرميباكيفيت ترغيب مي‎كنند. حتي با پوشيدن يك كت چرمي قديمي و متعلق به سال‎ها پيش هم مي‎توانيد مطمئن باشيد كه ظاهري برازنده و مطابق مد روز داريد. وقتي صحبت از پيروي از مد و شيك پوشي به ميان مي‎آيد، نمي‎توان از داشتن يك كت چرمي صرف نظر كرد!

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۹:۴۴


اگر فرايند بافندگي كه در زير چرم دانه هاي تقسيم شده شرح داده شده است به دو طرف پنهان اعمال مي شود، آن را به عنوان چرم جير مشخص مي شود.
جير داراي سطح نرم و فازي آن است. به همين دليل اغلب براي كفش و لباس استفاده مي شود.
از آنجا كه از چرم تقسيم دانه مي آيد، بسيار ارزان تر از چرم دانه اي و يا دانه بالا است. لازم به ذكر است كه جير در برابر نشت، لكه ها و مايعات مقاوم نيست. اين به عنوان ديگر انواع چرم مانند با دوام نيست.كيف چرم زنانه و كيف پول
پوست بازسازي شدهاگر چرم براي سطح هايي كه سايز زيادي مصرف مي كنند يا لكه هاي احتمالي مورد نياز است، چرم بازسازي شده اغلب انتخاب ترجيحي است.
ساده ترين و آسان ترين راه تشخيص پوست بازسازي شده توسط صاف، مات و ظاهر پلاستيكي است. اين توليد توسط فشرده سازي مقادير مقوي سطح مقطع سخت و سخت است. سپس چرم بازسازي شده با يك لايه ضخيم از پلي ¬ اورتان براي دوام اضافه مي شود.
به دليل اتمام آن، چرم بازسازي شده معمولا به عنوان چرم واقعي شناخته نمي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۵:۰۷


اگر فرايند بافندگي كه در زير چرم دانه هاي تقسيم شده شرح داده شده است به دو طرف پنهان اعمال مي شود، آن را به عنوان چرم جير مشخص مي شود. 
جير داراي سطح نرم و فازي آن است. به همين دليل اغلب براي كفش و لباس استفاده مي شود.
از آنجا كه از چرم تقسيم دانه مي آيد، بسيار ارزان تر از چرم دانه اي و يا دانه بالا است. لازم به ذكر است كه جير در برابر نشت، لكه ها و مايعات مقاوم نيست. اين به عنوان ديگر انواع چرم مانند با دوام نيست.كيف چرم زنانه
پوست بازسازي شدهاگر چرم براي سطح هايي كه سايز زيادي مصرف مي كنند يا لكه هاي احتمالي مورد نياز است، چرم بازسازي شده اغلب انتخاب ترجيحي است.
ساده ترين و آسان ترين راه تشخيص پوست بازسازي شده توسط صاف، مات و ظاهر پلاستيكي است. اين توليد توسط فشرده سازي مقادير مقوي سطح مقطع سخت و سخت است. سپس چرم بازسازي شده با يك لايه ضخيم از پلي ¬ اورتان براي دوام اضافه مي شود.
به دليل اتمام آن، چرم بازسازي شده معمولا به عنوان چرم واقعي شناخته نمي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۱:۲۱


اگر شما كيف چرم زنانه به دنبال يك شيوه چرم معمولي به لباس خود هستيد، لوازم جانبي بهترين گزينه هستند. در اينجا چند مورد براي افزودن به ليست خريد شما وجود دارد كه لباس شما را جاز مي كند:
كيف چرم:به تازگي، ما چشم هاي ما را روي Matt & Nat داشته ايم. به عنوان يك شركت چرمي وگان چيني در كانادا، آنها انواع گوناگون كيسه هاي چرمي و شيك را ارائه مي دهند. آيا شما به دنبال يك كوله پشتي، كيف دستي يا كيف دستي هستيد، مات و نات با كيسه كاري كامل پوشانده است.
كمربند چرمي:براي اضافه كردن پيچ و تاب به لباس روزمره خود، بر روي يك كمربند چرمي قرار دهيد تا شلوار خود را تعريف كنيد. كمربندهاي چرمي كمربندهاي ضروري هستند. توصيه مي كنيم چسباندن به چرم سياه يا قهوه اي تيره، به عنوان اين رنگ ها به راحتي با ديگران سازگار است.
پاشنه خود را در چكمه هاي چرمي ببنديدما مي توانيم به شما اطمينان دهيم كه روند چكمه هاي چرمي كه به هيچ وجه نمي رود. آنها نه تنها راحت هستند و طولاني مدت هستند، بلكه به راحتي مي توانند با هر يك از لباس هايتان هماهنگ شوند. براي روزهاي تابستاني تابستاني، چكمه هاي بيش از زانو، كفش هاي مناسب براي كفش هستند. همانطور كه سقوط و زمستان رول اطراف، چكمه هاي چرم مچاله به بهترين دوست شما تبديل مي شود.
اگر طرفداران چكمه هاي پوشيدن را به دفتر نبريد، يك جفت چاقوي چرمي را براي لهجه راحت و شيك به لباس خود امتحان كنيد.
مطمئن نيستيد چطور پوست خود را حفظ كنيد؟داشتن چرم با كيفيت به همان اندازه اهميت دارد كه مراقبت از آن را داشته باشد. اگر مراقب نباشيد، مي توان به راحتي آسيب رسانيد. در حالي كه راه هاي متعددي براي محافظت و تميز كردن چرم در خانه وجود دارد، ما بهترين انتخاب براي انجام كار حرفه اي و موثر است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۴:۳۵

تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم

در مقاله هاي قبل در مورد مراحل توليد چرم مطالبي بيان شد در اين مقاله سعي داريم تعريف چرم به زبان ساده داشته باشيم چند نكته ساده از مراحل توليد چرم و روشهاي دباغي چرم را بيان نماييم.با ما همراه باشيد...

[caption id="attachment_3376" align="alignnone" width="800"]تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم[/caption]

چرم چيست؟

چرم محصولي است كه از فرآيند دباغي پوست خام حيوانات به دست مي‌آيد. اين فرآيند به پوست دوام و انعطاف بيش‌تري مي‌بخشد. براي توليد چرم معمولاً از پوست گاو استفاده مي‌شود. اما در برخي موارد، پوست حيواناتي همچون بز، بوفالو و حتي شتر نيز دباغي شده و به چرم تبديل مي‌گردند.

دباغي:

دباغي فرآيندي شيميايي است كه طي آن لايه‌ي پروتئيني متشكل ازگوشت و چربي و مواد فاسد شدني پنهان در زير پوست دچار تغييراتي اساسي شده و از بين مي‌روند. با از بين رفتن لايه‌ي پروتئيني، پوست خامي به دست مي‌آيد كه هنوز آماده‌ي تبديل شدن به چرم نيست. پوست خام در ابتداي فرآيند دباغي، نمك زدايي شده و پيش از آن كه به مدت ۶ تا ۴۸ ساعت در آب غوطه‌ور شود، تمام موهاي آن زدوده مي‌گردد.

 

ساخت چرم

لازم است بدانيد كه تمام بخش‌هاي پوست حيوانات را نمي‌توان دباغي كرد و به چرم تبديل نمود. بنابراين، چرم ساخته شده از قسمت‌هاي مختلف بدن جانوران داراي ويژگي‌هاي متفاوتي است. به عنوان مثال، چرمي كه از پوست بخش‌هاي زيرين حيوانات به دست مي‌آيد با چرم حاصل از پوست ناحيه‌ي شكم و شانه‌ي حيوان متفاوت است.

براي به دست آوردن چرم‌هايي با ضخامت‌هاي گوناگون مي‌توان قبل يا پس از دباغي، پوست خام را به لايه‌هاي مختلفي تقسيم نمود. ساير فرآيندهاي توليد نيز تا حدود زيادي بر كيفيت چرم تأثير مي‌گذارد.

بسياري از افراد عاشق چرم بوده و هميشه به دنبال كالاهاي ساخته شده از چرم واقعي هستند. با اين وجود، اگر از آن‌ها بپرسيد كه چرم چيست، تنها پاسخ خواهند داد، محصولي است كه از پوست حيوانات به دست مي‌آيد. البته اين تعريف درست است اما بسيار ساده است. به عنوان مثال اغلب علاقمندان به چرم اصل نمي‌داننند كه ضخامت چرم براي هر مساحتي، نبايد بيش از ۰٫۱۵ ميلي متر باشد.

انواع چرم بر اساس نوع دباغي

[caption id="attachment_3377" align="alignnone" width="800"]تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم[/caption]

انواع چرم براساس فرآيند توليد آن متفاوت بوده و مي‌توان از آن جمله به موارد زير اشاره كرد:

 • چرم دباغي شده با مواد روغني: اين چرم، سبك و قابل شستشو بوده و با استفاده از امولسيون مواد روغني كه اغلب از عصاره‌ي به دست آمده از مغز حيوانات به دست مي‌آيند، توليد مي‌شود.

 

 • چرم دباغي شده با مواد گياهي: اين چرم بسيار انعطاف پذير و ظريف بوده و نياز به رسيدگي زيادي دارد. اين نوع چرم در صورت خيس شدن ممكن است سخت و شكننده شده يا به اصطلاح آب برود. براي توليد اين چرم از عصاره‌ي سبزيجات، ميوه‌ها، پوست درختان، ريشه‌ها و ساير عصاره‌هاي گياهي استفاده مي‌گردد.

 

 

 

 • چرم گوسفندي: اين نوع چرم داراي ويژگي جذب بالاي آب بوده و با استفاده از موادي روغني ساخته مي‌شود كه اكسيد شده و آلدئيدها را توليد مي‌كنند.

 

 • چرم دباغي شده با محلول كروم: در صورت تماس با آب، بافت و شكل اين نوع چرم مي‌تواند دچار تغييراتي اساسي شود. در فرآيند توليد اين چرم از سولفات كروم و ساير نمك‌هاي كروميوم استفاده مي‌شود.

 

 

 • چرم دباغي نشده: اين چرم محصول نهايي پوست حيوانات است و براي توليد آن با استفاده از ساده‌ترين روش‌ها پوست را تميز مي‌كنند تا لايه‌اي نازك حاصل گردد، سپس آن را براي مدتي مي‌خيسانند. پس از آن چرم را پهن مي‌كنند تا خشك شود. اين چرم معمولاً خشك و شكننده بوده و به عنوان چرم اصل شناخته نمي‌شود.

ديگر انواع چرم عبارتند از: چرم دباغي شده با زاج سفيد، چرم دباغي شده با گل سرخ، چرم دباغي شده با آلدئيد و چرم دباغي شده با فرمالدئيد.

 

امروزه، چرم به شكل قابل توجهي در دنياي مد و دكوراسيون مورد استفاده قرار مي‌گيرد. چرم در ساخت انواع گوناگون لوازم جانبي از جمله مبلمان و لوازم منزل و روكش صندلي اتومبيل به كار مي‌رود. همچنين، اين ماده‌ي زيبا با طرح و رنگي متنوع به صورت گسترده‌اي در توليد كيف چرم و كفش به كار گرفته مي‌شود. كمربند چرم ، بند ساعت و بسياري از اكسسوري چرم ديگر از جمله محصولاتي هستند كه بين عموم مردم از محبوبيت بسيار زيادي برخوردارند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۱:۴۰


براي كمك به جلوگيري از آسيب هاي آينده چرم، توصيه مي كنيم سرمايه گذاري در موم يا مهر و موم ضد آب. بيا باران يا درخشش، مهر و موم ضد آب كمك خواهد كرد كه محافظت از چرم خود را از هر گونه لكه ها يا scuffs. بيش از چند تركيب ضد آب كه شما مي توانيد انتخاب كنيد، از جمله:
اسپري ضد آب محصولاتمحصولات مبتني بر مومروغن ضد آبژل ضدعفوني مايعما همچنين به شما توصيه مي كنيم كه چرم خود را به طور مرتب تميز كنيد تا از علائم طولاني مدت جلوگيري شود. 


موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۷:۵۴


نزديك يك زن جوان با كفش هاي قرمز پرنعمت و دوچرخه. كيف چرم زنانه
اگرچه آب و هوا ممكن است گرمتر شود، دقيقا مناسب نيست كه يك جفت صندل يا فليپ فلاپ ها را كاملا شبيه به هم بگذاريد - و نه همه طرفداران كفش باز است. آيا شما از گرفتن پديكور يا فقط ترجيح دادن پاهاي خود را براي باز كردن هوا مي فهميد، ما كاملا درك مي كنيم.
براي همه عاشقان كفش چرم بيرون، ما ليستي از كفشهايي كه مي توانيد در فصل بهار بچرخانيد بدون اينكه به سبك يا راحتي برسند، قرار داده ايد. ما همچنين درك مي كنيم كه چقدر مهم است كه كفش هاي خود را تازه نگه داريم، به همين دليل است كه ما در اين فصل نكاتي را درباره مراقبت از كفش هاي چرمي جمع آوري كرده ايم.
سبك كفش بهارسبك رنگ هاي معتبر، كفش مردانه با برچسب در پس زمينه چوبي
اجازه دهيد با آن روبرو شويم - هرچند وسوسه كننده است كه گنجه را با كفش هاي فانتزي بپوشانيم، نه آنهايي كه عملي باشد، چرم يكي از طولاني ترين انواع كفش است اگر مراقبت از آن باشد. اگر چه ممكن است به نظر مي رسد كه گزينه هاي سبك بسياري وجود دارد كه در مورد كفش هاي چرمي مي آيد، ما يك ليست طولاني داريم كه هر دو مرسوم و راحت هستند. در اينجا سبك هاي كفش چرم مورد علاقه ما براي فصل بهار:
آپارتمان: پتانسيل آپارتمان چرم اغلب ناديده گرفته مي شود. اگر چه شما مي توانيد جفت خسته كننده از دمپايي باله را پيش بيني كنيد، آپارتمان هاي متنوع زيادي در باند هاي امروز وجود دارد. آپارتمان مي تواند استفاده تقريبا از هر چيز، از توري تا بلورهاي Swarovski. بسته به كمد لباس و اولويت شما، آپارتمان راحت ترين راه براي ماندن در روند است.Loafers: براي سفر جاده اي آخر هفته و يا نياز به كفش هايي كه براي راه رفتن ساخته شده اند؟ Loafers تركيبي كامل از زيبا و كاربردي است، مخصوصا براي فصل بهار. با انواع رنگها و الگوها، آسانسورها را با لباسهاي مختلف تركيب كنيد. ما توصيه مي كنيم رنگ نور خنثي را براي تشويق تنه هاي بهار انتخاب كنيم.سوناتا: لباس هاي گاه به گاه و پيچيده اي با پيراهن پوشيدن، يك راه عالي براي لباس بعدي شما است. اگر شما به دنبال يك نگاه چرمي هستيد كه در طرف لباس پوشيدني است، دستكش براي شما مناسب است. به خاطر داشته باشيد كه مي توانيد با لباس هاي روزمره، بسته به ترجيح شخصي خود استفاده كنيد.چگونگي پاك كردن چرم شما چطور است؟محصولات مراقبت از كفش
با برنامه آب و هوا بر روي آي فون خود را فريب خورده نيست. هرچند ممكن است آسمان را در تمام هفته به آسمان آفتابي و آفتابي نشان دهد، هرگز نمي دانيد كه طبيعت مادر چه طور تصميم گيري خواهد كرد. توصيه مي كنيم يك تركيب ضد آب براي برداشتن آسيب هاي مبتني بر آب به چرم خود داشته باشيد. چند گزينه براي اين وجود دارد:
اسپري ضد آب محصولاتبراق كننده موماسكراب روي تركيبات ضد آبمهر و موم ضد آبمراقبت از پوست آسيب ديده درخشش و صيقل دادن كفش چرم مرد كسب و كار
اگر بخشي از كفش هاي چرم خود را براي مدتي بدون نياز به حفظ آن نگه داريد، اين بخش براي شما مناسب است.
ما درك مي كنيم كه چقدر زمان مي برد كه بتوانيم به طور مداوم تميز و مراقبت از چرم شما را تميز كنيم. اگر متوجه شده ايد كه بعضي از كفش هاي شما شروع به خشن شدن مي كنند، آن را عرق نكنيد! ما چند ترفند را با آستين داريم كه دوست داريم با شما به اشتراك بگذاريم.
كمتر خورشيد قرار گرفتن در معرض: بيشتر شما كفش خود را در خورشيد را ترك مي كنيد، بيشتر احتمال دارد كه رنگ برطرف شود. در حالي كه براي كفش هاي چرمي شما مناسب است، حتي اگر يك روز ابري باشد، توجه داشته باشيد كه چقدر طول مي كشد تا آنها را بپوشانيد و سعي كنيد آنها را در خانه يا در فضاي تاريك و تاريك ذخيره كنيد.شرايط، مرطوب كردن، تكرار: اگر كفش چرم شما با نام تجاري جديد نيست، پس احتمال دارد كه آن را در بهترين شرايط نيست كه مي تواند باشد. چرم سالم يك نتيجه معمول از كم آبي بدن است. چشمانتان را مانند پوست خود ببنديد. به منظور بهتر كردن آن، بايد مرطوب شود. اين مي تواند منافذ زيادي را از بين ببرد.از روش هاي طبيعي استفاده كنيد: اگر طرفدار استفاده از مواد شيميايي شديد در موارد خود نباشيد، گزينه هاي زيادي وجود دارد مانند نوشابه. از كتري براي گرم كردن آب استفاده كنيد و 2-3 قاشق غذاخوري نوشابه را كنار بگذاريد. يك پارچه نرم را در آب و سپس به نوشابه بخوريد. مالش پارچه به آرامي روي هر لكه بايد به كاهش آسيب كمك كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۴:۰۵

كفش هاي خود كمربند چرم را به داستان سفر خود بگوييد. آنها به دنبال پاي خود هستند و براي انجام اين كار به درستي بايد مراقب آنها باشيد. اين بخش به مراقبت از چرم دانه، چرم جير و نيوباك نگاه مي كند.كيف زنانه چرم
نكات عمومي: -در چندين بار اول، سعي مي كنيد كفش جديد خود را در شرايط خشك در شرايط خشك قرار دهيد، پس از آن سعي كنيد روزانه و روزانه از همان جفت كفش استفاده كنيد.داشتن يك جفت كفش در روزهاي متناوب طول عمر خود را افزايش مي دهد و به آنها كمك مي كند هوشمندانه و راحت باشند.استفاده از يك كرم خوب يا لهستاني براي حفظ چرم ضروري است و كفش ها را به خوبي خوب نگه مي دارد. پرداخت يك بار در هفته معمولا كافي استقبل از استفاده از كرم كفش با كيفيت مناسب يا لهستاني از رنگ مناسب، كفش را با قلم مو يا پارچه مرطوب تميز كنيد.كفش جيركفش جوز را مي توان بسيار سخت نگه داشت، به خصوص اگر آن را به طور منظم انجام نمي شود و يا علائم در كفش براي مدت طولاني باقي مانده است. در واقع پوشك جير داراي هيچ محافظتي روي آنها نيست و مي تواند لكه ها را به راحتي از بين ببرد - اگر شراب قرمز را در كفش هاي جير بژ قرار دهيد مطمئنا در مورد آن خواهيد فهميد!
اگر تا به حال يك جفت كفش جير را خريداري كرده ايد، بيشتر از احتمال اين است كه فروشنده پيشنهاد دهد كه يك جارو برقي را پاك كنيد. به طور كلي اين يك حيله نيست - توصيه هاي صحيح است زيرا سكه ها به راحتي مرتبا پوشيده مي شوند و بهترين راه براي مراقبت از آنها اين است كه آنها را از خشكسالي محافظت كنيد تا از بين بردن خارش پس از ايجاد آن جلوگيري شود.
اگر شما مي توانيد، آن را به خوبي حذف گل را در حالي كه آن را هنوز هم مرطوب با تميز كردن ملايم با يك چاقو بي نهايت مرطوب، و سپس خيساندن آنچه كه در كفش با پارچه مرطوب باقي مانده است. هربار كه بخوريد پارچه را از بين ببريد تا هر جايي كه مي خواهيد بر روي جير قرار دهيد، متوقف شويد! سپس برس را با يك برس ناخن و مقدار كمي آب را تميز كنيد، اما از پاك كننده ها استفاده نكنيد زيرا ممكن است مقاومت در برابر آب كفش خراب شود.
اگر كفش ها با گلدان خشك شده اند، در اينجا چند نكته براي كمك به مراقبت از كفش هاي جير خود را به شما ارائه مي دهيم:با يك چاقوي خالي چاقو را از بين ببريد.بقيه را با استفاده از پارچه يا قلم مو بشوريداجازه دهيد كفش ها را در يك مكان آرام خشك كنيد - نه روي رادياتور!هر جارو باقي مانده را با قلم مو جادويي براق كنيدبازسازي ناخن ...مسواك زدن هميشه بهتر است با يك قلم مو جادويي و يك حركت دايره اي توصيه مي شود. براي بالا بردن چرت زدن در ناحيه هاي خفيف خفيف، مي توانيد سعي كنيد آن را به راحتي مالش كنيد و يا با استفاده از يك چاقوي خالي استفاده كنيد. نوك سريع اين است كه مسواك زدن هنگامي كه مرطوب براي بازسازي ظاهر مناسب تر است. شما مي توانيد جامه را با نگه داشتن آن 6 اينچ از بخار كتري بخار، يك فريب خوب است.
كفش نابوككفش Nubuck شبيه به كفش جيراب است كه سطح آن ريزش شده است تا يك بيني خوب ايجاد شود. باز هم، nubuck محافظت نشده است به جز براي اسپري محافظ است كه مي تواند به چرم اعمال شود، بنابراين شما بايد مراقب باشيد كه در آن و هنگامي كه شما لباس nubuck كفش ... باغباني در آنها قطعا توصيه نمي شود!
كفش هاي Nubuck به طور كلي مي تواند با پاك كردن پارچه اي كه در آب گرم كمي صابون فرو مي رود تميز شود. همچنين محصولات ويژه اي براي تميز كردن و محافظت از كفش ناباك وجود دارد. حفاظت از اسپري ها و فوم ها براي حفظ كفش نواباك بسيار مهم است.
كفش دانهكفش هاي دانه اي نسبتا آسان است براي حفظ ... فقط اطمينان حاصل كنيد كه محصولات شما براي كفش هاي خود را مناسب براي استفاده مي كنيد، به عنوان مثال كفش لهستاني سياه و سفيد در يك جفت كفش بژ قرار داده است. در اينجا برخي از دستورالعمل هاي اساسي آمده است: -
قبل از تميز كردن و پاكسازي كفش ها را بشوييدپاك كردن كفش با پاك كننده چرم براي حذف خاك سطحيبراي تميز كردن و چسباندن چرم، از تهويه مناسب استفاده كنيدلهستاني با يك كرم مناسب، مايع يا خميربه صورت اختياري آنها را با يك محصول مناسب آب و هواكفش هاي عجيب و غريببا توجه به ماهيت پوسيده اكثر پوسته هاي عجيب و غريب، استفاده از يك محصول پاك كننده به طور معمول بر روي يك چرم استاندارد مورد استفاده قرار نمي گيرد، زيرا محصول مي تواند در بين مقياس ها به دام افتاده باشد.
بهترين سياست اين است كه به طور منظم به عنوان يك اقدام پيشگيرانه از گرد و غبار كردن اين محصول و از بين بردن گل هاي تازه به سرعت به عنوان يك محصول استفاده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]