نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۲:۲۹

چرم سبك خريد كيف پول چرم  چرمي مي‌باشد كه از پوست حيواناتي مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد كه فراوان ظريف و نازك هست و به همين علت هم در توليد محصولاتي نظير لباس، كاپشن و دستكش به كارگيري شده و از دسته كيفيت پايين تر آن به عنوان آستري كفش و جامه استعمال مي گردد . 
چرم نصفه سنگين به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد و به علت كيميا و گران بها بودن عمده در توليد محصولاتي كه جنبه دكوري دارند و يا گران قيمت محسوب مي شوند مورد استفاده قرار مي گيرد . 
چرم سنگين به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند گاو ،گاوميش ،گوساله و شتر و …به دست مي آيد . چرم سنگين وزن بهترين دسته جهت استعمال هاي معمول مي باشد و دارنده بيشترين مقاومت و زيباترين فيس در دربين ديگر گونه هاي است . اين دسته چرم به علت استحكام و مقاومت بالا به مصرف در زيره و راه و روش كفش ،ساخت كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و …مي برسد . 
علاوه بر گونه بندي هاي بالا، چرم طبيعي را بر شالوده دسته دبّاغي هم مي توانايي به نوع هاي تحت تقسيم كرد: چرم گياهي در مدت قديم از چرم گياهي براي ايجاد زره استعمال مي شد در دبّاغي اين جور چرم تا حد قابليت و امكان از مواد و رنگهاي شيميايي استفاده نمي شود و به جاي آن از رنگهاي گياهي و مواد و روغنهاي حيواني استعمال مي گردد . اين گونه به علت دارا بودن بيشترين سازش با محفظه زيست و عدم ايجاد عوارض در اثر تماس با پوست انسان، از شايسته ترين انواع دبّاغي به شمار مي رود . اين دسته چرم، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي‌ست كه مقدار رنگش به ادغام شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . چرم گياهي در آب استوار نيست؛ بي‌رنگ مي‌گردد و در‌صورتي‌كه پس از تر شدن، خشكش كنيد، چروك گشته و از انعطاف‌پذيري و نرمي‌اش كاسته خواهد شد . در آب گرم، شدت چروك شدنش بيش‌تر است و تقريباً شبيه ژلاتين مي شود . علاوه بر اين‌كه محكم گرديده و احتمالاً آسيب پذير نيز مي‌شود . چرم جوشانده نمونه‌اي هست از چرمي كه با قرار تصاحب كردن در آب داغ، شناور شده و محكم ميگردد . اين اتفاق در موم جوشانده و مواد مشابه نيز رخ ميدهد . در تاريخ گاهي پس از فعاليت سفت كردنش، از آن در زره ها و هم‌چنين در اتصال كتاب‌ها نيز استعمال مي‌شده ميباشد . اين گونه چرم، فقط نوع چرم مي‌باشد كه در حكاكي و قالب‌گيري چرم مي‌تواند مناسب باشد . 
چرم مراكشي در ديرباز از چرم مراكشي براي صحافي كتاب به كار گيري مي شد . 
اين جور چرم با محكم‌ترين اشكال چرم‌ها برابري مي كند . در عين حالا ، فراوان قابل انعطاف و قابل انعطاف مي باشد . در زمانهاي گذشته چرم مراكشي را با دوختن پوست‌ها ، دباغي مي‌كردند . در آن راه ، پوست را به شكل مشك ، كشكول يا در مي آورند . سيس آن را با پاره اي سماق پر مي‌كردند و در ظرف‌هاي پرشده از به عبارتي محلول شناور مي‌ساختند . سپس به وسيله تيغه‌هاي چوبي در درحال حاضر چرخيدن ، به روي پوست ضربه‌هايي وارد ميشد و به ايجاد چرم امداد ميكرد .از اين نوع چرم بيشتر براي صحافي كتابها به كار گيري ميشد . امروزه اين چرم‌ها براي تهيه كالاهاي چرمي دقيق مثل كيف‌هاي زنانه ، كيف‌هاي دستي و جيبي مردانه به كارگيري مي گردد . 
چرم اسپانيايي چرم اسب اين مدل چرم ، در واقع نوعي چرم مراكشي مي باشد . امروزه اين گونه چرمها را از پوست اسب با كيفيت مرغوب به راه پوست پيرايي گياهي توليد مي كنند . اين مدل چرم‌ها را از روي داخلي پرداخت مي نمايند . چرم ساخت شده بسيار سفت و همچنين ضد آب است . از اين چرم ، در توليد كفش‌هاي مردانه مرغوب استفاده مي شود . 
چرم روسي از چرم روسي براي ساخت چمدان به كار گيري مي شود . 
همانگونه كه از اسم اين دسته چرم بر مي‌آيد، اول توشه در روسيه تهيه شده است . كار پوست پيرايي با به كارگيري از پوست درختهاي بيد و غان انجام مي شد . اين نوع چرم با بوي خوشايندي كه داشت، شناخته مي‌شد كه به بوي خوش روغن درخت غان مربوط مي‌باشد . امروزه ايجاد اينگونه چرم ، ديگر منحصر به فرد كشور روسيه نيست و در بخش اعظمي از كشورها با استعمال از مواد پوست پيرايي گياهي ، ايجاد مي شود . از اين دسته چرم براي صحافي كتاب ، توليد كيف بغلي ، چمدان و جامه به كار گيري مي‌شود چرم‌هاي دانه‌دار يك رويه در اين نوع از چرم‌ها از لايه خارجي پوست به كار گيري مي‌شود، كه پوست سمباده خورده و پردازش ميگردد تا علايم و نشانه‌هاي طبيعي پوست از آن حذف شود، و همين امر منجر توليد بافت صاف و تداوم بالاي كيف مي‌شود، هر چندين پردازش و كاري كه روي اين مدل چرم انجام مي‌شود، از قدمت حقيقي وواقعي آن مي‌كاهد . 
چرم‌هاي دانه‌دار كامل از لايه خارجي پوست به كار گيري ميگردد البته پردازش نمي‌گردد، نشانه‌هاي طبيعي در اين چرم مشهود است، محكم‌ترين و بادوام ترين گونه چرم مي باشند . 
چرم كرومي چرمي مي باشد كه مواد مهم در دبّاغي آن بر شالوده كروم مي باشد و بر سطح برخي چرم هاي كرومي كه منش نا مرغوبي دارا‌هستند طرحي را بصورت تصنعي چاپ مي‌كنند كه به آن كرومي چاپي ميگويند . 
چرم جير از پوست بز و گوساله تنظيم مي شود كه طي فرآيند خاصي و به وسيله وسايل خاصي صورت آن را پرداخت مينمايند و تراز گوشتي را به صورت مخملي در مي آورند كه اكثر به تيتر آستر در باطن ديگر توليدات استعمال مي گردد چرم اشبالت چرمي مي باشد شبيه جير كه از صفحه برگه كردن چرم هاي ضخيم گاوي به دست مي آيد كه نسبت به جير مرحله پايينتر محسوب و طبقه بندي مي گردد . 
چرم نوبوك چرمي هست كه مثل جير و اشبالت دارنده چهره مخملي مي باشد اما با نازكي بسيار پرداخت گرديده و داراي سطحي لطيف هست . 
چرم ورني چرمي ميباشد كه از پوست گوساله تهيه و تنظيم مي شود و راه آن با لاك خاصي لعاب و پوشش داده مي شود تا ظاهري براق پيدا كند . 
بطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز بشر، از پوست حيوانهايي مثل گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست ميايد . اين حيوان‌ها را بخش اعظم به خاطر گوشت آن‌ها رويش ميدهند . در واقع پوست آن ها ، يك فراورده فرعي به اكانت مي آيد . ولي حيواناتي هم مي‌باشند كه فقط به خاطر استعمال از پوستشان شكار مي شوند . از پوست شتر مرغ هم چرم فراوان سخت و مرغوب بدست ميايد كه از آن در تهيه و تنظيم كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود . بطور كلي مي‌توان اعلام كرد كه بجز حشرات ، كمتر بنده چرنده يا خزنده‌اي وجود دارااست كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌ . 
چرم مارمولك اين گونه پوست ، مضاعف نازك و در عين حالا محكم هست . وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نميكند و استمرار و استحكام متعددي دارد . پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها ميباشد . از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد . 
پوست كروكوديل ها و سوسمارها اين حيوان ها ،‌ پوست زيبايي دارا هستند و از روي نقش‌هاي بلندمرتبه به راحتي مي توانند تشخيص داده شوند . اين پوست ها ، به اندازه‌اي آوازه دارا‌هستند كه براي ايجاد تقلبي آنان با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و اثبات مي‌كنند . پوست سوسمار ، اكثر از پوست كروكوديل قضيه به كار گيري قرار مي‌گيرد و براي ايجاد چمدانهاي جايگاه يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب جايگاه يك استفاده مي‌گردد . 
پوست پرندگان پوست پرندگاني كه براي استفاده از مالامال و بالشان پرورش مي‌يابند، صرفا در صورتي به چرم تبديل مي گردند كه پرنده ، مرده يا كشته شود . 
پوست ماهي در في مابين ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي ايجاد چرم ميباشد . چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي شود . 
چرم گاوي چرمي با تداوم و مقاوم مي باشد كه با وجود ايجاد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از شايسته ترين انتخاب‌ها ميباشد .اين نوع چرم دارنده الياف متراكم مي‌باشد به همين عامل مقاومت بالايي دارد، مرحله آن صاف و در اصطلاح فارغ از گرين مي باشد، بر اساس مسئله مصرف به رخ قابل انعطاف و كم آب در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود كاربرد همگاني آن در تهيه و تنظيم كفش و گونه هاي كيف گاها در تنظيم لباس و دستكش هم از آن به كارگيري مي گردد . 
چرم گوسفندي چرمي زيبا، با قيمت مناسب مي‌باشد و تداوم خير داراست . تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها قليل هست سطح آن نظير چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن سبب شده كه بصورت عمده در خرقه و دستكش زمينه به كار گيري قرار گيرد . انواع كيفي آن نيز جهت تنظيم كيف هاي زنانه ايجاد مي شود . 
چرم بزي تراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بخش اعظم است و مقاومت بالايي دارااست . محل خروج گيسو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از بقيه چرم ها قابل تشخيص مي باشد . با اعتنا به كاربرد آن به دو صورت قابل انعطاف و خشك ارائه مي شود . موردها مصرف آن در گونه هاي كيف و كفش زنانه مي باشد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۸:۲۹

كيف چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد!

كيف دوشي يكي از لوازم جانبي كاربردي و مفيدي است كه تقريباً در كمد لباس هر شخصي پيدا مي شود. در ميان انواع كيفها، كيف دوشي به خاطر نحوه  استفاده بسيار كاربردي و كارراه انداز است. خانمي كه ناچار است علاوه بر به همراه داشتن لوازم ضروري خود، مراقب كودكان خويش هم باشد يا شخصي كه پس از ساعات كاري براي منزل خود خريد كرده و آن‌ها را حمل مي‌كند، نياز به يك كيف دوشي دارند تا بتوانند از دست‌هاي خود راحتي استفاده نمايند.

بهتر است انتخاب يك كيف دوشي مناسب، زيبا و راحت بر اساس معيارهاي خاصي انجام گيرد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي كنيم.

استفاده از كيف دوشي منحصر به مردان يا زنان نيست و همه مي توانند به سادگي و در شرايط گوناگون از اين نوع كيف بهره ببرند. استفاده از كيف دوشي در سفر نيز كارايي زيادي داشته و امنيت بيش‌تري را تأمين مي‌كنند.

كيف دوشي همان طور كه از نامش پيدا است، اغلب بر روي شانه قرار دارد. بنابراين، دسترسي آسان به محتويات كيف در حالتي كه هنوز بر شانه آويخته است يكي از ضروري‌ترين نكاتي است كه بايد به آن توجه گردد. محل قرار گيري جيب‌ها و زيپ‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه بتوانيد در حالت آويزان به آن‌ها دسترسي داشت باشيد و به راحتي آن‌ها را باز كنيد.

كيف دوشي

بهتر است برخي از جيب‌ها و ترجيحاً جيب اصلي كيف به صورت آهن ربايي باز و بسته شود. اغلب اين كيف‌ها داراي دو يا چند جيب داخلي هستند كه از وسط به يكديگر متصل بوده و فضاي كافي را براي قرار دادن اشياء گوناگون در اختيارتان قرار مي‌دهند. بعضي از كيف‌هاي دوشي اساساً باز بوده و داراي هيچ نوع چفت و بستي نيستند. گرچه استفاده از اين نوع كيف بسيار آسان‌تر است، اما ايمني كم‌تري داشته و به كار بردن آن‌ها امن نيست.

يكي ديگر از نكات مهمي كه در انتخاب يك كيف دوشي بايد در نظر گرفته شود، تعداد جيب‌هاي آن و دارا بودن فضاي مناسب براي حمل لوازم جانبي و اشياء گوناگون است. شما به عنوان يك مصرف كننده بايد فضاهاي متعددي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد وسايل مختلف خود را به خوبي طبقه بندي كرده و آن‌ها را از يكديگر تفكيك كنيد تا در صورت نياز بتوانيد به راحتي به آن‌ها دسترسي داشته باشيد.

جيبهاي داخلي كيف

در اين قسمت مي توانيد انواع كيف‌ دوشي از چرم طبيعي را در فروشگاه اينترنتي نوزده ببينيد.

علاوه بر آن چه كه گفته شد، لازم است كه يك كيف دوشي داراي بند محكم و در عين حال، راحتي باشد كه به سادگي پاره نشود و به شانه‌هاي شما نيز آسيب نزند. بهتر است اين بند، پهن بوده و طول آن هم قابل تنظيم باشد. استفاده از زنجير يا برخي بندهاي باريك اصلاً مناسب نيست. چرا كه به سادگي مي‌توانند موجب آسيب ديدن شانه‌هاي شما گردند. . براي اطلاعات بيشتر در اين مورد مي توانيد مطلب « چگونه با انتخاب كيف دوشي مناسب از آسيب به ستون فقرات جلوگيري كنيم؟» را بخوانيد.

توصيه مي‌شود كه در صورت امكان به وزن نهايي كيف دوشي خود توجه كرده و از قرار دادن هم زمان چندين كالاي سنگين در آن اجتناب كنيد. زيرا همراه داشتن يك كيف دوشي سنگين مي‌تواند موجب بروز مشكلات گوناگوني از قبيل درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، درد دست و…. بسياري ديگر گردد.

پس، بهتر است در عين حالي كه در مورد صرف بودجه و انتخاب كالاي خريداري شده دقت مي‌نمائيد به سلامت خود نيز توجه كرده و توصيه‌هاي مربوط به آن را جدي بگيريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۱:۰۶

كيف چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد!

كيف دوشي يكي از لوازم جانبي كاربردي و مفيدي است كه تقريباً در كمد لباس هر شخصي پيدا مي شود. در ميان انواع كيفها، كيف دوشي به خاطر نحوه  استفاده بسيار كاربردي و كارراه انداز است. خانمي كه ناچار است علاوه بر به همراه داشتن لوازم ضروري خود، مراقب كودكان خويش هم باشد يا شخصي كه پس از ساعات كاري براي منزل خود خريد كرده و آن‌ها را حمل مي‌كند، نياز به يك كيف دوشي دارند تا بتوانند از دست‌هاي خود راحتي استفاده نمايند.

بهتر است انتخاب يك كيف دوشي مناسب، زيبا و راحت بر اساس معيارهاي خاصي انجام گيرد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي كنيم.

استفاده از كيف دوشي منحصر به مردان يا زنان نيست و همه مي توانند به سادگي و در شرايط گوناگون از اين نوع كيف بهره ببرند. استفاده از كيف دوشي در سفر نيز كارايي زيادي داشته و امنيت بيش‌تري را تأمين مي‌كنند.

كيف دوشي همان طور كه از نامش پيدا است، اغلب بر روي شانه قرار دارد. بنابراين، دسترسي آسان به محتويات كيف در حالتي كه هنوز بر شانه آويخته است يكي از ضروري‌ترين نكاتي است كه بايد به آن توجه گردد. محل قرار گيري جيب‌ها و زيپ‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه بتوانيد در حالت آويزان به آن‌ها دسترسي داشت باشيد و به راحتي آن‌ها را باز كنيد.

كيف دوشي

بهتر است برخي از جيب‌ها و ترجيحاً جيب اصلي كيف به صورت آهن ربايي باز و بسته شود. اغلب اين كيف‌ها داراي دو يا چند جيب داخلي هستند كه از وسط به يكديگر متصل بوده و فضاي كافي را براي قرار دادن اشياء گوناگون در اختيارتان قرار مي‌دهند. بعضي از كيف‌هاي دوشي اساساً باز بوده و داراي هيچ نوع چفت و بستي نيستند. گرچه استفاده از اين نوع كيف بسيار آسان‌تر است، اما ايمني كم‌تري داشته و به كار بردن آن‌ها امن نيست.

يكي ديگر از نكات مهمي كه در انتخاب يك كيف دوشي بايد در نظر گرفته شود، تعداد جيب‌هاي آن و دارا بودن فضاي مناسب براي حمل لوازم جانبي و اشياء گوناگون است. شما به عنوان يك مصرف كننده بايد فضاهاي متعددي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد وسايل مختلف خود را به خوبي طبقه بندي كرده و آن‌ها را از يكديگر تفكيك كنيد تا در صورت نياز بتوانيد به راحتي به آن‌ها دسترسي داشته باشيد.

جيبهاي داخلي كيف

در اين قسمت مي توانيد انواع كيف‌ دوشي از چرم طبيعي را در فروشگاه اينترنتي نوزده ببينيد.

علاوه بر آن چه كه گفته شد، لازم است كه يك كيف دوشي داراي بند محكم و در عين حال، راحتي باشد كه به سادگي پاره نشود و به شانه‌هاي شما نيز آسيب نزند. بهتر است اين بند، پهن بوده و طول آن هم قابل تنظيم باشد. استفاده از زنجير يا برخي بندهاي باريك اصلاً مناسب نيست. چرا كه به سادگي مي‌توانند موجب آسيب ديدن شانه‌هاي شما گردند. . براي اطلاعات بيشتر در اين مورد مي توانيد مطلب « چگونه با انتخاب كيف دوشي مناسب از آسيب به ستون فقرات جلوگيري كنيم؟» را بخوانيد.

توصيه مي‌شود كه در صورت امكان به وزن نهايي كيف دوشي خود توجه كرده و از قرار دادن هم زمان چندين كالاي سنگين در آن اجتناب كنيد. زيرا همراه داشتن يك كيف دوشي سنگين مي‌تواند موجب بروز مشكلات گوناگوني از قبيل درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، درد دست و…. بسياري ديگر گردد.

پس، بهتر است در عين حالي كه در مورد صرف بودجه و انتخاب كالاي خريداري شده دقت مي‌نمائيد به سلامت خود نيز توجه كرده و توصيه‌هاي مربوط به آن را جدي بگيريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۰:۱۳

 

زياد سخت نگيريد . لازم نيست انتخاب يك كيف چرم دوشي اسپرت براي آقايان فعاليت پيچيده اي باشد . در اينجا به مواردي اشاره مي‌كنيم كه هنگام انتخاب چنين كيفي براي خودتان يا اين كه براي يك آقا مي بايست در نظر داشته باشيد .

كيف اداري

 

چگونگي درست كردن كيف كيفيت آن را نشان مي‌دهد . كيفيت محصول يكي از اولين مواردي است كه بايستي با دقت مورد توجه قرار دهيد , چون به شما كمك مي نمايد تا متوجه گرديد كيفتان چه بازه زماني دوام خواهد آورد . كيف هاي چرم دوشي اسپرتي كه به طور انبوه ساخت ميگردند , هر چقدر هم كه براي آنان هزينه كرده باشيد , برهه زماني زيادي دوام نخواهند آورد . منظور از روش ها و اشكال چرمي كه براي ساخت انبوه اين نوع كيف ها استفاده ميگردند آن است كه رضايت مشتريان را براي كوتاه مدت برآورده نمايد . اصلا مهم نيست كه چقدر امكان دارد يك كيف چرم دوشي اسپرت عالي و خوب به لحاظ رسد , اين كيف براي استفادۀ طولاني بازه زماني درست نشده است . يك كيف چرم دوشي اسپرت قادر است چندين سال دوام بياورد , چه بسا به ميزان اي كه آن را به فرزند خويش بدهيد , ولي مي بايست كيفي را بيابيد كه يك استاد كار چرم با استفاده از روش هاي سنتي اين صنعت آن را درست نموده باشد . شما مي‌توانيد مطمئن باشيد كه چنين كيفي با دست و با استفاده ازابزارهاي سنتي مثل درفش , دستگاه دوخت چرم , شيارزن چرم , سمبه و غيره درست مي گردد . شما مي بايست بگرديد و جايي را پيدا كنيد كه كيف هاي چرم دست دوز ميفروشند . به جستجويتان ادامه دهيد , زيرا هنوز هم اين مدل مكان ها وجود دارند . وب سايت هايي نيز در اينترنت يافت مي‌شوند كه كيف هاي چرم دست دوز ميفروشند .

 كيف دوشي

هر مدل چرمي با كيفيت و ظاهر خاص خودش ميتواند چشمگير و خوشگل باشد , اما اين هم بستگي به فردي دارد كه ميخواهد به شما يك كيف چرم دوشي اسپرت مردانه بفروشد . كيف هايي را مي توان يافت كه با چرم هاي ديدني و تعجب آور اي مثل چرم كروكوديل و ديگر خزندگان ساخته شده اند , ولي شايع ترين اشكال چرم , چرم گوساله و گاو و شتر ميباشند . ماركي را پيدا كنيد كه مطمئن مي باشيد كيف دوشي اسپرت مردانه را با چرم طبيعي درست مي نمايد . آنچه كه سبب ساز ويژگي ويژۀ چنين كيف هايي مي‌شود عيوب كم اهميت و ناچيز سطح چرم است . اين عيوب سبب ساز مي گردند كه به مرور با استفاده از كيف , چرم تيره تر شده و زيبايي كيف با كهنه شدن كماكان حفط شود . احتمال دارد چرم دوباره ساخته ( از تركيب كردن الياف چرم با مواد ديگر به دست مي‌آيد ) يا اين كه توليدات كوچكي كه با خرده هاي چرم درست مي‌شوند , هنوز نيز چرم باشند , ولي دوام زيادي ندارند , زماني كه كهنه مي گردند به زيبايي چرم طبيعي باقي نمي مانند , و بدين ترتيب مي بايست از خريدن آن ها اجتناب كرد . اطمينان حاصل نمائيد كه كيف را از جايي مي‌خريد كه آن را با چرم واقعي درست نموده باشد , زيرا تعداد جاهايي كه چرم مصنوعي را به جاي چرم ارگانيك ميفروشند در حال افزايش است . توجه داشته باشيد تا محصولي كه گزينش مي‌كنيد صرفا از چرم گوساله يا اين كه گاو يا شتر باشد .

چگونگي گزينش يك كيف چرم دوشي اسپرت

انتخاب مدل دلخواه كيف چرمي مهم است , زيرا در شرايطي‌كه مطابق كاربرد مورد نظرتان نباشد , احتمالاً زياد از آن استفاده نخواهيد كرد . چنانچه به شيوۀ زندگي خويش و كيف هايي كه قبلاً استفاده نموده ايد , فكر كنيد , به شما كمك خواهد كرد تا روش صحيحي را براي خريدتان در پيش بگيريد . دسته كيفي را در نظر بگيريد كه مطلوب چنين شيوۀ زندگي باشد . آيا يادتان ميماند كه از كيف چرم دوشي اسپرت خويش نگهداري كرده و آن را مرتب پاك كنيد؟ همان گونه كه شما به تميز كاري و بهداشت فردي نياز داريد , يك كيف چرم دوشي اسپرت نيز به همين اندازه توجه لازم دارد . چرم با گذشت زمان بهتر مي‌شود و مي بايست خوب به آن توجه كرد و از آن محافظت نمود . مثلا , شما بايستي به منظور حفاظت از چرم از موادي مثل واكس ها , لوسيون ها و يا اين كه روغن ها به صورت منظم استفاده فرمائيد , و هر زمان لكه اي روي چرم پديد آمد , فورا آن را تميز كنيد . در شرايطي‌كه از كيفتان مراقبت نكنيد , اهميت ندارد كه يك استادكار چقدر آن را عالي و خوب درست كرده و كيفيت چرم به كار رفته چه باشد , قدمت كيف كوتاه شده و دوام چنداني نخواهد آورد .

 

خوب به اين اين قضيه تصور كنيد كه كيف را براي چه منظوري مي‌خواهيد استفاده نمائيد . آيا قصد اين را داريد كه اشياي بزرگ و سنگين وزن با آن حمل كنيد؟ آيا هر روز از آن استفاده خواهيد كرد؟ اطمينان حاصل فرماييد كه كيف انتخابي شما مناسب باشد . به عنوان مثال , در‌حالتي كه يك كامپيوتر همراه داريد , كيفي را انتخاب نمائيد كه جاي قابل قبولي براي دستگاه شما داشته باشد تا به آن آسيب نرسد . چنانچه اكثر وقت ها به سفر ميرويد , كيفي را بخريد كه حمل آن برايتان راحت باشد . در غير اين صورت آن را با خويش نمي بريد و در منزل مي‌گذاريد , و اين چه منفعت اي خواهد داشت؟

 

معمولاً از چه مدي پيروي مي كنيد؟ آيا شما از آن نوع كساني ميباشيد كه از سبك هاي مد جسورانه پيروي مي نمايد , يا يك كيف معمولي و شيك را مي پسندد؟ شما ميتوانيد كيف هاي چرم دوشي اسپرت را در گونه ها , رنگ ها و شكل - هاي متعدد بيابيد , كه ولي اين بستگي به برند آن دارااست . آيا كيفي با رنگ هاي پر زرق و برق و نقش هايي غير معمول دلتان مي‌خواهد كه هر كسي نداشته باشد يا اين كه دنبال كيفي شيك وكلاسيك ميگرديد كه هيچگاه از مد نمي افتد؟ در حالتي‌كه جستجو كنيد , بالاخره كيفي را مي‌يابيد كه دلخواه شما بوده و در عين حال استادانه تشكيل شده و داراي كيفيت باشد .

مسئلۀ قيمت

 

قضيه اي بسيار مهم درتصميم گيري و خريد كيف آن است كه توجه داشته باشيد در‌حالتي كه يك كيف چرم دوشي اسپرت ارزان قيمت خريداري فرمائيد , كيفي كم دوام خريده ايد . گول قيمت خوب را نخوريد . كيف هاي ارزان دست دوز نيستند و يك استاد كار آنان‌را درست نكرده است , و احتمالاً چرم با كيفيتي براي آن استفاده نشده و عمر كوتاهي خواهند داشت . ضروري نيست كه مبلغ زيادي بابت يك كيف چرم دوشي اسپرت مردانه بپردازيد , ولي در خصوص مارك هايي كه ارزش هاي پاييني را عرضه مي كنند , هوشيار باشيد . هيچ سحر و جادويي در فعاليت نيست , كيفيت كيفي كه ميخريد مطابق مبلغي است كه بابت آن داده ايد .

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۱:۴۴

خريد كيف چرم

۱ - ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير بخريد . 
اين مدل ماهوت‌پاك‌كن‌ها موهاي خاصي دارا هستند كه منجر ميشود كفش شرايط گذشته خويش را محافظت نمايد . 

۲ - از پاك‌كن براي پاك كردن لكه‌ها روي كفش استفاده فرمائيد . 

۳ - با استفاده از ماهوت‌پاك‌كن منحصر , كل كفش را بكشيد . 
از ماهوت‌پاك‌كن صرفا به يك سمت بكشيد . 
10 
۴ - لكه‌ها را پاك‌كنيد . 
در شرايطي‌كه كفش شما تر شد آن را با دستمال سرويس بهداشتي خشك‌كنيد و حوصله نماييد تا كم آب شود . آن‌گاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير استفاده فرمائيد . در‌حالتي كه روي كفشتان لكه‌هاي سبز ناشي از چمن موجود هست , از پودر تالك استفاده نمائيد . چندين ساعت حوصله نماييد تا كم آب شود . آنگاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد استفاده نمائيد . 
11 
۵ - از سيليكون استفاده فرمائيد تا كفش در قبال هوا مقاوم باشد . 
بعدازاين كه خريده شدند , بلافاصله مي بايست صورت پذيرد . هرسال مي بايست اين فعاليت تكرار شود . 
13 
۶ - كفش را در هواي گشوده قرار دهيد . 
12 
نكته : از سيليكون براي كفش سلامت استفاده نكنيد چون منجر رنگ برندگي كفش مي گردد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۰:۵۷

تشخيص نقره اصل بسيار سخت است.شايد تا كنون پيش آمده كه شما هم به صورت آن لاين از فروشگاهي ناشناس قطعه‌اي نقره خريداري كنيد. يا شايد يك دوست، نقره‌اي را به شما هديه داده كه از صندوقچه‌ي قديمي مادرش پيدا كرده است. حتي ممكن است در ميان ميراث خانوادگي خودتان شئ زيباي نقره‌اي رنگي را يافته باشيد و مي‌خواهيد بدانيد كه واقعاً نقره است يا نه؟ دليل شما هر چه كه باشد بايد با روش آزمودن نقره آشنا باشيد تا به جواب برسيد.

راههاي تشخيص نقره اصل

نقره عنصري شيميايي و انعطاف پذير است. نقره‌ي استرلينگ از ۹۲٫۵ درصد نقره‌ي خالص و ۷٫۵ درصد فلزات ديگر و غالباً مس، تشكيل شده است. اين نوع نقره سخت‌تر از نقره‌ي خالص است. اكثر محصولاتي كه پوشش نقره دارند با نقره‌ي خالص اشتباه گرفته مي‌شوند. اين نوع محصولات معمولاً تنها با لايه‌ي بسيار نازكي از نقره پوشيده شده‌اند.

حال به بررسي برخي روش‌هاي تشخيص نقره از ساير فلزات مي‌پردازيم:

 1. نشان حك شده:

اغلب، اقلامي كه به اسم نقره‌ي استرلينگ ارائه شده و به صورت بين المللي خريد و فروش مي‌شوند داراي نشاني حك شده هستند. البته در برخي موارد خبري از نشان مذكور نيست. بنابراين براي اطمينان بايد روش‌هاي ديگري را به كار بريد.

 1. عيار نقره:

به كمك يك ذره‌بين قطعه‌ي خود را بررسي نماييد. معمولاً برخي اعداد بر روي نقره حكاكي مي‌شوند. اعدادي از قبيل، ۹۲۵، ۹۰۰ يا ۸۰۰٫ اين ارقام درصد نقره‌ي خالص آن قطعه را نشان مي‌دهند. مثلاً وجود عدد ۹۲۵ به اين معني است كه ۹۲٫۵ درصد قطعه‌ي مذكور از نقره‌ي خالص تشكيل شده است.

 1. آهن ربا:

با استفاده از يك آهن رباي قوي قطعه‌ي مورد نظر را آزمايش كنيد. نقره يك عنصر پارامغناطيس بوده و جذب آهن ربا نمي‌شود. يا اين كه تنها واكنش اندكي نشان مي‌دهد. اگر قطعه‌ي شما جذب آهن ربا شد بايد بدانيد كه از نوعي فولاد جلا ديده ساخته شده است. البته فلزات ديگري هم وجود دارند كه شبيه نقره بوده و خاصيت آهن ربايي ندارند. پس همواره علاوه بر اين آزمايش از روش‌هاي ديگر تشخيص نيز استفاده نماييد.

 1. يخ:

آزمايش تشخيص نقره با استفاده از يخ تنها مناسب آزمودن سكه يا شمش نقره است و در مورد زيورآلات نقره كارايي چنداني ندارد. نقره بيش‌ترين خاصيت گرما رساني را نسبت به فلزات و آلياژهاي معمول دارد. درنتيجه، مي‌توانيد تكه‌اي يخ را در دست بگيريد و روي قطعه‌ي نقره‌ي مورد نظرتان قرار دهيد. در اين صورت، درست مثل اين كه يخ را بر روي جسم داغي قرار داده باشيد به سرعت ذوب مي‌گردد.

 1. صدا:

وقتي بر روي جسمي كه از جنس نقره است ضربه بزنيد، صداي زير و زنگ مانند زيبايي را خواهيد شنيد. در حالي كه باقي فلزات و آلياژها صدايي بم و گرفته ايجاد مي‌كنند.

 1. مواد شيميايي:

در برخي موارد ناچاريد كه نقره‌ي مورد نظرتان را با مواد شيميايي امتحان كنيد. اين كار را حتماً با دستكش انجام دهيد. چرا كه ماده‌ي شيميايي مناسب براي اين كار نوعي اسيد است كه مي‌تواند پوست شما را بسوزاند. توجه داشته باشيد كه استفاده از اين روش آسيب مختصري به قطعه‌ي شما وارد مي‌كند. اگر احتمال مي‌دهيد كه شئ مذكور گران‌بها باشد، بايد براي آزمودن آن روش‌هاي ديگري را به كار بريد.

براي انجام اين آزمايش ابتدا بايد اسيد مخصوص را تهيه نماييد. اين آزمايش براي تشخيص مرغوبيت و خلوص نقره به كار مي‌رود. شايد نسبت به خلوص نقره‌ي مورد نظرتان ترديد داشته و احتمال مي‌دهيد كه با روكش نقره يا نوعي آلياژ مواجه باشيد. در اين صورت، بايد از سنگ محك نيز استفاده كنيد تا فلز به كار رفته در زير روكش را تشخيص دهيد.

انجام اين كار اصول خاصي دارد كه ابتدا بايد با آن آشنا شويد.

 1. سفيد كننده:

در صورتي كه محل كوچكي از قطعه‌ي خود را آغشته به مواد سفيد كننده نماييد به سرعت سياه مي‌شود. توجه داشته باشيد كه اين موضوع در مورد اشيائي كه روكش نقره دارند هم صدق مي‌كند.

حال، با استفاده از اين روش‌ها به سادگي مي‌توانيد قطعه‌ي خود را آزمايش نموده و بيش‌تر با آن آشنا شويد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۷:۰۶

از همان زماني كه بشر تصميم گرفت كه با به تن كردن پوششي از بدن خود محافظت نمايد به استفاده از چرم روي آورد. امروزه محصولات چرم طبيعي به منظور متفاوتي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ديگر موضوع تنها انتخاب يك پوشش نيست. بلكه لباس و لوازم جانبي مصرفي شما بار معنايي خاصي را با خود دارند.

مي دانيم كه خريد پوشاك و كالاهاي جانبي از قبيل كيف و كفش و كمربند و غيره، صرفاً به منظور رفع نياز انجام نمي‌شود. هر يك از ما نام‌هاي تجاري محبوبي را مي‌شناسيم كه يا از آن‌ها خريد مي‌كنيم و يا در نظر داريم كه در اولين فرصت به سراغ‌شان برويم.

نوع پوشاك و لوازم جانبي ما نشان دهنده و معرف سبك زندگي، باورها، وضعيت مالي، طبقه‌ي اجتماعي و… است. به همين دليل، اكنون همه‌ي ما با دقت و وسواس بيش‌تري پوشاك و وسايل خود را انتخاب مي‌كنيم و با وجود بالا رفتن قيمت‌ها گاهي حاضريم براي تهيه‌ي اين اقلام، بهاي بالايي بپردازيم.

اين موضوع مخصوصاً در دنياي كار و تجارت جلوه‌ي خاصي پيدا مي‌كند. اين روزها از روي جنس و ميزان مرغوبيت كالاي چرم، حتي مي‌توان شغل افراد را نيز حدس زد.

براي مثال مي توان گفت يك پزشك موفق، وكيل حاذق و يا مدير عالي رتبه‌، كيف چرم و كفش ظريف، تمام چرم و با استايل خاص به همراه دارد. هر چه مقام و رتبه‌ي اجتماعي بالاتر باشد، كالاهاي چرمي مصرفي هم مرغوب‌تر و با كيفيت‌تر هستند.

حال بايد ديد براي انتخاب و خريد اين اقلام بسيار زيبا و چشمگير بهتر است چه مواردي را در نظر داشته باشيم:

وقتي به بخش داخلي كالاهاي چرمي نگاه مي‌كنيد، معمولاً با نشان “چرم اصل”، “چرم پرداخت نشده”، و يا “چرم پرداخت شده” مواجه مي‌شويد. اما موضوع اين است كه معناي اين ادعاها چيست؟

زماني كه قصد خريد يك كت يا باراني چرمي و يا يك كيف چرم زيبا يا كفش تمام چرم را داريد بهتر است دقيقاً بدانيد كه از آن‌ها و نوع چرم‌شان چه انتظاري بايد داشته باشيد.

تنها دارا بودن نشان “چرم اصل” به اين معنا نيست كه آن كالا از چرم مرغوب ساخته شده باشد. بي‌كيفيت‌ترين اقلام چرمي هم از چرم واقعي ساخته شده‌اند. با اين تفاوت كه ماده‌ي تشكيل دهنده‌ي آن‌ها چرم نامرغوب است.

گاهي كالاهايي كه نشان “چرم اصل” دارند را با استفاده از چند لايه چرم بي‌كيفيت و چسباندن آن‌ها به يكديگر درست مي‌كنند. اين چرم‌ها معمولاً باقي‌مانده و ضايعات اقلام چرمي مرغوب‌تر هستند كه با چسب به هم چسبانده و رنگ‌شان مي‌كنند تا خوب به نظر برسند. البته اگر اين اقلام را با قيمت مناسبي تهيه كنيد هيچ اشكالي ندارد. اما موضوع اين است كه معمولاً اين‌ها را به عنوان چرم مرغوب به شما ارائه مي‌دهند. در اين صورت بايد هوشيار باشيد. چون اين كالاها ارزش بهايي كه بايد براي‌شان بپردازيد را ندارند.

 

از طرف ديگر گاهي با نشان “چرم پرداخت شده” رو به رو مي‌شويد. اين نشان را بيش‌تر روي كالاهاي نسبتاً مرغوب خواهيد ديد و به اين معنا است كه چرم مصرفي، راه مرغوبيت را تا نيمه طي نموده است. طيف وسيعي از اقلام ريز و كيف چرم زنانه و مردانه كه توسط بهترين نام‌هاي تجاري به فروش مي‌رسند از اين نوع چرم ساخته شده‌اند.

اين نوع چرم متشكل از ضايعات چرم پرداخت نشده است. اين تكه‌ها را پرداخت مي‌كنند تا نقائص و عيوب‌شان را تا حدودي بر طرف نمايند و سپس آن‌ها را رنگ مي‌كنند تا ظاهري يك پارچه و زيبا پيدا كند. محصول نهايي حالت پلاستيك مانندي دارد و نسبت به چرم پرداخت شده و بسيار مرغوب از دوام كم‌تري برخوردار است و با گذشت زمان، كهنه و فرسوده به نظر خواهد رسيد. البته به شرطي كه دوام بالا و ثبات طولاني مدت رنگ و مقاومت در برابر لك براي‌تان زياد اهميت نداشته باشد، اين نوع چرم نيز بسيار زيبا و قابل قبول است.

چرم پرداخت نشده داراي ظاهري زمخت‌تر است و گاهي اوقات نقائص و استحكام ذاتي اين ماده را به نمايش مي‌گذارد. اين نوع چرم معمولاً در ساخت اقلامي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه وظايف سنگين‌تري به عهده دارند. از قبيل، جلد چرمي سلاح‌ها و همين طور كمربندهايي كه ابزار كارگاهي را در آن‌ها قرار مي‌دهيم. البته اين نوع چرم در ساخت كمربندهاي معمولي، كيف پول يا كيف اسناد، كفش‌هاي كارگاهي يا برخي كفش‌هاي معمولي، و بسياري كالاهاي چرمي ديگر هم به كار مي‌رود. اين نوع چرم به طور طبيعي داراي نقائصي مانند اثر زخم يا خراشيدگي حيوان است.

اين ماده، بسيار سخت و بادوام بوده و معمولاً داراي سايه روشن‌هايي است كه آن را قديمي‌تر نشان مي‌دهد. صاحب نظران معتقدند كه كالاي توليد شده با اين چرم بسيار با كيفيت و بادوام است. اگر اهل خريد با صرفه هستيد بايد بدانيد كه با خريد اين نوع چرم و مراقبت از آن احتمالاً آن را براي تمام باقي عمر با خود خواهيد داشت.

با توجه به موارد ذكر شده بهتر است در خريد كالاهاي چرمي دقت كافي را مبذول داشته و كالاي خود را از محل يا برندي خريداري نمائيد كه به آن اعتماد داريد. به خاطر داشته باشيد كه نوع لباس پوشيدن و اكسسوري شما معرف شخصيت و براي كساني كه دقيق ترند، نشان دهنده‌ي ميزان آگاهي شما است. فراموش نكنيد كه پوشاك ما امروز تنها وظيفه‌ي پوشاندن بدن ما را بر عهده ندارند، بلكه بخشي از استايل شماست. با انتخاب پوشش و لوازم جانبي مناسب مي‌توانيد در كوتاه‌ترين زمان ممكن و در يك چشم بر هم زدن، بخشي مهمي از آن چه هستيد را به افراد معرفي نمائيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۱:۲۲


بها هر كيف اداري چرم فوت چرم اشبالت ارگانيك - ارزش هر فوت چرم اشبالت ارگانيك هر فوت چرم اشبالت ارگانيك با بها هاي متغير و نوساني مطابق كيفيت عالي فروش ميگردد . اشبالت چرمي صفحه صفحه شده‌است كه از چرم هاي سنكين گاوي و شتري بدست مي‌آيد . با سايش و پرداخت صورت چرم , حالتي مخمل مثل پيدا مي نمايد كه به آن اشبالت ميگويند . از ديد طبقه بندي اشبالت در جايگاه پايينتري از جير جاي‌دارد و بيشتر جهت ايجاد توليد ها دست دوز مورد استفاده قرار مي‌گيرد . اشبالت عرضه شده از روش اين راءس اشبالت ارگانيك بوده و مدل مرتبه يك بحساب ميايد . كليه چرم هاي عرضه شده از روش تارنما منط , وابسته به چرم آفتاب شهر مشهد مقدس است . بدين ترتيب از نگاه كيفيت جاي هيچگونه نگراني نيست . چرم اشبالت و هر مدل چرم ارگانيك ديگر , متناسب با سكو مرغوبيت بها متفاوتي دارااست . در شرايطي كه تحت عنوان يك خريدار در‌پي تنظيم چرم اشبالت مرغوب با بها هر فوت مطلوب مي باشيد تارنما هاي اينترنتي و نمايندگي هاي داراي اعتبار خوبتر از ساير اماكن مي‌توانند شمارا از بها هاي رقابتي برخوردار نمايند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۴:۵۵

چرم شترمرغ امروزه به عنوان با ارزش ترين محصول اين حيوان مورد توجه مي‌باشد. از پوست شترمرغ، چرمي با كيفيت بالا و قابل قياس با چرم تمساح و فيل بدست مي‌آيد.

 چرم شتر مرغ نرم بوده و وجه تشخيص آن وجود نقاط مربوط به فوليكول هاي ساقه پر مي‌باشند. اين چرم دوام بسيار زيادي داشته و نسبت به چرم تمساح از مقاومت بيشتري در مقابل آب برخوردار مي‌باشد.
شترمرغ نر پرهاي سياهي دارد و انتهاي پرها و بال‌هاي آن سفيد است ولي پرهاي شترمرغ ماده قهوه‌اي رنگ است. سر و گردن شترمرغ بدون پر و طاس است. اين پرنده اغلب بصورت گروهي در بين گله‌هاي پستانداران علفخوار همچون گورخر و گاوميش و كل يال‌ دار به سر مي‌برد.از ويژگيهاي منحصر به فرد پوست بدن اين پرنده فوليكول هاي پر موجود در پشت و سينه آن است . وضعيت آرايش فوليكول ها بر روي پوست ارزش آن را مشخص مي‌كند. هر قدر اين فوليكول ها واضح تر و فشرده تر باشد پوست از ارزش بيشتري برخوردار است.
 از آنجايي كه تعداد فوليكولهاي پوست شترمرغ ثابت مي‌باشد بنابراين ارزش پوست بزرگتر الزاما بيشتر از پوست كوچكتر نخواهد بود.
چرم نرم و لطيف شتر مرغ يكي از رايج ترين مواد مورد استفاده در ساخت پوتين، دستكش ، كيف و نيز يقه كت است.

نوع ديگر چرم توليد شده از شترمرغ چرم پوست ساق پا است اين چرم از صفحات فلسي شكلي كه همانند پوست مارمولك است و از اجداد شترمرغ به آنها ارث رسيده تشكيل شده است. در ايالات متحده آمريكا از اين چرم براي ساختن پوتين هاي گاوچرانها استفاده مي‌شود و طرفداران زيادي دارد.چرم ساق پاي شترمرغ
لازم به ذكر است كه 60 درصد از درآمد محصولات شترمرغ، مربوط به چرم شترمرغ است.


چرم شترمرغ يكي از بهترين چرم هاي جهان با مقاومت بسيار بالا و ويژگي هاي منحصر به فرد مي باشد. اين چرم زيبا، طرح دار ، ضد آب ، كشسان و قابل انعطاف بوده و همين ويژگي ها آن را به محصولي پر طرفدار در بازار چرم، كيف، كفش و… تبديل كرده است. چرم شترمرغ، چرم نفيس، گران و منحصري مي باشد. دليل تمايز اين چرم، جاي ساقه هاي پر بر روي چرم است. اين چرم قابل انعطاف و با دوام بوده كه بسيار مناسب صنايع چرم سازي و محصولات چرمي لوكس مي باشد. در50 سال اخير از زيباترين و لوكس ترين چرم هاي دنيا شناخته شده است. با نگاهي به ظاهر چرم شترمرغ، متوجه مي‌شويد كه چرمي با رخ بسيار زيبا و بي‌نظير را مورد بررسي قرار داده‌ايد. بر روي پوست اين جانور، اثر رستنگاه پرها، به‌صورت مشخص ديده مي‌شود و بقاياي اين آثار، باعث مي‌شود رخ چرم حاصله بسيار زيبا جلوه‌ گر شود.
چرم شترمرغ
معمولا پس از كشتار پرنده پس از  برش و پوست كني، عمليات شستشو، آهك دهي و سپس آهك زدايي پوست انجام و آماده ورود به مرحله دباغي مي شود. براي كسب اطلاعات بيشتر درباره دباغي چرم، به مقاله “دباغي چرم” مراجعه كنيد.
پس از ورود پوست به مرحله دباغي همچون ساير پوست ها بوسيله مواد معدني و در مواردي مواد گياهي دباغي و ريتانينگ شده و پس از عبور از مراحل مختلف، محصول در نهايت  به چرمي گرانبها تبديل مي شود. چرم حاصله معمولا در حين توليد و در درام ويا به شيوه هاي متداول ديگر رنگرزي مي شود.چرم پس از رنگرزي به گونه اي تكميل و پوليش مي شود كه الگوي زيبا و طبيعي رخ چرم حفظ شده و ظاهري جذاب نرم، درخشان و در عين حال مقاوم داشته باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۱:۲۸


مراحل توليد كيف چرم از سالامبور تا محصول
توليد چرم بي‌گمان يكي از قديمي‌ترين فعاليت‌هايي است كه بشر به آن پرداخته است. در ابتدا، پوست حاصل از شكار و پرورش دام به عنوان پوشاك و براي حفاظت انسان در مقابل عوامل جوي مورد استفاده قرار مي‌گرفت.
چرم از سالامبور تا محصولچرم سازي از ابتداي تاريخ تمدن بشر تا امروز و خصوصاً از قرن بيستم با تغييرات بسياري همراه بوده است. اين تغييرات، بيش‌تر مديون صنعتي شدن و توسعه‌ي ماشين‌آلات بوده‌اند. چرم در چند مرحله توليد مي‌شود كه عبارت‌اند از:
مرحله‌ي خيساندن و شستشو: در اين مرحله پوست‌هايي كه نمك اندود شده‌اند را در حوضچه‌هايي به نام بالابان قرار داده و آب سرد را روي آن‌ها به جريان درمي‌آورند. با اين كار، نمك و خون باقي‌مانده به تدريج از روي پوست شسته مي‌شوند و آب به داخل بافت پوست نفوذ مي‌كند. واضح است كه پوست هر چه تميزتر شود از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود. در اين مرحله براي ضدعفوني كردن پوست از تركيبات خاصي استفاده مي‌شود. به علاوه دماي آب هم از اهميت زيادي برخوردار است. اگر چه استفاده از آب گرم روند كار را تسريع مي‌نمايد اما موجب افت كيفيت چرم حاصله و رشد مجدد باكتري‌ها مي‌شود. معمولاً ابتدا به مدت ۲ روز پوست‌ها در آب و مواد شوينده و ضدعفوني كننده‌ي مخصوصي خيسانده شده و بعد شسته مي‌شوند. دباغي كردن پوستي كه به خوبي شسته و خيسانده شده بسيار آسان‌تر است.
آهك دهي: با اين كار ريشه‌ي موها كاملاً سست مي‌شود و زوائدي از جمله چربي‌ها و برخي پروتئين‌ها كه بر روي پوست باقي‌مانده‌اند، كاملاً تميز مي‌گردند.
لش زدايي: در اين مرحله از توليد چرم كليه‌ي بافت‌هاي اضافي توسط ماشين‌آلاتي به نام لش بر از پوست جدا مي‌شوند. با انجام اين كار جذب و استفاده از مواد شيميايي در مراحل بعدي آسان‌تر شده و محصول نهايي كيفيت بهتري پيدا مي‌كند.
مو گيري: در اين مرحله از توليد چرم پوست‌ها را به مدت يك شب در محلول آهك و سولفيد سديم خوابانده و بعد توسط دستگاه يا به صورت دستي موها را تميز مي‌كنند. البته ساختار موي پوست حيوانات مختلف داراي دوام گوناگوني است. براي كوتاه‌تر كردن روند موگيري مي‌توان از سولفور سديم و تركيبات آن با موادي از جمله متيل آمين، سولفيدات سديم و كربنات سديم هم استفاده نمود.
آنزيم دهي: در اين مرحله براي كم كردن PH پوست و از بين بردن آهك به جا مانده از مراحل پيشين، از مقداري اسيد از جمله اسيد هيدروكلريك استفاده مي‌شود. بديهي است كه مواد و درجه‌ي غلظت آن‌ها بايد به تناسب و با احتياط مصرف گردند. با كم شدن PH محيط، آهك به تدريج خارج شده و به همين خاطر، اين مرحله را آهك‌زدايي نيز مي‌نامند. درضمن، در برخي مواقع از اسيدلاكتيك هم براي آهك‌زدايي استفاده مي‌شود.
تراش دادن چرم: پس از اين كه آب چرم دباغي شده گرفته شد، ماشين‌ها چرم را با ضخامت‌هاي گوناگون برش مي‌دهند. بعد از اين مرحله نيز چرم را سنباده مي‌زنند و اصطلاحاً پرداخت مي‌كنند.
مراحل توليد چرمرنگ‌آميزي: نهايتاً چرم را با مواد رنگي گوناگوني از جمله: مواد معدني غير محلول در آب يا مواد آلي محلول در آب رنگ‌آميزي كرده و سپس با روغن‌هاي گياهي يا حيواني روغن‌كاري مي‌كنند و به منظور افزايش دوام و درخشش از مواد براق‌كننده كه خود داراي تنوع هستند، استفاده مي‌شود.
انواع كيف چرم

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ