نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۲:۱۸

 كبف چرم

 ولي علاوه بر نوع كيف، تميز بودن آنها نيز خيلي مهم است.  براي تميز كردن داخل كيف، كيف خود را روي ميز خالي كنيد و چيزهاي به درد نخور را دور بريزيد.  بعد به سراغ كيف پول خود برويد، قبض‌هاي تاريخ گذشته و فيش‌هاي دستگاه‌هاي خودپرداز را دور ريخته و پول ها را مرتب كنيد. چيزهايي كه لازم است حتما در كيف شما باشد كيف پول، تلفن همراه و … است
تميز كردن قسمت بيروني كيف بسته به جنس آن متفاوت است.
 
–كيف چرمي:
براي تميز و براق كردن كيف چرمي‌ روش‌هاي مختلفي را مي‌توانيد به كار ببريد. براي مثال مي‌توانيد مقداري وازلين و روغن كتان را با هم تركيب كنيد و روي كيف بكشيد. مقدار اضافي آن را با دستمال كاغذي پاك كنيد تا لباس‌هايتان را كثيف نكند. آغشته كردن كيف به پوست پرتقال هم در براق كردن آن مؤثر است.
 
–كيف جير و مخمل:
براي پاك كردن گرد و خاك از روي كيف جير،  ابتدا روي آن برس زبري بكشيد. سپس با يك دستمال نرم پارچه‌اي آن را تميز كنيد. استفاده از يك ورق سمباده هم مي‌تواند كمك كننده باشد.–  كيف منجوق‌دار:
يك تكه اسفنج را با كمي آب مرطوب كنيد و به آرامي طوري كه كيف آسيب نبيند روي آن بكشيد.– كيف پارچه‌اي:
براي پاك كردن كيف پارچه‌اي از محلول آب و صابون استفاده كنيد. اگر لكه پاك نشد محلول آب و سركه را امتحان كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۰۳

در ايران كيف چرم نوشته‌هايي مربوط به پس از حملهٔ مغول، از خواجه رشيد الدين، نشان‌گر آنست كه تجارت چرم و پوست در ايران پررونق بوده‌است، اين اسناد گواه شهرت برخي شهرها مانند تبريزو شيراز در اين دوره است. در دورهٔ قاجار، همدان مركز مهم توليد نوعي چرم، معروف به «چرم همداني» بوده‌است، كه از پوست گوسفند تهيه مي‌شد. در سال ۱۲۶۷ از جمله كارهايي كه امير كبير به نمايشگاهي در لندن فرستاد، پوست بوده‌است. به علاوه در اين دوره صادرات پوست و چرم، از اغلب شهرهاي ايران به روسيه و عثماني و هند رونق بسيار داشت. علاوه بر همدان، شهرهاي تبريز و اصفهان نيز در توليد و صادرات چرم سهم به‌سزايي داشته‌اند. اولين كارخانه چرم سازي ايران در سال ۱۳۰۸ شمسي در شهر تبريز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان نيز كارخانه‌هايي تأسيس شد.[۲]
در سال ۱۳۱۱ نخسيتن كارخانه ماشيني و مدرن چرم سازي در همدان توسط اردشير يگانگي بنيان گذاشته شد.[۳] تاريخ فعاليت واقعي صنعت چرم سازي در ايران را بايد از تاريخ فعاليت صنعت چرم در همدان محاسبه كرد. از آن پس اين صنعت به تدريج در كشور توسعه يافت به گونه‌اي كه تعداد كارخانه‌هاي چرم سازي از يك كارخانه در سال ۱۳۱۱ به ۲۲ كارخانه در سال ۱۳۲۲ افزايش يافت.[۴]
چرم اصل را چگونه تشخيص دهيمتشخيص چرم طبيعي از چرم ساخت دست انسان در برخي موارد بسيار دشوار است. چرم طبيعي بسيار گرانتر از چرم مصنوعي است. برخي از كالاهاي چرمي اگر با چرم اصل توليد شده باشند، معمولاً داراي شناسنامه بوده كه اطلاعات مربوط به كالا در آنها درج شده است. در مورد برخي از محصولات چرمي اگر امكانش وجود داشته باشد، به قسمتهاي برش خورده آنها نگاه كنيد. اگر در آن بخشها نشانه‌اي از حالت پلاستيكي و نرم مشاهده كرديد چرم طبيعي نيست. چرم را لمس كنيد. چرم طبيعي بسيار نرم و منعطف است. چرم را بو كنيد. چرم طبيعي بوي مشخص و خاص دارد كه هرگز نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد. به بافت چرم نگاه كنيد اگر گره‌ها، خلل و فرجهاي آن طبق الگويي قابل شناسايي باشد، چرم مصنوعي است. چرم طبيعي و مصنوعي را از پشت آنها نيز مي‌توان از هم تشخيص داد. چرم مصنوعي داراي پوششي در قسمت پشت است كه هنگام برش آسيب مي‌بيند و كاملاً مشخص است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۰۳

دباغي فن آماده‌سازي و پرداخت پوست حيوانات براي تبديل آن به چرم است.
كيف چرم از نظر شيميايي پليمري است از اسيدهاي آمينه كه آنها را اصطلاحاً پروتئين مي‌نامند. اسيدهاي آمينه از طريق پيوندهاي پپتيدي براحتي مي‌توانند تحت تأثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند. در اين صورت زنجير پروتئين گسسته شده و پوست كيفيت طبيعي خود را از دست خواهد داد. از اينرو براي جلوگيري از هجوم و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عوامل مؤثر بيروني در پوست بايد تغييراتي كه تغيير اساسي در ماهيت پوست وارد نكند بر روي آن بوجود آورد اين عمليات را دباغي پوست گويند.
دباغي با مواد گياهي از قسمت‌هاي مختلف گياه يعني پوست، تنه، برگ، شاخه، ميوه و ريشه گياهان مي‌توان مواد دباغي تهيه كرد. از آن جمله مي‌توان پوست درخت صنوبر، كاج، بلوط، فندق، كائوچو، سماق و … را نام برد.
براي تهيه عصاره يا جوهر دباغي، مواد مذكور را با روشهاي ويژه در آب مي‌خيسانند. در اين عمل مواد جامد و مواد محلول براي دباغي بدست مي‌آيد. به مواد جامد مقداري بي‌سولفيت سديم اضافه مي‌كنند تا اين مواد را حل كند.
دباغي با مواد شيميايي دباغي با كروم: بر عكس مواد دباغي گياهي كه منشا گياهي دارند، دباغي با نمكهاي كروم منشا معدني داشته و براي پوست‌ها سبك كارايي دارد. براي تهيه مواد دباغي با كروم از سنگ معدن كروميت (متشكل از %۶۸ اكسيد كروم (III) و %۳۲ اكسيد آهن (II)) استفاده مي‌شود. دوام پوست دباغي شده با نمك كروم حدود سه برابر دوام پوست دباغي شده با مواد گياهي است.
دباغي با زاج سفيد: اين نوع دباغي از روشهاي بسيار قديمي است. برتري دباغي خز با زاج سفيد در اين است كه به علت بيرنگ بودن آن، اثري بر روي موي خز باقي نمي‌ماند. در صورتي كه در دباغي به‌وسيله مواد گياهي و كروم، موهاي پوست بيرنگ مي‌شود. دباغي با نمكهاي آهن: در اين روش از نمكهاي مختلف آهن استفاده مي‌شود كه از آن جمله مي‌توان سولفات آهن «III)، كلريد و سولفات آهن «III) فتالاتهاي آهن «III) و … را نام برد.
دباغي با سولفات زيركُنيم: پوستهاي اسيدي شده را با محلول سولفات زيركنيم نيم دباغي مي‌كنند. براي دباغي با اين روش، زماني نمك دباغي به پوست نيم دباغي شده اضافه مي‌شود كه پوست همراه با ده درصد وزن خود با اكسيد زيركنيم همراه باشد. پس از عمليات دباغي، پوست را با بي‌كربنات سديم، قليايي مي‌كنند.
دباغي با مواد روغني: روغن ماهي و برخي از روغنهاي گياهي مانند روغن دانه آفتابگردان خاصيت دباغي داشته و براي دباغي پوست شوكا و بز كوهي كه معمولاً در تهيه لباس و دستكش كاربرد دارند مصرف مي‌شوند.
دباغي با مواد سنتزي (سينتان) اين مواد دباغي كه امروزه جايگزين مواد دباغي طبيعي شده‌اند، خود به چهار دسته تقسيم مي‌شوند:
سينتان آليفاتيك: كه از سولفو كلريد پارافينها و دي‌ايز و سياناتها تهيه مي‌شود.
سينتان متروسيكليكي: كه از ملامين ساخته مي‌شود.
سينتان آروماتيك: كه از سينتان با گروه فنلي و بردن گروه فنلي تهيه مي‌شود. سينتان كايتونيك: كه از تركيبات فنلي چند عاملي با آلدهيدها و آمينها تهيه مي‌شود.
دباغي با فرمالدئيد: در اين روش محلول دباغي كه شامل آب، فرمالدئيد و قليا است ولي مي‌توان به جاي سود، از بي‌كربنات سديم، كربنات كلسيم يا كربنات منيزيم نيز استفاده كرد.
دباغي نيم كرومي: اين نوع دباغي با نمكهاي كروم و مواد گياهي انجام مي‌گيرد كه ممكن است در آن از سه روش استفاده شود.
دباغي اوليه با محلول كروم و دباغي مجدد با محلول دباغي گياهي دباغي اوليه با مواد گياهي و دباغي مجدد در محلول كروم دباغي به‌وسيله مواد گياهي و محلول كروم بطور هم‌زمان.
اين روش دباغي براي چرم رويه بويژه براي تهيه چرمهاي بسيار خوب، ضد آب، چرمهاي ضخيم، دباغي چرم زيره و لباس مورد استفاده قرار مي‌گيرد. عيب اين روش آن است كه چرم به سهولت چروك برمي‌دارد.
دباغي نيم زاجي:به سه روش انجام مي‌گيرد:
دباغي اوليه در محلول زاج سفيد و دباغي مجدد در محلول عصاره گياهي دباغي اوليه در محلول عصاره گياهي و دباغي مجدد در محلول زاج سفيد دباغي با محلول عصاره گياهي و زاج سفيد بطور هم زمان
پوست دباغي شده كه در پايان بصورت چرم بدست مي‌آيد، داراي مقدار زيادي آب است بنابراين قبل از هر عمل ديگر بر روي چرم حاصل، بايد آب از آن گرفته شود اين عمل به‌وسيله ماشين آبگيري يا پرس كردن و … انجام مي‌گيرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۱:۵۴

كيف چرم زنانه

كفش هاي چرم از دسته جير با روش هاي مختلفي پاك ميگردند . در‌اين يادگرفتن بعضا از اين روش ها را ارائه كرده ايم كه به ياري آنان بتوانيد براحتي كفش هاي چرم خويش را فارغ از جراحت زدن به آن ها پاك فرماييد و هنگام استفاده از آن‌ها غايت لذت را ببريد . ۱ : از يك كفاشي يك برس منحصر به فرد جير را خريداري فرمائيد . 670px Clean Leather Shoes Step 8 يادگرفتن نظافت كردن كفش هاي چرمي جير ( چرم مخمل نما ) ۲ : از يك منزه كن لاستيكي براي حذف و برطرف كردن خراش ها و لكه هاي مو جود روي تراز جير استفاده نمائيد . 629px Clean Leather Shoes Step 9 فراگيري نظافت كردن كفش هاي چرمي جير ( چرم مخمل نما ) ۳ : سراسر كفش را با يك برس جير برس بزنيد . كار برس زني را هم راستا انجام دهيد . 670px Clean Leather Shoes Step 10 فراگيري نظافت كردن كفش هاي چرمي جير ( چرم مخمل نما ) ۴ : لكه ها را از روي كفش منزه فرماييد . چنانچه كفش چرم شما لكه هاي مرطوب يا اين كه خيسي دارااست , با يك حوله ي كاغذي مايع مازاد را برطرف فرمائيد و آن گاه اذن دهيد كه به صورت ارگانيك كم آب شود و بعد از كم آب شدن , كفش را با برس جير برس بزنيد . در‌صورتي‌كه كفش چرم شما دارنده لكه هاي چربي است , پودر را روي لكه بريزيد و آنرا بماليد تا در عمق لكه فرو رود . بعد اذن دهيد تا يك‌سري ساعت بماند و كم آب شود و بعد از كم آب شدن با يك برس منحصر به فرد جير آن را براي حذف بي نقص چربي برس بزنيد . 670px Clean Leather Shoes Step 11 يادگرفتن پاك كردن كفش هاي چرمي جير ( چرم مخمل نما ) 
5 : با استفاده از يك اسپري سيليكوني منحصر به فرد براي مقاوم كردن كفش در قبال هوا استفاده نمائيد . اينكار را بايستي پس از خريد كفش انجام دهيد و بعداز آن مجدد هرسال اينكار را انجام دهيد . اينكار سبب ارتقاء استمرار كفش هاي شما خواهد شد و آن ها را در قبال هوا عايق خواهد كرد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۰:۳۳

تشخيص كيف چرم ، تشخيص چرم طبيعي از مصنوعياستفاده از چرم طبيعي در كيف و كفش و لباس از ديرباز باب ميل طبع علاقمندان مد و فشن بوده است.اما تشخيص نوع مرغوب و اصل آن با توجه به تنوع و قيمت هاي مختلف از نوع تقلبي كار ساده اي به نظر نمي رسد.
نحوه تشخيص چرم طبيعي از تقلبياين روزها اگر بخواهيد كت،كيف يا كفشي با چرم طبيعي بخريد بايد هزينه زيادي را متحمل شويد. وقتي يك كت يا كيف يا باراني با قيمت بالايي مي خريد بايد از آن مراقبت بيشتري كنيد تا هم عمرش و هم زيبايي آن را حفظ كنيد.تشخيص چرم طبيعي
اما گاهي شناخت چرم طبيعي و تشخيص آن از چرم مصنوعي براي كسانيكه در اين زمينه خبره نيستند، كاري دشوار است. اگرچه قيمت چرم طبيعي بسيار گران تر از چرم مصنوعي است اما چه بسا كه برخي فروشندگان از اين مسئله سوء استفاده كرده و چرم مصنوعي را به قيمت چرم طبيعي بفروشند. راهكارهايي براي شناخت چرم طبيعي و اصل وجود دارد كه براي شما ذكر ميكنيم.
تفاوت چرم طبيعي و تقلبي
* اولين نكته اي كه بايد به آن توجه كرد اينست كه چرم طبيعي داراي شناسنامه است. بنابراين اگر قصد خريد چرم طبيعي را داريد از فروشنده شناسنامه آن را درخواست كنيد. اين مهمترين ويژگي چرم طبيعي به حساب مي آيد.
* چرم طبيعي نرم تر از چرم مصنوعي است يعني انعطاف بيشتري دارد. چرم را لمس كنيد. با لمس چرم مي توانيد متوجه جنس اصل يا پلاستيكي آن شويد. اگر جنس پلاستيك را لمس كرديد مطمئن شويد چرم، مصنوعي است.
* بوي چرم طبيعي از بوي پلاستيك چرم مصنوعي قابل تشخيص است. بنابراين با خوب بو كردن نيز مي توانيد چرم طبيعي را تشخيص دهيد.
* فضاهاي برش خورده چرم را به دقت بررسي كنيد. چرم طبيعي از الياف به هم چسبيده اي مانند كنف درست شده است كه نخهاي كنفي مانند آن به راحتي از هم جدا نمي شوند، اما فضاهاي برش خورده چرم مصنوعي از هيچ اليافي ساخته نشده است.
* پوشش پشتي چرم طبيعي نيز از چرم مصنوعي متفاوت است. پشت چرم طبيعي حالتي پرز مانند دارد بطوريكه معلوم است از خود پارچه است اما پشت چرم مصنوعي معمولا نخهاي رشته اي و توري مانند است كه به عنوان آستر چسبانده شده است.
* به طرح روي چرم دقت كنيد، چرم طبيعي داراي طرح غير تكراري و منحصر به فرد است. اگر روي چرم طرح تكراري و قابل دنبال كردن ديديد، مطمئنا طرح پرسي و چرم  مصنوعي است.
* بطور كلي اگر قصد خريد چرم طبيعي را داريد به فروشگاههاي معتبر مراجعه كنيد و اگر نه اصل بر آنست كه اغلب اجناس چرمي فروشگاههاي متفرقه، مصنوعي هستند.
* اگر چرم طبيعي را زير نور بگيريد نور را يكدست منعكس نمي كند و بعضي جاهاي آن مات و بعضي جاها براق به نظر مي رسد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۹:۳۷

هر گردي، گردو نيست: نكاتي براي خريد كيف چرم

 

به دليل گراني و خاص بودن چرم طبيعي ، احتمالا بعضي فروشندگان وسوسه شوند كه از نا آگاهي مشتريان خود در زمينه تشخيص چرم براي عرضه محصولات ارزان مصنوعي به قيمت بالاتر و گاهي، هم قيمت چرم طبيعي سوءاستفاده كنند.

شما هميشه هنگام خريد توليدات گرانقيمت مي بايست از زير و بم محصول آگاه شويد و بتوانيد عيوب احتمالي و اصل بودن محصول را تشخيص دهيد. اين يعني خريد هوشمندانه. درصورتي كه مي خواهيد هنگام خريد كيف ،كفش ،كاپشن و ساير كالاهاي چرم طبيعي،  بخشي از اين دست مشتريان باشيد، يا به عبارت ساده تر نگذاريد سرتان كلاه برود نكات زير را هنگام خريد محصولات چرم در نظر بگيريد. با ما باشيد.

 

به برچسب محصولات چرمي توجه كنيد

اول اين كه محصولات چرم طبيعي غالبا داراي كارت يا مهر نشان دهنده طبيعي بودن چرم در تهيه ي محصول مي‌باشند. اما خب، همان هنگام كه چرم مصنوعي توليد شد، برچسب تقلبي نيز ايجاد شد!! ولي مي توان با تقريب خوبي اطمينان يافت كه تمام برندها از اين ضابطه پيروي مي كنند و اگر كه محصول به طور كلي چرم طبيعي باشد از اين نشانها  استفاده مي كنند يا اطلاعات كافي در اين زمينه را در اختيار مشتري قرار مي دهند. با اين وجود بايستي موارد بعدي را هم در نظر داشته باشيد.

 

خريد از فروشگاههاي معتبر

مهم است كه براي خريد محصولات گران قيمت به فروشگاههاي معتبر با فروشندگان پاسخگو مراجعه كنيد. بر همين اساس نكته مهم اين است كه چرم طبيعي را از جايي خريداري كنيد كه شناسنامه ي چرم و گارانتي احتمالي را همراه محصول در اختيارتان قرار مي دهند. با توجه به كيفيت و ماندگاري بالا ، غالبا محصولات چرم طبيعي داراي ضمانت هاي مناسب از نظر زماني و كيفي هستند.

 

بوي چرم طبيعي

دوم راهنماي شما، بوي محصول است . چرم ارگانيك داراي بوي خاص خودش است. اگر خريدار و دوستدار چرم طبيعي باشيد با اين بو آشنا هستيد. ولي اين تست هم به تنهايي كافي نيست. چرا كه ممكن است از مواد مصنوعي براي ايجاد بوي چرم طبيعي استفاده شده باشد. پس برويم سراغ گزينه بعدي...

 

مشخصات ظاهري چرم

 

پشت چرم: نگاه كردن به پشت پارچه هنگام خريد آن بسيار سهل و آسان است. ولي با كيف، كاپشن، دستكش و ديگر محصولات چرمي كه داراي آستر مي‌باشند چه كنيم؟ راه ساده اين است كه به درزهاي دوخت توجه فرماييد، پشت چرم طبيعي پرز دار است. در حالي كه پشت چرم هاي مصنوعي مثل يك شبكه با نخ دوخته شده‌است، اين نشانه ي خوبي براي تشخيص فوري چرم طبيعي از مصنوعي است.

ضخامت چرم: نكته بعدي اين است كه بدانيد قسمت ‌هاي متفاوت چرم طبيعي از نظر ضخامت يك پارچه نيست. يعني برخي جاها نازك است و برخي جاها ضخيم‌. علت اين است كه قسمت ‌هاي گوناگون پوست داراي ضخامت هاي مختلفي ست . در حالي كه چرم مصنوعي به دليل ساخت ماشيني، به طور كامل يك دست است.

بازتاب نور: وقتي چرم طبيعي را زير نور مي گيريد، نور را يكپارچه منعكس نمي ‌كند و برخي جاهاي آن مات و برخي جاها درخشان به نظر مي ‌رسد.

بافت و طرح: چرم طبيعي طرحي غير تكراري و انحصاري دارد .

 

نحوه سوختن چرم طبيعي

چرم طبيعي به آساني آتش نمي گيرد , تغيير شكل نمي‌دهد و در صورتي‌كه شعله را تا مرحله سوختن پوست ادامه دهيد بوي بسيار تندي همانند بوي سوختن مو مي دهد . اما چرم مصنوعي چون از مواد نفتي ساخته مي شود , در معرض حرارت به سرعت جمع شده , تغيير شكل مي‌دهد و مي سوزد.البته اگر شما مي خواهيد اجناس چرمي خود را تست كنيد حتما تست شعله را از پشت محصولات انجام دهيد!

 

لمس  كردن كالاي چرمي

يكي از مهم ترين نشانه‌ها براي تشخيص چرم مرغوب و طبيعي احساس لمس آن است . چرم طبيعي همانند يك پوست واقعي برخلاف چرم مصنوعي حسي گرم به دست منتقل مينمايد، عمليات كمتري روي آن انجام شده است نرم تر از نمونه هاي پروسس شده است و كيفيت بالاتري دارد.

 

جمع بندي آنچه كه در بالا گفتيم اين است كه براي تشخيص چرم طبيعي، بايد از حواس خود كمك بگيريد. با اين حال همانطور كه در بالا ذكر شد بهترين و مطمئن ترين راه براي خريد چرم مرغوب، خريد از فروشگاه هاي و  برندهاي معتبر است كه به شما اين اطمينان را مي دهند كه محصول شما صددرصد چرم طبيعي بوده و تمامي اين محصولات داراي كارت ضمانت هستند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۰:۰۲

خريد كيف چرم

۱ - ماهوت‌پاك‌كن منحصربه‌فرد كفش هاي جير بخريد . 
اين جور ماهوت‌پاك‌كن‌ها موهاي خاصي دارا هستند كه سبب ساز ميشود كفش موقعيت پيشين خويش را محافظت نمايد . 

۲ - از پاك‌كن براي پاك كردن لكه‌ها روي كفش استفاده فرمائيد . 

۳ - با استفاده از ماهوت‌پاك‌كن منحصربه‌فرد , كل كفش را بكشيد . 
از ماهوت‌پاك‌كن صرفا به يك سمت بكشيد . 
10 
۴ - لكه‌ها را پاك‌كنيد . 
در حالتي كه كفش شما تر شد آن را با دستمال دستشويي خشك‌كنيد و طاقت فرمائيد تا كم آب شود . آن‌گاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير استفاده نمائيد . در صورتيكه روي كفشتان لكه‌هاي سبز ناشي از چمن موجود هست , از پودر تالك استفاده نمائيد . يك‌سري ساعت طاقت نمائيد تا كم آب شود . آن‌گاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصربه‌فرد استفاده فرمائيد . 
11 
۵ - از سيليكون استفاده فرماييد تا كفش در قبال هوا مقاوم باشد . 
بعدازاين كه خريده شدند , بلافاصله بايستي صورت بپذيرد . هرسال مي بايست اين عمل تكرار شود . 
13 
۶ - كفش را در هواي گشوده قرار دهيد . 
12 
نكته : از سيليكون براي كفش سلامت استفاده نكنيد چون منجر رنگ برندگي كفش ميشود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۰:۲۸


كيف چرم زنانه
۱ - ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير بخريد . 
اين مدل ماهوت‌پاك‌كن‌ها موهاي خاصي دارا هستند كه منجر ميشود كفش شرايط گذشته خويش را محافظت نمايد . 

۲ - از پاك‌كن براي پاك كردن لكه‌ها روي كفش استفاده فرمائيد . 

۳ - با استفاده از ماهوت‌پاك‌كن منحصر , كل كفش را بكشيد . 
از ماهوت‌پاك‌كن صرفا به يك سمت بكشيد . 
10 
۴ - لكه‌ها را پاك‌كنيد . 
در شرايطي‌كه كفش شما تر شد آن را با دستمال سرويس بهداشتي خشك‌كنيد و حوصله نماييد تا كم آب شود . آن‌گاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير استفاده فرمائيد . در‌حالتي كه روي كفشتان لكه‌هاي سبز ناشي از چمن موجود هست , از پودر تالك استفاده نمائيد . چندين ساعت حوصله نماييد تا كم آب شود . آنگاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد استفاده نمائيد . 
11 
۵ - از سيليكون استفاده فرمائيد تا كفش در قبال هوا مقاوم باشد . 
بعدازاين كه خريده شدند , بلافاصله مي بايست صورت پذيرد . هرسال مي بايست اين فعاليت تكرار شود . 
13 
۶ - كفش را در هواي گشوده قرار دهيد . 
12 
نكته : از سيليكون براي كفش سلامت استفاده نكنيد چون منجر رنگ برندگي كفش مي گردد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۰۳:۰۲

 

كيف چرم زنانه

مرحله چرم جير ( اشبالت ) هيچ محافظي ندارد در سود خيلي زود آلوده و كثيف و لك مي گردد . روش هاي بيان شده زير جهت نظافت كردن كفش هاي جير احتمال دارد تا حدودي مشكلات استفاده از اين كفش ها را كم كند . 
دقت داشته باشيد كه ابتدا روش متبوع جهت پاك كردن را بر روي تراز كوچكي از كفش آزمايش نماييد و درصورت كسب فيض مطلوب آن را بر روي تمام كفش اعمال نمائيد . 
با استفاده از بخار آب و برس جير , مي‌توانيد كفش را پاك كرده و رنگ آن را تا مقدار اي به آن بگردانيد كفش را يك دقيقه روي بخار آب نگه داريد تا زمانيكه پرزهاي آن بلند شوند آن گاه آن را از اين محيط گرم به دور كرده روي يك مجله قرار دهيد و اذن دهيد كه با هواي محيط كم آب شود و از برس جير براي برس زدن آن استفاده فرماييد . 
درخصوص لكه هاي گريس و چربي ابتدا اضافات گريس يا اين كه روغن را با يكدست ي منزه و كم آب از روي كفش برداريد . هيچوقت از آب براي پاك كردن اين لكه ها استفاده نكنيد چون اين عمل سبب ساز مي‌شود لكه بيشتر پخش شود و به خورد كفش برود . 
براي جذب چربي از پودر تالك يا اين كه ماده اي جذب كننده استفاده نمائيد بعد از برس جير براي بلند كردن پرزها استفاده نماييد . به محض توليد لكه هاي چربي بر روي تراز نبوك با گاز آن را تميز نمائيد چون اين جور لكه ها زمانيكه جديد باشند سريعتر منزه ميگردند . 
لكه هاي جوهر به رنج از روي چرم جير يا اين كه نبوك منزه مي‌شوند به محض ساخت اين دسته لكه ها , آنان را سريعاً با يك دست ي منزه كم آب فرماييد در صورتي‌كه اضطراري باشد از آب ولرم و پارچه اي پاك براي پاك كردن لكه استفاده نماييد . پارچه بايستي يه خرده نم داشته باشد البته تر نباشد در حالي كه‌اين نقطه از كفش را با برس يا اين كه اسفنج نبوك برس مي زنيد از كم آب كننده سوز‌و‌سرما زا استفاده فرماييد ( سشوارهاي دستي كه باد سرد ايجاد مي‌نمايند ) . 
برا ي نظافت كردن كفش هاي جير و نبوك از سركه ي سپيد نيز مي توان استفاده كرد بدين صورت كه يه خرده سركه سپيد را روي لكه بماليد و بعد از آن با يكپارچه آن را منزه نماييد . در غايت اذن دهيد اين لكه در هواي آزاد كم آب شود . دقت داشته باشيد كه استفاده از سركه در پاك كردن كفشهاي جير و نبوك سبب مي‌شود كه كفش تا مدتي بوي سركه بگيرد . 
برخي از مردمان از موفقيت شان در پاك كردن كفشهاي جير خويش به‌اين روش خبر داده اند . 
گفته مي گردد كه از سوهان ناخن و همينطور از خودكار منزه كن نيز براي از بين بردن لكه ها مي توان استفاده كرد . 
جمع اي نيز از برس هاي كوچك و زبري كه اصطلاحا به آن‌ها گريبان شور گفته ميگردد استفاده كردند و نتايج مطلوبي كسب كرده اند . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۹:۴۵

كيف چرمروش پاك كردن لكه هاي چربي از روي پارچه جير و چرم جهت پاك كردن لكه هاي چربي سفارش مي شود اين عمل را با گاز پس از توليد لكه انجام دهيد و اذن ندهيد كه لكه كهنه شود چون در آن صورت پاك كردن آن مشقت بار خيس خواهد بود و احتمال اين كه آثاري از آن بر روي پارچه باقي بماند بيشتر است . جهت پاك كردن لكه چربي از پارچه جير , تكه پارچه اي را به سركه سپيد آغشته كرده و آن را روي محل لكه بماليد و آن گاه با استفاده از يك برس مويي , جهت خواب جامه را برگردانيد , اين عمل سبب ساز ميشود كه در‌صورتي‌كه اثر يه خرده از لكه باقي‌مانده باشد , كمتر به حيث آيد . جهت پاك كردن لكه چربي از كاپشن و يا اين كه جامه چرمي و يا اين كه چكمه چرمي , يه خرده ريكا روي آن بماليد و اذن دهيد تا كم آب شود و بعد از آن با استفاده از يك دستمال , چرم را جلا دهيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]