woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۵:۰۸

 تميزكننده كيف پول چرمهنگامي كه به محصولات چرمي مي آيد، هميشه مهم است كه آنها را تميز و محافظت كنيد. همانطور كه همه ما مي دانيم، چرم يك ماده بسيار گران است، بنابراين حفظ آن در شرايط عالي بايد يكي از بالاترين اولويت هاي شما باشد. اگر شما در حال استفاده از چرم بر روي محصولات چرمي خود نيستيد، نيازي به نگراني نيست! اين مقاله از طريق همه چيزهايي كه شما بايد بدانيد در مورد مزاياي استفاده از تهويه مطبوع تميز كننده چرم.
طول عمر چرميك محصول خشكشويي چرمي يكي از مواد با دوام ترين مواد در بازار است. اين مخصوصا براي لباسها صادق است. كت چرمي، شلوار چرمي، حتي پيراهن چرمي مرسوم، از مواد ساخته شده است كه مي تواند به طور بالقوه براي چندين دهه ادامه داشته باشد. به همين دليل است كه شما در حال حاضر بسياري از محصولات چرم مصنوعي را در بازار پيدا خواهيد كرد. شما قطعا هيچ محصول پنبه اي و يا كتاني را از دهه هاي قبل در شرايط جديد مانند انعكاس موردي با بسياري از محصولات چرم پرنعمت پيدا نخواهيد كرد. براي اطمينان از اينكه محصولات چرمي شما قادر به مقاومت در برابر آزمايش رنگ با رنگ پرواز هستند، استفاده از يك تهويه مطبوع تميز كننده چرم بسيار مهم است.
علاوه بر اين، هنگامي كه به چيزهايي مانند صندلي چرمي در خودرو شما يا نيمكت چرم شما مي آيد، مهم است كه آن را به درستي نگه داريد و آن را حفظ كنيد. علاوه بر اين كه چرم خيلي با دوام است، بسيار صاف و بسيار راحت است. شما قطعا مي خواهيد حفظ كنيد كه نرم و صاف احساس كه چرم جديد تا زماني كه ممكن است. اين كه آيا در صندلي اتومبيل با نام تجاري جديد خود و يا براي نيمكت زيبا چرم جديد شما دستور داده است، به درستي با استفاده از تهويه مطبوع در آن بسيار مهم است.
چه تهويه اي مي كنداصلي ترين چيزي كه تهويه چرم براي اين محصولات انجام مي دهد اين است كه پاك مي شود. مواد شيميايي موجود در تهويه مطبوع قادر به نفوذ هر گونه خاك و خاك بر روي محصول چرم است و با خيال راحت آن را حذف كنيد. با گذشت زمان تقريبا همه چيز خاك و خاك را جمع آوري مي كند. اين به ويژه براي چرم، كه اغلب مي تواند به علت تركيب مواد آن اغلب يك آهنربا و خاكستري باشد. خوشبختانه، كثيف و خاكستري به راحتي مي توانيد تميز و با استفاده از يك تهويه مناسب مورد استفاده قرار گيرد.
يكي ديگر از جنبه هاي مهم كه با استفاده از يك تهويه مطبوع تميز مخصوص چرم است، اين واقعيت است كه مي تواند به حفظ آن كمك كند. همانطور كه در بالا ذكر شد، يكي از ويژگي هاي عالي چرم اين واقعيت است كه آن را بسيار صاف و راحت است. البته، اگر پوست را حفظ نكنيد، سخت و سخت خواهد شد. براي جلوگيري از چسبيدن به اين نكته، يك كاربرد ملايم تهويه مطبوع مطمئن خواهد شد كه مواد در شرايط جديد و طبيعي خود براي آينده قابل پيش بيني حفظ شود.
در بالاي آن، با استفاده از تهويه مطبوع بدان معني است كه چرم نيز تقويت خواهد شد. در حقيقت، شما حتي مي توانيد كيفيت چرم خود را با سخاوتمندانه استفاده از تهويه به آن بهبود بخشيد. مواد شيميايي خاص موجود در اين تهويه مطبوع وجود دارد كه مي توانند به چرم متصل شوند و آن را قوي تر و قوي تر از هميشه. اين امر بسيار شبيه به استفاده از اين لباس هاي چرمي مانند كت مي باشد تا اطمينان حاصل شود كه سال هاي سال قوي تر و با دوام تر باشد.
تميز كردن صندلي چرمي
براي اقلامي مانند صندلي هاي چرمي خودرو، متوجه شويد كه در مدت زمان طولاني در معرض تابش خورشيد قرار خواهد گرفت. خيلي شبيه به اينكه چگونه نور خورشيد مي تواند به پوست آسيب برساند، مي تواند به طور قابل توجهي به چرم بدون چربي آسيب برساند. تهويه چرم داراي خاصيت ضد UV (فوق العاده بنفش) است كه از اشعه ماوراء بنفش مضر منتشر شده از خورشيد جلوگيري مي كند كه باعث مي شود كه چرم سخت و سخت مي شود (مانند كرم ضد آفتاب براي چرم). با اطمينان دادن به استفاده از كولر سالانه به صندلي هاي چرمي خودرو، مي توانيد صندلي هاي با كيفيت بالا را براي سال هاي سال حفظ كنيد.
نتيجهبراي تمام مزاياي مورد بحث در اين مقاله، شما خوشحال خواهيد شد كه بدانيد كه تهويه مطبوع تميزكننده چرم بسيار ارزان و مقرون به صرفه است. براي حدود 20 دلار مي توانيد اطمينان حاصل كنيد كه تمام محصولات چرمي شما براي مدت زمان طولاني مناسب هستند!
به طور كلي، اين مقاله به شما نشان مي دهد مزايايي شگفت انگيز كه با استفاده از يك تهويه مطبوع تخصصي ارائه شده است. چرم واقعا يك ماده شگفت انگيز است كه مي تواند براي دهه هاي آينده عالي باشد، بنابراين مهم است كه آن را با احترامي كه به درستي آن را حفظ مي كنيد، مورد توجه قرار دهيم.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۲۵:۵۲

دباغيچرم شتر در امارات متحده‌ي عربي

[caption id="attachment_3333" align="alignnone" width="800"]برترين مراكز توليد چرم شتر در دنيا،مركز دباغي الخزنه در امارات متحده‌ي عربي برترين مراكز توليد چرم شتر در دنيا،مركز دباغي الخزنه در امارات متحده‌ي عربي[/caption]

در اين مقاله سعي داريم برترين مراكز توليد چرم شتر در دنيا را به شما معرفي نماييم.يكي از مراكز مهم توليد چرم شتر در دنيا دباغي الخزنه در امارت متحده‌ي عربي است. آن چه در ادامه ذكر مي‌شود، گزارشي است از نحوه‌ي كار و تأسيس اين شركت توليد چرم كه بيشترين توليد خود را به چرم شتر اختصاص داده است.

در قلب ابوظبي و در دباغي الخزنه، كارشناس ما در مورد تفاوت بين چرم شتر و چرم گاو مي گويد: به راحتي مي‌توان تفاوت اين دو را احساس كرد. فقط كافي است آن‌ها را لمس كنيد. چرم گاوي در مقايسه با چرم شتر نرم‌تر است و در جاي خود چرم بي نقصي‌ست. اما چرم شتر اصالت دارد و در مقايسه با چرم گاو از شخصيت بيشتري برخوردار است. در چرم شتر نقش و نگارهايي وجود دارد كه مختص شتر است و در محصولاتي كه از اين چرم توليد مي شوند مي توان اين نقوش زيبا را مشاهده كرد.

زماني كه وارد يك دباغي در امارت مي‌شويد تازه مي‌فهميد كه شتر نه تنها نمادي است از فرهنگ عربي، بلكه نقش مهمي در اقتصاد اين كشور ايفا مي‌كند. شتر به خاطر گوشت و مهم‌تر از آن چرمي كه از آن به دست مي‌آيد به منبع مالي مهمي در اقتصاد اين كشور تبديل شده است.

دباغي الخزنه يكي از مجهزترين مراكز توليد چرم در دنيا است كه البته در جهان نام آشنا نيست. مدير عامل اين مركز مي‌گويد زماني كه در حوزه‌ي علم چرم سازي وارد شدم جادوي دباغي مرا به خود جذب كرد. مسئله‌ مهمي كه در دباغي وجود دارد اين است كه بازمانده‌هاي بي ارزش به دست آمده از صنعت گوشت، مي‌تواند به كالايي ارزشمند و ناب، و به عنوان محصولي استراتژيك در اقتصاد، تبديل شود.

مدير عامل اين شركت قبل از نقل مكان به ابوظبي، هشت سال در شركت هرمس كه يك شركت توليد چرم كروكديل است به عنوان مدير اجرايي فعاليت كرده است. اين شركت ، در نوع خود مجهزترين دباغي در سراسر جهان است. او مي‌گويد چرم كروكديل را به برندهايي همچون گوچي، پرادا و چنل مي‌فروختيم. او معتقد است كه اگر چه امروز چرم شتر به اندازه‌ي چرم كروكديل براي برندهاي معروف دنيا اهميت ندارد، اما چرم شتر مي‌تواند به راحتي جايگاه مناسبي براي خود فراهم كند و در كنار چرم كروكديل به يكي از محبوب‌ترين و لوكس‌ترين چرم‌هاي دنيا بدل شود.

دباغي الخزنه براي آنكه در بازار مشتريان را به چرم شتر جذب كند، تلاش بسياري كرده است. با وجود آنكه اين چرم با چرم‌هاي ديگر هم قيمت است اما در بازار مشترين زيادي را به خود جذب نمي‌كند. اين مسئله به دليل آن است كه محصولات خوب چرمي در امارات متحده عربي، محصولات وارداتي بوده است. اين شركت از يك طرف با كمبود اطلاعات در مورد مزاياي استفاده از چرم در مقايسه با محصولات پلاستيكي يا ديگر محصولات مواجه است و از طرف ديگر بايد تلاش كند تا قابليت اين محصول اماراتي يعني چرم شتر را به مشتريان اثبات كند.

مدير عامل اين شركت مي‌گويد: « نمي‌دانم در ابتدا شتر چقدر در اين قضيه به ما كمك كرد، به نظرم در بدو امر اين طرح‌ها و محصولات سنتي و قيمت مناسب آن‌ها بود كه تحسين مشتريان را بر انگيخت. مردم مي‌توانستند از محصولاتي استفاده كنند كه بومي و كاملاً مطابق سليقه و خواسته‌هاي آنان بود. زماني كه دو سال و نيم پيش ما توليد چرم شتر را شروع كرديم، چرم شتر در نظر مردم محصولي عجيب و غريب و بيگانه‌اي بود. شركت‌هايي كه با ما همكاري مي‌كردند، تمايل بيشتري به استفاده از چرم گاو داشتند چرا كه اين محصول شناخته شده بود و شركت‌ها از سرمايه گذاري بر روي آن مطمئن بودند.»

[caption id="attachment_3334" align="alignnone" width="800"]برترين مراكز توليد چرم شتر در دنيا،مركز دباغي الخزنه در امارات متحده‌ي عربي برترين مراكز توليد چرم شتر در دنيا،مركز دباغي الخزنه در امارات متحده‌ي عربي[/caption]

اولين صنعتي كه به استفاده از چرم شتر چراغ سبز نشان داد، صنعت كفش سازي بود. كفش سازي امروز ۳۰ تا ۴۰ درصد از توليدات پوست كشور امارات را استفاده مي‌كند. امارات متحده‌ي عربي در سال‌هاي اخير صنعت توليد كفش‌هاي كارخانه‌اي را تأسيس كرده است و سالانه بسياري از محصولات خود را به اقصي نقاط دنيا صادر مي‌كند، بنابراين، صنعت كفش سازي بهترين مكان براي آغاز كار استفاده از چرم شتر بود.

اين شركت اماراتي در تلاش است تا در حوزه‌ي توليد لوازم خانگي هم از چرم شتر استفاده كند، اما توليد لوازم خانگي از چرم شتر با چالش‌هايي همراه است. شتر در نسبت با بقيه‌ي اندامش، پاهاي بلندي دارد و كوهان شتر از قسمت پشت كمر گاو كوچكتر است. اگر قرار بر ساخت كيف پول باشد تركيب بدني شتر مشكلي ايجاد نمي‌كند، اما زماني كه از اين چرم در ساخت مبل و وسايل اين چنيني استفاده مي‌شود، قضيه شكل ديگري به خود مي‌گيرد. براي اين كار اين شركت قرار است با يك طراح داخلي اهل دوبي كه قبلاً صندلي‌هايي از چرم شتر ساخته است، همكاري كند.

اين شركت توليد چرم برخلاف بسياري از دباغي‌هاي ديگري كه امروز فعاليت مي‌كنند، به تجربه‌هاي متفاوت و گوناگوني دست مي‌زند. از توليد چرم براي صنعت كفش سازي گرفته تا همكاري با صنايع توليدي تا در مقياس كوچكتر در حوزه‌ي مد و اتومبيل سازي و هوانوردي و قايق راني مي‌توان اثري از اين شركت توليد چرم شتر پيدا كرد. اين دباغي مي‌تواند روزانه ۱۰۰۰ چرم گاوي و شتري توليد كند و روزانه هزار پوست گوسفند و بز. اين در حالي است كه ۸۰ درصد از اين توليدات مربوط به شتر است.

بايد به اين نكته اشاره كرد كه محصولي كه تا چند وقت پيش تقريباً ناشناخته بوده است امروز در رنگ‌ها و طرح‌ها در قالب محصولات مختلف ارائه مي‌شود. چرم شتر مي‌تواند شكل‌هاي مختلفي به خود بگيرد. چرم شتري كه در توليد دستكش‌هاي چرمي استفاده مي‌شود نرم‌تر از نرم است اما در مقابل مي‌توان چرم‌هاي دو تني قهوه‌اي و كلفتي را پيدا كرد كه براي توليد مبل استفاده مي‌شوند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۲۱:۱۲

: معمولاكيف پول  از چرم گاو نر بالايي كه از آنيلين رنگ داده شده است ساخته شده است كه در سطوح بيروني دانه ريزه شده است تا بتواند الياف پروتئين سطح كوتاه خود را شكست دهد و به اين ترتيب باعث افزايش ناخن مي شود كه باعث احساس راحتي و آرامش مي شود.
NAPPA LEATHER: اصطلاح عمومي براي هر پنهان حيواني كه مي تواند دانه اي كامل يا اصلاح شده دانه اي است كه فرايند دباغي كروم را تجربه كرده است براي توليد چرم فوق العاده نرم و نرم كه براي انواع مختلفي از محصولات چرمي با كيفيت خوب مورد نياز است كه نياز به نرم دست
PATENT LEATHER: چرم غيرقانوني، پنهان كردن كيفيت است كه با مواد شيميايي به پايان رسيده است تا سطح بازتابنده با وضوح بالا به دست آيد. اين در ابتدا با استفاده از چند كاربرد روغن پايه روغن زيتون بر روي چرم به تدريج ظاهر براق ايجاد شد. پس از آن، اختراع پلاستيك باعث تغيير شكل اين چرم شد. پوشش هاي پلاستيكي قادر به توليد اثرات مشابه بدون برنامه هاي سنتي استفاده از روغن كنجد با استفاده از صرفه جويي قابل توجه هزينه براي توليد كننده است. اين به طور معمول سياه و سفيد است، اما در رنگ هاي ديگر نيز آمده است، و مدت ها شده است مواد مورد علاقه براي لباس و رقص كفش، كيف و كيف پول نيز بوده است. چرم غيرقانوني به طور قابل ملاحظه اي همانند ساير با كيفيت هاي بالاي پوستي پردازش مي شود. با اين حال، آن را در مرحله نهايي است كه با پوشش لاك لاك با كيفيت بالا پوشش داده شده است، كه به آن براق بودن آن مشخص مي شود.
SUEDE: اين معمولا با استفاده از پرده Split از بره ها، بز ها، گوساله ها و گوزن هايي ساخته شده است كه بوسيله ي آن ساخته شده اند و براي ايجاد سطح نرم فازي مشابه با Nubuck ساخته شده اند. جامه در صنايع اثاثه يا لوازم داخلي، كفش، كيف، لوازم جانبي ديگر و همچنين پوشش داخلي براي ديگر محصولات چرمي مورد استفاده قرار مي گيرد.
SHEEPSKIN LEATHER: پوست گوسفند با پشم هنوز دست نخورده و به نام Pelt. بر خلاف پرده هاي معمولي، چنگال از طريق يك فرايند برنزه همراه با پشم بر روي آن توليد مي شود تا يك قسمت چرمي قوي توليد شود و كيفيت پشم نيز حفظ شود.
CHROME TANNED: پنهاني كه تنها با نمكهاي كروم يا نمكهاي كروم در تركيب با مقادير كمتري از عوامل آفتابگردان ديگر كه براي تسهيل فرايند فرايند كروم استفاده ميشوند اما نه در مقادير كافي براي تغيير خواص اصلاح شده كروم از چرم استفاده ميشود.
سكته مغزي: رنگ چهره و يا پايان دادن به مواد ديگر با مالش يا سايش منتقل مي شود.
CRUST: چرمي كه به پايان نرسيده است، حتي اگر فرايند برنزه كردن، رنگرزي و خشك كردن را به اتمام برساند.
سبزيجات: تهيه شده به صورت منحصر به فرد از عوامل برنزه كردن سبزيجات يا عصاره هاي گياهي تهيه شده در تركيب با مقادير كمتري از عوامل ديگر پوست كه براي تسهيل فرايند برنزه كردن سبزيجات براي بهبود و يا تغيير پنهان استفاده مي شود اما نه در مقادير كافي براي تغيير ويژگي هاي اصلي سبزي چرم. يك فرايند برنزه كه ذاتا محيط زيست دوستانه تر از دكوراسيون كروم است.
DRUM DYED: فرآيندي كه در آن رنگ پاشيده مي شود و در داخل يك درام چرخان فرو مي ريزد تا جذب و نفوذ بيشتر رنگ را تضمين كند.
جذب: فشار دادن الگوي بر روي سطح پنهان حيوانات براي ايجاد نقاشي هاي يكنواخت يا بافت هايي شبيه به الگوهاي دانه اي از حيوانات خاص براي پنهان كردن نقص يا نقص طبيعي و يا ايجاد طرح هاي بصري جالب و منحصر به فرد كه متفاوت با الگوي طبيعي دانه است.
ريختن چربي: فرآيند پر كردن روغن هاي طبيعي كه از طريق فرآيند برنزه از پنهان خارج شده اند.
كاهش پنهان هاي مختلف
FAT WRINKLE: چين و چروك هاي طبيعي در دانه هاي چرمي كه به طور طبيعي در طول عمر حيوان تشكيل مي شوند. اين فقط در دانه هاي كامل و پودر دانه هاي بالا ديده مي شود كه شسته نشده يا نخ ريسي نشده اند.
اتمام: به هر فرآيندي از جمله شستشو، فرزكاري، منبت كاري، اسپري، اپيلاسيون و ضد آب كه بعد از رنگرزي اوليه انجام مي شود اشاره مي شود.
FLESHING: فرآيند حذف هر گونه چربي و گوشت باقي مانده از پنهان توسط عمليات مكانيكي.
دستان عتيقه: همچنين به عنوان "دست مالش" شناخته شده است كه در آن كارگران چرم با استفاده از دست با رنگ هاي متناسب با سطح پوست مخلوط مي شوند تا الگوي طبيعي دانه چرم را برجسته كنند.
دست: واژه اي است كه براي توصيف نرمي و احساس چرم استفاده مي شود.
LIMING: بخشي از فرايند برنزه سازي كه از مواد شيميايي براي حذف موهاي ناخواسته از پوست هاي خام استفاده مي كند.
ميلز: بخشي از فرآيند پوسته چرمي است كه درهاي در حال چرخش در تركيب با گرما و آب استفاده مي شود تا پوسته هاي تهيه شده را به منظور بهبود دست و دانه مورد استفاده قرار دهد.
پاتينا: لوستر زيبايي است كه به تدريج بر روي سطح ناباشها و پوسته هاي آنيلين خالص پوشيده مي شود كه با گذشت زمان زيبا تر مي شوند.
PULL-UP: چرم با كيفيت بالا كه از رنگ هاي آنيلين، روغن هاي طبيعي و / يا موم ها رنگ مي گيرد. در هنگام پخت و پز، زماني كه چرم كشيده و كشش داده مي شود، روغن ها و / يا موم در اين مناطق شروع به تخريب و روشن شدن مي كنند تا يك اثر بصري خنثي ايجاد كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۴:۴۹

كيف اداري

چگونه براي مراقبت از يك كت چرميكت چرمي مي تواند لمس سبك را به هر كمد لباس اضافه كند. چرم ماده اي است كه مي تواند زيبايي خود را حفظ كند، در حالي كه توانايي تحمل سال ها استفاده از آن را حفظ مي كند. اين يك پارچه با دوام است، اما اگر مراقبت مناسب را انجام دهيد، تنها در شرايط اوليه خود ادامه مي يابد. اگر ژاكت شما مراقبت نشود، با گذشت زمان، چرم مي تواند ترك خورده و پوشيده شود.
دستورالعمل هاي توليد كنندهبرچسب كت چرم سريعترين راه براي پيدا كردن چگونگي مراقبت از كت چرم ساده است كه دستورالعمل سازنده را بخوانيد. اگر اين دستورالعمل ها در دسترس باشند، براي مراقبت از كت خود به آنها مراجعه كنيد. از آنجا كه انواع مختلفي از چرم موجود در بازار وجود دارد، سازنده به بهترين شكل از چرمي كه از كلاه خود ساخته شده است مطلع شده و بهترين راه براي مراقبت از آن نوع خاصي از مواد است.
چگونگي مراقبت از يك ژاكت چرمي با آب بندي آنمهمترين گام در مراقبت از كت چرمي شما اين است كه از يك اسپري ضد آب ضد آب استفاده كنيد تا از آسيب آب جلوگيري شود. اين درمان همچنين به جلوگيري از لكه ها كمك مي كند. شما بايد هر بخشي از ژاكت كه قرار است در معرض آن قرار گيرد اسپري كنيد. چرم مستقيما از آب و رطوبت است و اگر آن را به درستي مهر و موم نكنيد - به همين دليل مهم است كه ژاكت را در اسرع وقت مهر و موم كنيد. اين محصول در اكثر فروشگاه هايي كه لباس هاي چرمي را به فروش مي رسانند، موجود است.
مراقبت عمومي براي يك كت چرميچگونگي پاك كردن كت چرمي مراقبت از چرم براي بسياري از انواع چرم مشابه است. در حالي كه مهم نيست بدانيد دقيقا چه چيزي از چرم يك كت ساخته شده است، در صورت نياز، مي تواند تا حدودي در مراقبت از آن و تميز كردن آن كمك كند. انواع چرم چند راه متفاوت است. چرم مي تواند از انواع حيواناتي از قبيل گاو و كنگره باشد. نوع فرآيند استفاده شده براي خيساندن مواد نيز انواع مختلف چرم را توليد مي كند. چرم را مي توان به نرمي براي يك لباس يا سخت براي پوست درام استفاده كرد.
مراقبت از پوست با پاك كردن ژاكت براي پاك كردن خاك قابل مشاهده آغاز مي شود. اين را مي توان با پارچه مرطوب، اما خرد شده انجام مي شود. انجام اين كار، بسياري از علائم، خاك و خاك را از كت خود حذف خواهد كرد. اگر كثيف يا لكه با پاك كردن آن از لباس حذف نشود، بايد ژاكت را تميز كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۵۹:۱۰

مبل هاي چرم اصل استفاده از كيف اداري چرم، تعداد زيادي از آنها را در دنياي مد و دكوراسيون مورد استفاده قرار مي دهد. به عنوان مثال، چرم در ساخت انواع مختلف اثاثه يا لوازم جانبي مانند صندلي هاي عقب و مبل و پوشش هاي صندلي كه به طور كامل يا به طور جزئي جلويي را پوشش مي دهد استفاده مي شود. مبلمان ساخته شده با چرم تنها مي تواند به عنوان "مبلمان چرم" ناميده شود، اگر همه مناطق قابل مشاهده و غير قابل ديد خود را با چرم پوشيده شده است.
چي چي هست؟ اين يك ماده با دوام است كه از پوست هاي پردازش شده حيوانات استفاده مي شود كه طيف گسترده اي از كاربردهاي آن از مد به مبلمان دارد. چرم نيز به طور گسترده اي در توليد كفش با كفش ساخته شده از بافت و رنگ هاي مختلف استفاده مي شود. كيسه ها، كمربندها و سربازها نيز موارد بسيار محبوب ساخته شده از مواد هستند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۸:۰۱

كيف علي الخصوص كيف چرم يكي از كاربردي‌ترين لوازم جانبي است و تقريباً مورد استفاده‌ي عموم مردم است. افراد گوناگون با توجه به جنسيت و نوع فعاليت‌هاي روزانه و براي موارد گوناگون،مدل هاي كيف چرم مختلفي را انتخاب كرده و از هر يك در شرايط خاصي استفاده مي‌كنند.

امروزه، هم خانم‌ها و هم آقايان داراي تنوع كيف‌هاي متعددي هستند كه كه هر كدام از آن‌ها مناسب وضعيت و فعاليت خاصي هستند.

براي اين كه بخواهيم به ويژه درباره‌ي آقايان صحبت كنيم بايد به انواع كيف‌هاي توليد شده براي آن‌ها اشاره نمائيم.

[caption id="attachment_3010" align="alignnone" width="800"]مدل‌هاي كيف‌ چرم مردانه مدل‌هاي كيف‌ چرم مردانه[/caption]

كيف‌هاي مخصوص آقايان معمولاً در گروه‌هاي مختلفي از جمله كيف دوشي، كيف پول، كيف دستي، كيف اداري و  كوله پشتي ساخته و عرضه مي‌گردند.

كيف‌ دوشي، اغلب اسپرت و جادار بوده و حمل آن‌ها آسان است. استفاده از اين نوع كيف براي فعاليت‌هاي روزانه توصيه مي‌شود. كيف چرم دوشي، امروزه در رنگ‌هاي متنوعي توليد شده و داراي جيب‌هاي متعددي هستند كه كمك مي‌كنند تا وسايل گوناگون خود را در آن‌ها جا داده و به راحتي حمل نمائيد. البته استفاده از اين نوع كيف در جلسات و ديدارهاي رسمي توصيه نمي‌شود. با اين حال، انواع گوناگوني از اين نوع كيف موجود است كه به كار بردن آن‌ها در موقعيت‌هاي رسمي نيز متناسب با استايل مردانه است. كيف‌ دوشي را مي‌توان از كلاس درس گرفته تا محل كار با خود داشت. استفاده از اين كيف، ظاهري اسپرت و شيك به شما مي‌بخشد.

[caption id="attachment_3011" align="alignnone" width="500"]مدل هاي كيف چرم مردانه مدل هاي كيف چرم مردانه[/caption]

كيف پستچي يكي ديگر از انواع كيف‌ دوشي است كه بسيار زيبا، امروزي و اسپرت است. اين نوع كيف بسيار جادار و خوش استيل بوده و علاوه بر ظاهري خودماني، بسيار جذاب است. از اين نوع كيف، بيش‌تر در موراد غير رسمي استفاده نمائيد. اين نوع كيف هم كاربردهاي زيادي داشته و مورد توجه بسياري از افراد است.

كيف دستي مردانه داراي ظاهري رسمي و حرفه‌اي است. به كار بردن اين نوع كيف در ديدارها و جلسات رسمي توصيه مي‌گردد. كيف‌هاي دستي مردانه نيز داراي تنوع رنگ و فرم بوده و برخي از آن‌ها نسبت به كيف‌هاي هم رده‌ي خود، اسپرت‌تر هستند. مي‌توانيد به فراخور نوع شخصيت خود و كاربرد كيف، مدل دلخواه خود را انتخاب و از آن استفاده نمائيد.

كوله پشتي‌ها نيز از انواع پر مخاطب و محبوب كيف‌ها هستند كه طيف وسيعي از افراد از آن‌ها استفاده مي‌كنند. افراد گوناگوني اعم از دانش آموزان و دانشجويان، كارمندان و مديران، تيپ‌هاي هنري و سنتي و...به استفاده از كوله پشتي علاقه دارند.

اين نوع كيف، كاملاً اسپرت و جادار است. براي فعاليت‌هاي روزمره و شركت در كلاس‌ها و مجامع عمومي مي‌توانيد از اين نوع كيف استفاده نمائيد.

واضح است كه نوع لباس و لوازم جانبي ديگر شما نيز بايد با كيف‌تان هم خواني داشته و هارموني مطلوبي را ايجاد نمايند.

در صورت استفاده از يك كيف اسپرت بهتر است لباس مناسبي نيز بر تن كرده و نوع كفش خود را هم مطابق با آن انتخاب نمائيد.

برعكس، زماني كه لباس رسمي مي‌پوشيد يا قصد داريد در ديدار يا مكاني رسمي‌تر حاضر شويد، لازم است كه كيف خود را نيز مطابق با فعاليت و نوع پوشش خود انتخاب نمائيد.

از طرف ديگر انتخاب لوازم جانبي و پوشاك مناسب برخي تبعات خوش آيند ديگر را نيز در پي دارند. افرادي كه با شما ملاقات مي‌كنند، پيش از اين كه شما را بشناسند و از افكار و نظرات شما مطلع گردند شما را بر اساس ظاهرتان قضاوت مي‌كنند.

مجسم كنيد كه در جلسه يا قراري رسمي حاضر مي‌شويد. فرد مقابل با ظاهري ژوليده و پر هيجان از راه مي‌رسد. در حالي كه يك كوله پشتي سنگين يا يك كيف دوشي نامناسب را با خود حمل مي‌كند. لباس او به تبع استفاده از كيف نامناسب براي اين ديدار در هم ريخته و يقه‌ي پيراهن او كج و معوج شده است. در حالي كه خود را به سختي و با شتاب در پشت ميز جا مي‌دهد، سعي مي‌كند كيف خود را نيز در گوشه‌اي قرار دهد!

مطمئناً اين شخص، دوست، شريك زندگي، كارمند، يا شريك كاري آينده‌ي شما نخواهد بود! بنابراين، انتخاب لباس و لوازم جانبي مناسب با موقعيت يكي از مهم‌ترين مواردي است كه بايد در نظر بگيريد.

تأثير مثبت ظاهري برازنده و خوش سليقه را اصلاً نمي‌توان ناديده گرفت. دقت كنيد كه در ديدارهاي رسمي، خواه حرفه‌اي و خواه غير حرفه‌اي، محل قرار دادن كيف نيز بسيار اهميت دارد!

از اين رو، گفته شده كه در جلسات كاري و ديدارهاي رسمي بهترين محل قرار دادن كيف براي آقايان، در سمت راست بدن و ترجيحاً بر روي زمين يا روي يك صندلي خالي است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۲:۲۹

چرم سبك خريد كيف پول چرم  چرمي مي‌باشد كه از پوست حيواناتي مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد كه فراوان ظريف و نازك هست و به همين علت هم در توليد محصولاتي نظير لباس، كاپشن و دستكش به كارگيري شده و از دسته كيفيت پايين تر آن به عنوان آستري كفش و جامه استعمال مي گردد . 
چرم نصفه سنگين به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد و به علت كيميا و گران بها بودن عمده در توليد محصولاتي كه جنبه دكوري دارند و يا گران قيمت محسوب مي شوند مورد استفاده قرار مي گيرد . 
چرم سنگين به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند گاو ،گاوميش ،گوساله و شتر و …به دست مي آيد . چرم سنگين وزن بهترين دسته جهت استعمال هاي معمول مي باشد و دارنده بيشترين مقاومت و زيباترين فيس در دربين ديگر گونه هاي است . اين دسته چرم به علت استحكام و مقاومت بالا به مصرف در زيره و راه و روش كفش ،ساخت كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و …مي برسد . 
علاوه بر گونه بندي هاي بالا، چرم طبيعي را بر شالوده دسته دبّاغي هم مي توانايي به نوع هاي تحت تقسيم كرد: چرم گياهي در مدت قديم از چرم گياهي براي ايجاد زره استعمال مي شد در دبّاغي اين جور چرم تا حد قابليت و امكان از مواد و رنگهاي شيميايي استفاده نمي شود و به جاي آن از رنگهاي گياهي و مواد و روغنهاي حيواني استعمال مي گردد . اين گونه به علت دارا بودن بيشترين سازش با محفظه زيست و عدم ايجاد عوارض در اثر تماس با پوست انسان، از شايسته ترين انواع دبّاغي به شمار مي رود . اين دسته چرم، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي‌ست كه مقدار رنگش به ادغام شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . چرم گياهي در آب استوار نيست؛ بي‌رنگ مي‌گردد و در‌صورتي‌كه پس از تر شدن، خشكش كنيد، چروك گشته و از انعطاف‌پذيري و نرمي‌اش كاسته خواهد شد . در آب گرم، شدت چروك شدنش بيش‌تر است و تقريباً شبيه ژلاتين مي شود . علاوه بر اين‌كه محكم گرديده و احتمالاً آسيب پذير نيز مي‌شود . چرم جوشانده نمونه‌اي هست از چرمي كه با قرار تصاحب كردن در آب داغ، شناور شده و محكم ميگردد . اين اتفاق در موم جوشانده و مواد مشابه نيز رخ ميدهد . در تاريخ گاهي پس از فعاليت سفت كردنش، از آن در زره ها و هم‌چنين در اتصال كتاب‌ها نيز استعمال مي‌شده ميباشد . اين گونه چرم، فقط نوع چرم مي‌باشد كه در حكاكي و قالب‌گيري چرم مي‌تواند مناسب باشد . 
چرم مراكشي در ديرباز از چرم مراكشي براي صحافي كتاب به كار گيري مي شد . 
اين جور چرم با محكم‌ترين اشكال چرم‌ها برابري مي كند . در عين حالا ، فراوان قابل انعطاف و قابل انعطاف مي باشد . در زمانهاي گذشته چرم مراكشي را با دوختن پوست‌ها ، دباغي مي‌كردند . در آن راه ، پوست را به شكل مشك ، كشكول يا در مي آورند . سيس آن را با پاره اي سماق پر مي‌كردند و در ظرف‌هاي پرشده از به عبارتي محلول شناور مي‌ساختند . سپس به وسيله تيغه‌هاي چوبي در درحال حاضر چرخيدن ، به روي پوست ضربه‌هايي وارد ميشد و به ايجاد چرم امداد ميكرد .از اين نوع چرم بيشتر براي صحافي كتابها به كار گيري ميشد . امروزه اين چرم‌ها براي تهيه كالاهاي چرمي دقيق مثل كيف‌هاي زنانه ، كيف‌هاي دستي و جيبي مردانه به كارگيري مي گردد . 
چرم اسپانيايي چرم اسب اين مدل چرم ، در واقع نوعي چرم مراكشي مي باشد . امروزه اين گونه چرمها را از پوست اسب با كيفيت مرغوب به راه پوست پيرايي گياهي توليد مي كنند . اين مدل چرم‌ها را از روي داخلي پرداخت مي نمايند . چرم ساخت شده بسيار سفت و همچنين ضد آب است . از اين چرم ، در توليد كفش‌هاي مردانه مرغوب استفاده مي شود . 
چرم روسي از چرم روسي براي ساخت چمدان به كار گيري مي شود . 
همانگونه كه از اسم اين دسته چرم بر مي‌آيد، اول توشه در روسيه تهيه شده است . كار پوست پيرايي با به كارگيري از پوست درختهاي بيد و غان انجام مي شد . اين نوع چرم با بوي خوشايندي كه داشت، شناخته مي‌شد كه به بوي خوش روغن درخت غان مربوط مي‌باشد . امروزه ايجاد اينگونه چرم ، ديگر منحصر به فرد كشور روسيه نيست و در بخش اعظمي از كشورها با استعمال از مواد پوست پيرايي گياهي ، ايجاد مي شود . از اين دسته چرم براي صحافي كتاب ، توليد كيف بغلي ، چمدان و جامه به كار گيري مي‌شود چرم‌هاي دانه‌دار يك رويه در اين نوع از چرم‌ها از لايه خارجي پوست به كار گيري مي‌شود، كه پوست سمباده خورده و پردازش ميگردد تا علايم و نشانه‌هاي طبيعي پوست از آن حذف شود، و همين امر منجر توليد بافت صاف و تداوم بالاي كيف مي‌شود، هر چندين پردازش و كاري كه روي اين مدل چرم انجام مي‌شود، از قدمت حقيقي وواقعي آن مي‌كاهد . 
چرم‌هاي دانه‌دار كامل از لايه خارجي پوست به كار گيري ميگردد البته پردازش نمي‌گردد، نشانه‌هاي طبيعي در اين چرم مشهود است، محكم‌ترين و بادوام ترين گونه چرم مي باشند . 
چرم كرومي چرمي مي باشد كه مواد مهم در دبّاغي آن بر شالوده كروم مي باشد و بر سطح برخي چرم هاي كرومي كه منش نا مرغوبي دارا‌هستند طرحي را بصورت تصنعي چاپ مي‌كنند كه به آن كرومي چاپي ميگويند . 
چرم جير از پوست بز و گوساله تنظيم مي شود كه طي فرآيند خاصي و به وسيله وسايل خاصي صورت آن را پرداخت مينمايند و تراز گوشتي را به صورت مخملي در مي آورند كه اكثر به تيتر آستر در باطن ديگر توليدات استعمال مي گردد چرم اشبالت چرمي مي باشد شبيه جير كه از صفحه برگه كردن چرم هاي ضخيم گاوي به دست مي آيد كه نسبت به جير مرحله پايينتر محسوب و طبقه بندي مي گردد . 
چرم نوبوك چرمي هست كه مثل جير و اشبالت دارنده چهره مخملي مي باشد اما با نازكي بسيار پرداخت گرديده و داراي سطحي لطيف هست . 
چرم ورني چرمي ميباشد كه از پوست گوساله تهيه و تنظيم مي شود و راه آن با لاك خاصي لعاب و پوشش داده مي شود تا ظاهري براق پيدا كند . 
بطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز بشر، از پوست حيوانهايي مثل گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست ميايد . اين حيوان‌ها را بخش اعظم به خاطر گوشت آن‌ها رويش ميدهند . در واقع پوست آن ها ، يك فراورده فرعي به اكانت مي آيد . ولي حيواناتي هم مي‌باشند كه فقط به خاطر استعمال از پوستشان شكار مي شوند . از پوست شتر مرغ هم چرم فراوان سخت و مرغوب بدست ميايد كه از آن در تهيه و تنظيم كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود . بطور كلي مي‌توان اعلام كرد كه بجز حشرات ، كمتر بنده چرنده يا خزنده‌اي وجود دارااست كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌ . 
چرم مارمولك اين گونه پوست ، مضاعف نازك و در عين حالا محكم هست . وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نميكند و استمرار و استحكام متعددي دارد . پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها ميباشد . از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد . 
پوست كروكوديل ها و سوسمارها اين حيوان ها ،‌ پوست زيبايي دارا هستند و از روي نقش‌هاي بلندمرتبه به راحتي مي توانند تشخيص داده شوند . اين پوست ها ، به اندازه‌اي آوازه دارا‌هستند كه براي ايجاد تقلبي آنان با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و اثبات مي‌كنند . پوست سوسمار ، اكثر از پوست كروكوديل قضيه به كار گيري قرار مي‌گيرد و براي ايجاد چمدانهاي جايگاه يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب جايگاه يك استفاده مي‌گردد . 
پوست پرندگان پوست پرندگاني كه براي استفاده از مالامال و بالشان پرورش مي‌يابند، صرفا در صورتي به چرم تبديل مي گردند كه پرنده ، مرده يا كشته شود . 
پوست ماهي در في مابين ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي ايجاد چرم ميباشد . چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي شود . 
چرم گاوي چرمي با تداوم و مقاوم مي باشد كه با وجود ايجاد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از شايسته ترين انتخاب‌ها ميباشد .اين نوع چرم دارنده الياف متراكم مي‌باشد به همين عامل مقاومت بالايي دارد، مرحله آن صاف و در اصطلاح فارغ از گرين مي باشد، بر اساس مسئله مصرف به رخ قابل انعطاف و كم آب در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود كاربرد همگاني آن در تهيه و تنظيم كفش و گونه هاي كيف گاها در تنظيم لباس و دستكش هم از آن به كارگيري مي گردد . 
چرم گوسفندي چرمي زيبا، با قيمت مناسب مي‌باشد و تداوم خير داراست . تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها قليل هست سطح آن نظير چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن سبب شده كه بصورت عمده در خرقه و دستكش زمينه به كار گيري قرار گيرد . انواع كيفي آن نيز جهت تنظيم كيف هاي زنانه ايجاد مي شود . 
چرم بزي تراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بخش اعظم است و مقاومت بالايي دارااست . محل خروج گيسو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از بقيه چرم ها قابل تشخيص مي باشد . با اعتنا به كاربرد آن به دو صورت قابل انعطاف و خشك ارائه مي شود . موردها مصرف آن در گونه هاي كيف و كفش زنانه مي باشد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۸:۲۹

كيف چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد!

كيف دوشي يكي از لوازم جانبي كاربردي و مفيدي است كه تقريباً در كمد لباس هر شخصي پيدا مي شود. در ميان انواع كيفها، كيف دوشي به خاطر نحوه  استفاده بسيار كاربردي و كارراه انداز است. خانمي كه ناچار است علاوه بر به همراه داشتن لوازم ضروري خود، مراقب كودكان خويش هم باشد يا شخصي كه پس از ساعات كاري براي منزل خود خريد كرده و آن‌ها را حمل مي‌كند، نياز به يك كيف دوشي دارند تا بتوانند از دست‌هاي خود راحتي استفاده نمايند.

بهتر است انتخاب يك كيف دوشي مناسب، زيبا و راحت بر اساس معيارهاي خاصي انجام گيرد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي كنيم.

استفاده از كيف دوشي منحصر به مردان يا زنان نيست و همه مي توانند به سادگي و در شرايط گوناگون از اين نوع كيف بهره ببرند. استفاده از كيف دوشي در سفر نيز كارايي زيادي داشته و امنيت بيش‌تري را تأمين مي‌كنند.

كيف دوشي همان طور كه از نامش پيدا است، اغلب بر روي شانه قرار دارد. بنابراين، دسترسي آسان به محتويات كيف در حالتي كه هنوز بر شانه آويخته است يكي از ضروري‌ترين نكاتي است كه بايد به آن توجه گردد. محل قرار گيري جيب‌ها و زيپ‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه بتوانيد در حالت آويزان به آن‌ها دسترسي داشت باشيد و به راحتي آن‌ها را باز كنيد.

كيف دوشي

بهتر است برخي از جيب‌ها و ترجيحاً جيب اصلي كيف به صورت آهن ربايي باز و بسته شود. اغلب اين كيف‌ها داراي دو يا چند جيب داخلي هستند كه از وسط به يكديگر متصل بوده و فضاي كافي را براي قرار دادن اشياء گوناگون در اختيارتان قرار مي‌دهند. بعضي از كيف‌هاي دوشي اساساً باز بوده و داراي هيچ نوع چفت و بستي نيستند. گرچه استفاده از اين نوع كيف بسيار آسان‌تر است، اما ايمني كم‌تري داشته و به كار بردن آن‌ها امن نيست.

يكي ديگر از نكات مهمي كه در انتخاب يك كيف دوشي بايد در نظر گرفته شود، تعداد جيب‌هاي آن و دارا بودن فضاي مناسب براي حمل لوازم جانبي و اشياء گوناگون است. شما به عنوان يك مصرف كننده بايد فضاهاي متعددي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد وسايل مختلف خود را به خوبي طبقه بندي كرده و آن‌ها را از يكديگر تفكيك كنيد تا در صورت نياز بتوانيد به راحتي به آن‌ها دسترسي داشته باشيد.

جيبهاي داخلي كيف

در اين قسمت مي توانيد انواع كيف‌ دوشي از چرم طبيعي را در فروشگاه اينترنتي نوزده ببينيد.

علاوه بر آن چه كه گفته شد، لازم است كه يك كيف دوشي داراي بند محكم و در عين حال، راحتي باشد كه به سادگي پاره نشود و به شانه‌هاي شما نيز آسيب نزند. بهتر است اين بند، پهن بوده و طول آن هم قابل تنظيم باشد. استفاده از زنجير يا برخي بندهاي باريك اصلاً مناسب نيست. چرا كه به سادگي مي‌توانند موجب آسيب ديدن شانه‌هاي شما گردند. . براي اطلاعات بيشتر در اين مورد مي توانيد مطلب « چگونه با انتخاب كيف دوشي مناسب از آسيب به ستون فقرات جلوگيري كنيم؟» را بخوانيد.

توصيه مي‌شود كه در صورت امكان به وزن نهايي كيف دوشي خود توجه كرده و از قرار دادن هم زمان چندين كالاي سنگين در آن اجتناب كنيد. زيرا همراه داشتن يك كيف دوشي سنگين مي‌تواند موجب بروز مشكلات گوناگوني از قبيل درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، درد دست و…. بسياري ديگر گردد.

پس، بهتر است در عين حالي كه در مورد صرف بودجه و انتخاب كالاي خريداري شده دقت مي‌نمائيد به سلامت خود نيز توجه كرده و توصيه‌هاي مربوط به آن را جدي بگيريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۱:۰۶

كيف چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد!

كيف دوشي يكي از لوازم جانبي كاربردي و مفيدي است كه تقريباً در كمد لباس هر شخصي پيدا مي شود. در ميان انواع كيفها، كيف دوشي به خاطر نحوه  استفاده بسيار كاربردي و كارراه انداز است. خانمي كه ناچار است علاوه بر به همراه داشتن لوازم ضروري خود، مراقب كودكان خويش هم باشد يا شخصي كه پس از ساعات كاري براي منزل خود خريد كرده و آن‌ها را حمل مي‌كند، نياز به يك كيف دوشي دارند تا بتوانند از دست‌هاي خود راحتي استفاده نمايند.

بهتر است انتخاب يك كيف دوشي مناسب، زيبا و راحت بر اساس معيارهاي خاصي انجام گيرد كه در ادامه به اين موارد اشاره مي كنيم.

استفاده از كيف دوشي منحصر به مردان يا زنان نيست و همه مي توانند به سادگي و در شرايط گوناگون از اين نوع كيف بهره ببرند. استفاده از كيف دوشي در سفر نيز كارايي زيادي داشته و امنيت بيش‌تري را تأمين مي‌كنند.

كيف دوشي همان طور كه از نامش پيدا است، اغلب بر روي شانه قرار دارد. بنابراين، دسترسي آسان به محتويات كيف در حالتي كه هنوز بر شانه آويخته است يكي از ضروري‌ترين نكاتي است كه بايد به آن توجه گردد. محل قرار گيري جيب‌ها و زيپ‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه بتوانيد در حالت آويزان به آن‌ها دسترسي داشت باشيد و به راحتي آن‌ها را باز كنيد.

كيف دوشي

بهتر است برخي از جيب‌ها و ترجيحاً جيب اصلي كيف به صورت آهن ربايي باز و بسته شود. اغلب اين كيف‌ها داراي دو يا چند جيب داخلي هستند كه از وسط به يكديگر متصل بوده و فضاي كافي را براي قرار دادن اشياء گوناگون در اختيارتان قرار مي‌دهند. بعضي از كيف‌هاي دوشي اساساً باز بوده و داراي هيچ نوع چفت و بستي نيستند. گرچه استفاده از اين نوع كيف بسيار آسان‌تر است، اما ايمني كم‌تري داشته و به كار بردن آن‌ها امن نيست.

يكي ديگر از نكات مهمي كه در انتخاب يك كيف دوشي بايد در نظر گرفته شود، تعداد جيب‌هاي آن و دارا بودن فضاي مناسب براي حمل لوازم جانبي و اشياء گوناگون است. شما به عنوان يك مصرف كننده بايد فضاهاي متعددي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد وسايل مختلف خود را به خوبي طبقه بندي كرده و آن‌ها را از يكديگر تفكيك كنيد تا در صورت نياز بتوانيد به راحتي به آن‌ها دسترسي داشته باشيد.

جيبهاي داخلي كيف

در اين قسمت مي توانيد انواع كيف‌ دوشي از چرم طبيعي را در فروشگاه اينترنتي نوزده ببينيد.

علاوه بر آن چه كه گفته شد، لازم است كه يك كيف دوشي داراي بند محكم و در عين حال، راحتي باشد كه به سادگي پاره نشود و به شانه‌هاي شما نيز آسيب نزند. بهتر است اين بند، پهن بوده و طول آن هم قابل تنظيم باشد. استفاده از زنجير يا برخي بندهاي باريك اصلاً مناسب نيست. چرا كه به سادگي مي‌توانند موجب آسيب ديدن شانه‌هاي شما گردند. . براي اطلاعات بيشتر در اين مورد مي توانيد مطلب « چگونه با انتخاب كيف دوشي مناسب از آسيب به ستون فقرات جلوگيري كنيم؟» را بخوانيد.

توصيه مي‌شود كه در صورت امكان به وزن نهايي كيف دوشي خود توجه كرده و از قرار دادن هم زمان چندين كالاي سنگين در آن اجتناب كنيد. زيرا همراه داشتن يك كيف دوشي سنگين مي‌تواند موجب بروز مشكلات گوناگوني از قبيل درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، درد دست و…. بسياري ديگر گردد.

پس، بهتر است در عين حالي كه در مورد صرف بودجه و انتخاب كالاي خريداري شده دقت مي‌نمائيد به سلامت خود نيز توجه كرده و توصيه‌هاي مربوط به آن را جدي بگيريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۰:۱۳

 

زياد سخت نگيريد . لازم نيست انتخاب يك كيف چرم دوشي اسپرت براي آقايان فعاليت پيچيده اي باشد . در اينجا به مواردي اشاره مي‌كنيم كه هنگام انتخاب چنين كيفي براي خودتان يا اين كه براي يك آقا مي بايست در نظر داشته باشيد .

كيف اداري

 

چگونگي درست كردن كيف كيفيت آن را نشان مي‌دهد . كيفيت محصول يكي از اولين مواردي است كه بايستي با دقت مورد توجه قرار دهيد , چون به شما كمك مي نمايد تا متوجه گرديد كيفتان چه بازه زماني دوام خواهد آورد . كيف هاي چرم دوشي اسپرتي كه به طور انبوه ساخت ميگردند , هر چقدر هم كه براي آنان هزينه كرده باشيد , برهه زماني زيادي دوام نخواهند آورد . منظور از روش ها و اشكال چرمي كه براي ساخت انبوه اين نوع كيف ها استفاده ميگردند آن است كه رضايت مشتريان را براي كوتاه مدت برآورده نمايد . اصلا مهم نيست كه چقدر امكان دارد يك كيف چرم دوشي اسپرت عالي و خوب به لحاظ رسد , اين كيف براي استفادۀ طولاني بازه زماني درست نشده است . يك كيف چرم دوشي اسپرت قادر است چندين سال دوام بياورد , چه بسا به ميزان اي كه آن را به فرزند خويش بدهيد , ولي مي بايست كيفي را بيابيد كه يك استاد كار چرم با استفاده از روش هاي سنتي اين صنعت آن را درست نموده باشد . شما مي‌توانيد مطمئن باشيد كه چنين كيفي با دست و با استفاده ازابزارهاي سنتي مثل درفش , دستگاه دوخت چرم , شيارزن چرم , سمبه و غيره درست مي گردد . شما مي بايست بگرديد و جايي را پيدا كنيد كه كيف هاي چرم دست دوز ميفروشند . به جستجويتان ادامه دهيد , زيرا هنوز هم اين مدل مكان ها وجود دارند . وب سايت هايي نيز در اينترنت يافت مي‌شوند كه كيف هاي چرم دست دوز ميفروشند .

 كيف دوشي

هر مدل چرمي با كيفيت و ظاهر خاص خودش ميتواند چشمگير و خوشگل باشد , اما اين هم بستگي به فردي دارد كه ميخواهد به شما يك كيف چرم دوشي اسپرت مردانه بفروشد . كيف هايي را مي توان يافت كه با چرم هاي ديدني و تعجب آور اي مثل چرم كروكوديل و ديگر خزندگان ساخته شده اند , ولي شايع ترين اشكال چرم , چرم گوساله و گاو و شتر ميباشند . ماركي را پيدا كنيد كه مطمئن مي باشيد كيف دوشي اسپرت مردانه را با چرم طبيعي درست مي نمايد . آنچه كه سبب ساز ويژگي ويژۀ چنين كيف هايي مي‌شود عيوب كم اهميت و ناچيز سطح چرم است . اين عيوب سبب ساز مي گردند كه به مرور با استفاده از كيف , چرم تيره تر شده و زيبايي كيف با كهنه شدن كماكان حفط شود . احتمال دارد چرم دوباره ساخته ( از تركيب كردن الياف چرم با مواد ديگر به دست مي‌آيد ) يا اين كه توليدات كوچكي كه با خرده هاي چرم درست مي‌شوند , هنوز نيز چرم باشند , ولي دوام زيادي ندارند , زماني كه كهنه مي گردند به زيبايي چرم طبيعي باقي نمي مانند , و بدين ترتيب مي بايست از خريدن آن ها اجتناب كرد . اطمينان حاصل نمائيد كه كيف را از جايي مي‌خريد كه آن را با چرم واقعي درست نموده باشد , زيرا تعداد جاهايي كه چرم مصنوعي را به جاي چرم ارگانيك ميفروشند در حال افزايش است . توجه داشته باشيد تا محصولي كه گزينش مي‌كنيد صرفا از چرم گوساله يا اين كه گاو يا شتر باشد .

چگونگي گزينش يك كيف چرم دوشي اسپرت

انتخاب مدل دلخواه كيف چرمي مهم است , زيرا در شرايطي‌كه مطابق كاربرد مورد نظرتان نباشد , احتمالاً زياد از آن استفاده نخواهيد كرد . چنانچه به شيوۀ زندگي خويش و كيف هايي كه قبلاً استفاده نموده ايد , فكر كنيد , به شما كمك خواهد كرد تا روش صحيحي را براي خريدتان در پيش بگيريد . دسته كيفي را در نظر بگيريد كه مطلوب چنين شيوۀ زندگي باشد . آيا يادتان ميماند كه از كيف چرم دوشي اسپرت خويش نگهداري كرده و آن را مرتب پاك كنيد؟ همان گونه كه شما به تميز كاري و بهداشت فردي نياز داريد , يك كيف چرم دوشي اسپرت نيز به همين اندازه توجه لازم دارد . چرم با گذشت زمان بهتر مي‌شود و مي بايست خوب به آن توجه كرد و از آن محافظت نمود . مثلا , شما بايستي به منظور حفاظت از چرم از موادي مثل واكس ها , لوسيون ها و يا اين كه روغن ها به صورت منظم استفاده فرمائيد , و هر زمان لكه اي روي چرم پديد آمد , فورا آن را تميز كنيد . در شرايطي‌كه از كيفتان مراقبت نكنيد , اهميت ندارد كه يك استادكار چقدر آن را عالي و خوب درست كرده و كيفيت چرم به كار رفته چه باشد , قدمت كيف كوتاه شده و دوام چنداني نخواهد آورد .

 

خوب به اين اين قضيه تصور كنيد كه كيف را براي چه منظوري مي‌خواهيد استفاده نمائيد . آيا قصد اين را داريد كه اشياي بزرگ و سنگين وزن با آن حمل كنيد؟ آيا هر روز از آن استفاده خواهيد كرد؟ اطمينان حاصل فرماييد كه كيف انتخابي شما مناسب باشد . به عنوان مثال , در‌حالتي كه يك كامپيوتر همراه داريد , كيفي را انتخاب نمائيد كه جاي قابل قبولي براي دستگاه شما داشته باشد تا به آن آسيب نرسد . چنانچه اكثر وقت ها به سفر ميرويد , كيفي را بخريد كه حمل آن برايتان راحت باشد . در غير اين صورت آن را با خويش نمي بريد و در منزل مي‌گذاريد , و اين چه منفعت اي خواهد داشت؟

 

معمولاً از چه مدي پيروي مي كنيد؟ آيا شما از آن نوع كساني ميباشيد كه از سبك هاي مد جسورانه پيروي مي نمايد , يا يك كيف معمولي و شيك را مي پسندد؟ شما ميتوانيد كيف هاي چرم دوشي اسپرت را در گونه ها , رنگ ها و شكل - هاي متعدد بيابيد , كه ولي اين بستگي به برند آن دارااست . آيا كيفي با رنگ هاي پر زرق و برق و نقش هايي غير معمول دلتان مي‌خواهد كه هر كسي نداشته باشد يا اين كه دنبال كيفي شيك وكلاسيك ميگرديد كه هيچگاه از مد نمي افتد؟ در حالتي‌كه جستجو كنيد , بالاخره كيفي را مي‌يابيد كه دلخواه شما بوده و در عين حال استادانه تشكيل شده و داراي كيفيت باشد .

مسئلۀ قيمت

 

قضيه اي بسيار مهم درتصميم گيري و خريد كيف آن است كه توجه داشته باشيد در‌حالتي كه يك كيف چرم دوشي اسپرت ارزان قيمت خريداري فرمائيد , كيفي كم دوام خريده ايد . گول قيمت خوب را نخوريد . كيف هاي ارزان دست دوز نيستند و يك استاد كار آنان‌را درست نكرده است , و احتمالاً چرم با كيفيتي براي آن استفاده نشده و عمر كوتاهي خواهند داشت . ضروري نيست كه مبلغ زيادي بابت يك كيف چرم دوشي اسپرت مردانه بپردازيد , ولي در خصوص مارك هايي كه ارزش هاي پاييني را عرضه مي كنند , هوشيار باشيد . هيچ سحر و جادويي در فعاليت نيست , كيفيت كيفي كه ميخريد مطابق مبلغي است كه بابت آن داده ايد .

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]