نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۲:۲۱


يكي از انواع پرطرفدار و زيباي خريد كيف چرم از پوست حيواناتي از قبيل مار و كروكوديل به دست مي‌آيد. اين نوع چرم بسيار كمياب بوده و قيمت گزافي نيز دارد. به علاوه در سال‌هاي اخير در زمينه‌ي حقوق حيوانات و حفظ محيط زيست و گونه‌هاي جانوري فعاليت‌هايي صورت گرفته است كه شكار اين حيوانات را بسيار محدود مي‌كند.

بنابراين افراد كمي هستند كه به اين گونه چرم دسترسي داشته و توانايي خريد آن را دارند.
امروزه استادكاران اين صنعت دست به كار شده و طرح پوست مار و كروكوديل را به صورت چاپي بر روي چرم شتر، بز و گوسفند به صورت رنگي ايجاد مي‌كنند. در نتيجه، چرم حاصله علاوه بر تنوع طرح و رنگ‌هاي زيبا، مقرون به صرفه نيز هست. حتي براي طبيعي‌تر جلوه دادن اين طرح‌ها از برخي افكت‌ها هم بر روي چرم استفاده مي‌شود.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پيگمنتي است كه در حال حاضر به صورت ديجيتال و توسط چاپگرهاي مخصوص بر روي چرم ايجاد مي‌شود.
پيشرفت و بهبود چاپ ديجيتال بر روي چرم اين امكان را فراهم آورده كه كالاهاي چرمي سفارشي به بهترين و منحصر به فردترين صورتي در دسترس مشتريان و سفارش دهندگان قرار گيرد.
اين نوع چاپ پيگمنتي را مي‌توانيد بر روي سر رسيد، دفتر يادداشت، قاب تلفن همراه، كيف، كفش، كت، باراني، دستبند و زيورآلات و… ببينيد.
مشخص است كه افزايش تقاضا و ايجاد محصولي خاص و رقابتي، خواست هر توليد كننده‌اي است. امروز مي‌توانيد تصوير، طرح، شعار، لوگو يا پيام دلخواه خود را روي كالاي چرم مورد نظرتان چاپ نموده و تجربه‌ي خود را از دنياي چرم به سطح تازه‌اي ارتقا دهيد.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پرسي است كه كاربرد زيادي دارد. براي انجام اين نوع چاپ كافي است تا كليشه‌ي مورد نظر خود را سفارش دهيد. سپس طرح همان كليشه با كمك دستگاه پرس بر روي كالاي چرم شما ايجاد خواهد شد. اين روش براي طلاكوب كردن چرم نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
چرم كالاي ارزشمندي است كه اكنون مي‌توانيد از طرح‌ها و نقش‌هاي گوناگون آن لذت برده و مجموعه‌ي چرمي خود را وسعت بخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۱۵

كيف چرم
آيا لباس چرمي داريد و دنبال راهي براي تميز كردنش مي گرديد؟اگر پاسختان مثبت است و دنبال بهترين و مطمئن ترين راه براي شستن چرم تان هستيد اين مقاله كمكتان خواهد كرد.
شستن چرم بدون ريسك!اولين سوالي كه به ذهن مي آيد اين است كه آيا مي توان چرم را شست يا نه؟ بايد به عرضتان برسانيم بلي، اما شستن چرم آدابي دارد كه بايد رعايت شود.
اولين نكته اينكه به هيچ وجه نبايد چرم را در ماشين لباسشويي انداخت و شست. بهترين راه براي تميز كردن البسه چرمي سپردن آن به يك خشك‌شويي معتبر است. (يعني مطمئن باشيد يك متخصص شست و شوي چرم در آنجا وجود داشته باشد).
در خانه نمي توان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمي و لطافت خود را از دست مي دهد و ديگر همچون گذشته انعطاف پذيري نخواهد داشت و خشك مي شود. اگر هم آستر كت چرم تان كثيف شد بهترين كار اين است كه آستر را عوض كنيد چون چرم فقط روشويي مي شود. گردو غبار دشمن چرم است و شما بايد هر چند وقت يك بار روي آن را تميز كنيد. براي اين كار كافي است كه يك قاشق مرباخوري شامپو بچه را با آب ولرم(CC ۲۵۰ ) و ۳تا۴ قطره سركه مخلوط كنيد و آرام روي كيف چرم چرم بكشيد و سپس با آب معمولي شامپوها را پاك كنيد و بعد با يك پارچه خشك كنيد.در نهايت مي توانيد با واكس هاي معمولي روي چرم را ماساژ دهيد.باران را با كف شامپو بچه بشوييد!باران هاي آلوده اي كه اين روزها در تهران كم نيستند مي توانند حسابي به لباس هاي چرم شما آسيب برسانند، اگر به طور ناگهاني در باران شديدي گرفتار شديد، در چنين شرايطي شستن چرم به اين شكل است كه بايد خيلي زود با يك اسفنج آغشته به كف شامپو بچه، باران آلوده را از روي چرم پاك كرده و بعد خشك كنيد. البته بايد حواس تان باشد كه پشت چرم نبايد به هيچ وجه خيس شود چون انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد، به طور كلي بهتر است در روزهاي باراني از پوشيدن چرم خودداري كنيد تا مبادا درون آن خيس شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۳۹

خريد كيف چرم

چرمهاي ماهي‌ها ، خزندگان و انواع پستاندارانبطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز بشر، از پوست حيوانهايي مانند گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آنها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آنها ، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌.
پوست مار و مارمولك
چرم مارمولكچرم مارمولكچرم مارچرم ماراين نوع پوست ، بسيار نازك و در عين حال محكم است. وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
پوست كروكوديل ها و سوسمارها
crocodile [1600x1200]
اين حيوانات ،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها ، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آنها با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار ، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدانهاي درجه يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
پوست پرندگان
bird [1600x1200]
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده ، مرده يا كشته شود.پوست ماهي
چرم ماهيدر ميان ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
چرم گاوي
چرم گاو
چرمي با دوام و مقاوم است كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است .اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود كاربرد عمومي آن در تهيه كفش و انواع كيف گاها در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
چرم گوسفندي
چرم گوسفندي
چرمي زيبا، با قيمت مناسب مي‌باشد و دوام خوبي دارد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
چرم بزي
محل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودمحل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۹:۳۶


از انواع

حيوانات چرم توليد مي شود.حيواناتي مانند گاو و بز به خاطر گوشتشان پرورش داده مي‌شوند. اما حيواناتي هم هستند كه به خاطر پوستشان شكار مي‌شوند.

خصوصيات پوست هاي مختلفبطور كلي، بيش تر چرم مورد نياز بشر، از انواع پوست حيوان هايي مانند گاو، گوسفند، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آن ها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آن ها، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم طبيعي مرغوب تبديل كرد‌.محصولات چرمي
 
چرم مارمولك:انواع پوست مارمولك
انواع پوست مارمولك، بسيار نازك و در عين حال محكم هستند. وقتي كه اين پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولك ها، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
 
چرم پوست كروكوديل ها و سوسمارها:انواع پوست كروكوديل
اين حيوانات،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آن ها با پرس‌هاي فولادي، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدان هاي درجه يك، كيف هاي زنانه و كفش هاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
 
چرم پوست پرندگان:انواع پوست پرندگان
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده مرده يا كشته شود.
 
چرم  پوست ماهي:انواع پوست ماهي
در ميان ماهي‌ها، كوسه داراي مناسب ترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
 
چرم گاوي:چرم بزي ساده
از انواع پوست گاو، چرمي با دوام و مقاوم به دست مي آيد كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني، در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است. اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف، به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود. كاربرد عمومي آن در تهيه كيف و كفش، مبلمان و دكوراسيون است، گاهاً در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
 
چرم گوسفندي:ورقه هاي چرمي
از انواع پوست گوسفند، چرمي زيبا با قيمت مناسب و دوام خوب به دست مي آيد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرم ها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
 
چرم بزي:انواع پوست بزتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد. چرم بزي در تهيه ي جير و ساخت كيف هاي كوچك تر نيز استفاده مي شود. چرم بزي داراي انواع مختلفي مي باشد و در ضخامت هاي مختلف همراه با درجات كيفي متفاوت عرضه مي شود. چرم هاي مويي، جير از ديگر انواع اين نوع چرم است كه مي توان براي ساخت محصولاتي بسيار زيبا از آن استفاده كرد.
 
چرم گاوميش:اين چرم بدليل ضخيم بودن در تهيه كمربند كاربرد بيشتري دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۳۲:۲۹

چگونه از كت كيف چرم چرمي مان نگهداري كنيمچرم، ماده اي پيچيده است، اما نگهداري از آن نبايد چندان پيچيده باشد. اگر كمي براي يادگيري نحوه نگهداري از كت هاي چرمي وقت بگذاريد و روشي را كه در اين مقاله به شما پيشنهاد مي كنيم به كار ببنديد، كتي جذاب و لطيف خواهيد داشت.الف. نگهداري از كت چرمي1. كت چرمي خود را ضدآب كنيد. محصولات «محافظت كننده در برابر آب» و «ضدآب كننده چرم» بسياري در بازار وجود دارند، اما مهم است كه قبل از خريدشان برچسب روي آن ها را به دقت بخوانيد. يك اسپري پليمر سيليكون، يا يك اسپري كوپوليمر اكريليك، درخشش و ظاهر زيباي چرم محصول شما را حفظ مي كند.محصولات پايه گريس يا پايه واكس خاصيت محافظت كنندگي بالاتري دارند، اما به دليل پتانسيل اثرگذاريشان بر رنگ، درخشش، بو و طول عمر چرم، براي كت هاي چرمي توصيه نمي شوند. برچسب محصول محافظت كننده خود را بخوانيد تا از مدت دوام خاصيت ضدآب كنندگي آن مطلع شويد. به طور معمول، بايد از اين محصولات هر چند هفته استفاده كنيد.به خاطر داشته باشيد، درست است كه اين محصولات كت چرمي شما را در برابر نفوذ آب مقاوم مي كنند، اما حتي اگر سازنده شان ادعا كرده باشد، هرگز آن را كاملا ضدآب نخواهند كرد. هرگز يك كت چرمي را در آب غوطه ور نكنيد يا درون ماشين لباسشويي نيندازيد.2. گهگاه از حالت دهنده هاي چرم استفاده كنيد. حالت دهنده هاي چرمي روغن و چربي مورد نياز چرم را به آن بازخواهد گرداند و از خشكي و شكنندگي بيش از اندازه آن جلوگيري خواهد كرد. البته به ياد داشته باشيد كه روغن بيش از اندزه هم مي تواند منافذ سطح چرم را بپوشاند و بر رنگ و طول عمر كت چرمي لوكس شما اثر بگذارد. تنها زماني كه احساس مي كنيد چرم كت شما شروع به خشك يا سفت شدن كرده است از حالت دهنده هاي چرم استفاده كنيد.براي انتخاب يك حالت دهنده چرم استاندارد نكات زير را به ياد داشته باشيد:• برچسب آن را بخوانيد تا مطمئن شويد براي نوع چرم به كار رفته در كت ما مناسب است (توجه به اين نكته در مورد كت هاي جير يا نبوك بيشترين اهميت را دارد).• در يك شرايط ايده آل، از روغن مينك (سمور) ناب، روغن نيتسفوت، يا روغن ساير حيوانات استفاده كنيد، اما بدانيد استفاده از اين مواد ممكن است چرم را كمي تيره تر كند.• محصولات داراي واكس يا سيليكون به مرور زمان سبب خشك شدگي چرم مي شوند، اما ممكن است انتخابي ارزان تر باشند كه باعث تغيير رنگ كمتري مي شوند. اما بايد از آن ها به مقدار كمتري استفاده نماييد.• هرگز از محصولاتي كه داراي روغن هاي معدني يا نفتي هستند استفاده نكنيد. اين محصولات مي توانند آسيب شديدي به كت چرمي لوكس شما وارد كنند. همچنين مادامي كه سطح چرم را كاملا با يك ضدآب كننده نپوشانده ايد، به هيچ عنوان از «صابون زين» روي قسمت هاي پرداخت نشده چرم استفاده نكنيد.3. سعي كنيد در فواصل زماني نسبتا طولاني، سطح كت چرمي تان را پوليش كنيد. پوليش چرم به كت چرمي شما درخشش مي بخشد، اما پتانسيل اين را دارد كه سبب رنگ رفتگي، خشكي، يا لخته شدن سطح چرم شود. از اين روش فقط در مواقع اوكازيون استفاده كنيد و قبل از اين كه يك محصول جديد را براي پوليش كت چرمي خود به كار ببريد، حتما آن را روي يك منطقه پنهان از چرم كت تان امتحان كنيد.جير يا ساير چرم هاي داراي بافت نرم و كركي را پوليش نكنيد. ممكن نيست بتوانيد بدون آن كه براي هميشه بافت جير را از بين ببريد، به آن سطحي براق ببخشيد!• هرگز از پوليش كفش براي كت هاي لوكس چرمي خود استفاده نكنيد.4. شوره را با پارچه اي نمناك پاك كنيد. در شرايط مرطوب و زمستاني، ممكن است سطح چرم شوره بزند. بدون معطلي اين شوره هاي نمك را با پارچه اي نمناك برطرف كنيد تا از ايجاد نقاط خشك و ترك در كت لوكس چرمي تان جلوگيري كنيد.5. بگذاريد چرم خيس در هوا خشك شود. اگر كت چرمي شما خيس شد، آن را صاف از يك چوب لباسي آويزان كنيد و اجازه بدهيد در دماي اتاق خشك شود. براي جلوگيري از تغيير شكل چرم، جيب هاي كت تان را خالي كنيد. كت چرمي خود را دور از منابع حرارت مستقيمي مانند رادياتور يا بخاري نگه داريد. اگر كت چرمي شما كاملا خيس شده است، پس از خشك شدن كت، حتما از حالت دهنده روي آن ها استفاده كنيد6. ياد بگيريد چگونه چين و چروك را از بين ببريد. بايد از انبار كردن چند كت چرمي روي يك رخت آويز و ايجاد كوچكترين چروك ها بپرهيزيد. اگر به دردسر چروك شدن كت چرمي دچار شديد، آن را پيش يك خشكشويي معتبر و آشنا با نحوه تميز كردن محصولات چرمي ببريد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۰۰

تاريخچه كيف چرم زنانه نزديك به پنج هزار سال پيش، مصريها چيزهايي شبيه كفش ساخته بودند. البته بهتر است به آنها بگوييم پوشينه پا، نه كفش.از كفشهاي مصري هاي قديم مي شود طرز زندگي و طبقات اجتماعي در آن زمان را فهميد. تمدن ايران، يونان و رم پوشينه هاي ديگري درست كردند كه نشان دهنده طبقه اجتماعي فرد و ميزان قدرت او بود. نام بسياري از اين پوشينه ها هنوز هم استفاده       مي شود، مثل سندليوم كه الان به آن صندل مي گويند.كم كم تفكرات مسيحي روي كفشها تاثير گذاشت چون مسيحي ها اعتقاد داشتند كفش بايد كاملاً پوشاننده باشد به همين دليل كفشها در مغرب زمين ازحالت صندل به شكل روبسته درآمد.
در قرن دهم و دوازدهم ميلادي، اروپايي ها در جريان جنگهاي صليبي از علم و دانش مسلمانان حتي براي كفشهايشان استفاده كردند . در قرن چهاردهم، با پيشرفت صنايع، آرام آرام پارچه و چرم دباغي شده نازك وارد كفش سازي شد.
بسياري قرن چهاردهم را قرن آغاز مد مي نامند.
اواخر قرن چهاردهم هم كفشهاي نوك تيز مد شد در ادامه، قرن پانزدهم ميلادي، وقتي كفش نوك تيز از مد افتاد، كفش نوك پهن مد شد.
قرن هفدهم ، اين پاشنه هاي خيلي بلند از كفشها حذف شد و پاشنه هاي معقول تري به كفشهاي زنانه و مردانه اضافه شد.
جامعه خيلي طبقاتي شده بود ، مردمي كه اهل پز دادن بودند. كفشهاي پاشنه بلندي مي پوشيدند كه روي آن را با حرير بافته بودند. هر چه پاشنه بلندتر بود، موقعيت آن فرد بالاتر مي رفت مثل اين كه در آن زمان كساني كه از بالا به همه چيزهاي اطراف نگاه مي كردند، احساس قدرت زيادي مي كردند.
در قرن هجدهم هم اوضاع همان طوري ماند و فقط شكل پاشنه ها تغيير كرد. به جاي حرير هم از چرم رنگي استفاده كردند كه به نظرشان بسيار زيبا بود. درهمين قرن، انقلاب كبير فرانسه، نتايج خيلي مهمي داشت. بعد از آن، مردم كه ديگر به دنبال تساوي و برابري بودند پاشنه هاي بلند را حذف كردند و همه كفشها از نظر ارتفاع يك شكل شد. قرن نوزدهم، قرن همه گير شدن مد بود.
سال 1914، همزمان با آغاز جنگ جهاني اول، كفشهاي راحتي اختراع شد. مطمئناً آدمها نمي توانستند زير بمب و باروت، بچه هايشان را بغل كنند و با كفشهايي كه پاشنه هاي بلندي داشت اين طرف و آن طرف بروند. از سال 1910 هم كه تجارت جهاني شكل گرفت و كشتي ها و هواپيماها محموله ها را از اين سر دنيا به آن طرف مي بردند، فرهنگ كفش دنيا نيز درهم و برهم شد و كفشها شكل بين المللي به خود گرفتند

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۸:۴۸

نمونه كيف چرم هاي مختلف چرمچرم مراكشياين نوع چرم با محكم‌ترين انواع چرم‌ها برابري مي‌كند. در عين حال ، بسيار نرم و قابل انعطاف است. در زمانهاي گذشته چرم مراكشي را با دوختن پوست‌ها ، دباغي دباغي مي‌كردند. در آن روش ، پوست را به شكل مشك ، كشكول يا بطري در مي‌آورند. سيس آن را با مقداري سماق پر مي‌كردند و در ظرف‌هاي پرشده از همان محلول شناور مي‌ساختند. سپس بوسيله تيغه‌هاي چوبي در حال چرخيدن ، به روي پوست ضربه‌هايي وارد مي‌شد و به ساخت چرم كمك مي‌كرد.
از اين نوع چرم بيشتر براي صحافي كتابها استفاده مي‌شد. امروزه اين چرم‌ها براي تهيه كالاهاي چرمي ظريف مانند كيف‌هاي زنانه، كيف‌هاي دستي و جيبي مردانه استفاده مي‌شود.
چرم اسپانيايياين نوع چرم ، در واقع نوعي چرم مراكشي است. امروزه اين نوع چرمها را از پوست اسب با كيفيت مرغوب به روش پوست پيرايي گياهي توليد مي‌كنند. اين نوع چرم‌ها را از طرف لش پرداخت مي‌كنند. چرم توليد شده بسيار محكم و همچنين ضد آب است. از اين چرم ، در ساخت كفش‌هاي مردانه مرغوب استفاده مي‌شود.
چرم روسيهمانطور كه از نام اين نوع چرم بر مي‌آيد، نخستين بار در روسيه تهيه شده است. عمل پوست پيرايي با استفاده از پوست درختهاي بيد و غان انجام مي‌شد. اين نوع چرم با بوي خوشايندي كه داشت، شناخته مي‌شد كه به بوي خوش روغن درخت غان مربوط است. امروزه توليد اينگونه چرم ، ديگر مخصوص كشور روسيه نيست و در بسياري از كشورها با استفاده از مواد پوست پيرايي گياهي ، توليد مي‌شود. از اين نوع چرم براي صحافي كتاب ، ساخت كيف بغلي ، چمدان و لباس استفاده مي‌شود.
چرمهاي حاصل از پرندگان ، ماهي‌ها ، خزندگان و انواع پستاندارانبطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز ، از پوست حيوانهايي مانند گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانها را بيشتر به خاطر گوشت آنها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آنها ، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از جمله اين حيوانات مي‌توان به مار ، مارمولك ، سوسمار و كروكوديل اشاره كرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۲:۱۸

 كبف چرم

 ولي علاوه بر نوع كيف، تميز بودن آنها نيز خيلي مهم است.  براي تميز كردن داخل كيف، كيف خود را روي ميز خالي كنيد و چيزهاي به درد نخور را دور بريزيد.  بعد به سراغ كيف پول خود برويد، قبض‌هاي تاريخ گذشته و فيش‌هاي دستگاه‌هاي خودپرداز را دور ريخته و پول ها را مرتب كنيد. چيزهايي كه لازم است حتما در كيف شما باشد كيف پول، تلفن همراه و … است
تميز كردن قسمت بيروني كيف بسته به جنس آن متفاوت است.
 
–كيف چرمي:
براي تميز و براق كردن كيف چرمي‌ روش‌هاي مختلفي را مي‌توانيد به كار ببريد. براي مثال مي‌توانيد مقداري وازلين و روغن كتان را با هم تركيب كنيد و روي كيف بكشيد. مقدار اضافي آن را با دستمال كاغذي پاك كنيد تا لباس‌هايتان را كثيف نكند. آغشته كردن كيف به پوست پرتقال هم در براق كردن آن مؤثر است.
 
–كيف جير و مخمل:
براي پاك كردن گرد و خاك از روي كيف جير،  ابتدا روي آن برس زبري بكشيد. سپس با يك دستمال نرم پارچه‌اي آن را تميز كنيد. استفاده از يك ورق سمباده هم مي‌تواند كمك كننده باشد.–  كيف منجوق‌دار:
يك تكه اسفنج را با كمي آب مرطوب كنيد و به آرامي طوري كه كيف آسيب نبيند روي آن بكشيد.– كيف پارچه‌اي:
براي پاك كردن كيف پارچه‌اي از محلول آب و صابون استفاده كنيد. اگر لكه پاك نشد محلول آب و سركه را امتحان كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۰۳

در ايران كيف چرم نوشته‌هايي مربوط به پس از حملهٔ مغول، از خواجه رشيد الدين، نشان‌گر آنست كه تجارت چرم و پوست در ايران پررونق بوده‌است، اين اسناد گواه شهرت برخي شهرها مانند تبريزو شيراز در اين دوره است. در دورهٔ قاجار، همدان مركز مهم توليد نوعي چرم، معروف به «چرم همداني» بوده‌است، كه از پوست گوسفند تهيه مي‌شد. در سال ۱۲۶۷ از جمله كارهايي كه امير كبير به نمايشگاهي در لندن فرستاد، پوست بوده‌است. به علاوه در اين دوره صادرات پوست و چرم، از اغلب شهرهاي ايران به روسيه و عثماني و هند رونق بسيار داشت. علاوه بر همدان، شهرهاي تبريز و اصفهان نيز در توليد و صادرات چرم سهم به‌سزايي داشته‌اند. اولين كارخانه چرم سازي ايران در سال ۱۳۰۸ شمسي در شهر تبريز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان نيز كارخانه‌هايي تأسيس شد.[۲]
در سال ۱۳۱۱ نخسيتن كارخانه ماشيني و مدرن چرم سازي در همدان توسط اردشير يگانگي بنيان گذاشته شد.[۳] تاريخ فعاليت واقعي صنعت چرم سازي در ايران را بايد از تاريخ فعاليت صنعت چرم در همدان محاسبه كرد. از آن پس اين صنعت به تدريج در كشور توسعه يافت به گونه‌اي كه تعداد كارخانه‌هاي چرم سازي از يك كارخانه در سال ۱۳۱۱ به ۲۲ كارخانه در سال ۱۳۲۲ افزايش يافت.[۴]
چرم اصل را چگونه تشخيص دهيمتشخيص چرم طبيعي از چرم ساخت دست انسان در برخي موارد بسيار دشوار است. چرم طبيعي بسيار گرانتر از چرم مصنوعي است. برخي از كالاهاي چرمي اگر با چرم اصل توليد شده باشند، معمولاً داراي شناسنامه بوده كه اطلاعات مربوط به كالا در آنها درج شده است. در مورد برخي از محصولات چرمي اگر امكانش وجود داشته باشد، به قسمتهاي برش خورده آنها نگاه كنيد. اگر در آن بخشها نشانه‌اي از حالت پلاستيكي و نرم مشاهده كرديد چرم طبيعي نيست. چرم را لمس كنيد. چرم طبيعي بسيار نرم و منعطف است. چرم را بو كنيد. چرم طبيعي بوي مشخص و خاص دارد كه هرگز نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد. به بافت چرم نگاه كنيد اگر گره‌ها، خلل و فرجهاي آن طبق الگويي قابل شناسايي باشد، چرم مصنوعي است. چرم طبيعي و مصنوعي را از پشت آنها نيز مي‌توان از هم تشخيص داد. چرم مصنوعي داراي پوششي در قسمت پشت است كه هنگام برش آسيب مي‌بيند و كاملاً مشخص است.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۰۳

دباغي فن آماده‌سازي و پرداخت پوست حيوانات براي تبديل آن به چرم است.
كيف چرم از نظر شيميايي پليمري است از اسيدهاي آمينه كه آنها را اصطلاحاً پروتئين مي‌نامند. اسيدهاي آمينه از طريق پيوندهاي پپتيدي براحتي مي‌توانند تحت تأثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند. در اين صورت زنجير پروتئين گسسته شده و پوست كيفيت طبيعي خود را از دست خواهد داد. از اينرو براي جلوگيري از هجوم و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عوامل مؤثر بيروني در پوست بايد تغييراتي كه تغيير اساسي در ماهيت پوست وارد نكند بر روي آن بوجود آورد اين عمليات را دباغي پوست گويند.
دباغي با مواد گياهي از قسمت‌هاي مختلف گياه يعني پوست، تنه، برگ، شاخه، ميوه و ريشه گياهان مي‌توان مواد دباغي تهيه كرد. از آن جمله مي‌توان پوست درخت صنوبر، كاج، بلوط، فندق، كائوچو، سماق و … را نام برد.
براي تهيه عصاره يا جوهر دباغي، مواد مذكور را با روشهاي ويژه در آب مي‌خيسانند. در اين عمل مواد جامد و مواد محلول براي دباغي بدست مي‌آيد. به مواد جامد مقداري بي‌سولفيت سديم اضافه مي‌كنند تا اين مواد را حل كند.
دباغي با مواد شيميايي دباغي با كروم: بر عكس مواد دباغي گياهي كه منشا گياهي دارند، دباغي با نمكهاي كروم منشا معدني داشته و براي پوست‌ها سبك كارايي دارد. براي تهيه مواد دباغي با كروم از سنگ معدن كروميت (متشكل از %۶۸ اكسيد كروم (III) و %۳۲ اكسيد آهن (II)) استفاده مي‌شود. دوام پوست دباغي شده با نمك كروم حدود سه برابر دوام پوست دباغي شده با مواد گياهي است.
دباغي با زاج سفيد: اين نوع دباغي از روشهاي بسيار قديمي است. برتري دباغي خز با زاج سفيد در اين است كه به علت بيرنگ بودن آن، اثري بر روي موي خز باقي نمي‌ماند. در صورتي كه در دباغي به‌وسيله مواد گياهي و كروم، موهاي پوست بيرنگ مي‌شود. دباغي با نمكهاي آهن: در اين روش از نمكهاي مختلف آهن استفاده مي‌شود كه از آن جمله مي‌توان سولفات آهن «III)، كلريد و سولفات آهن «III) فتالاتهاي آهن «III) و … را نام برد.
دباغي با سولفات زيركُنيم: پوستهاي اسيدي شده را با محلول سولفات زيركنيم نيم دباغي مي‌كنند. براي دباغي با اين روش، زماني نمك دباغي به پوست نيم دباغي شده اضافه مي‌شود كه پوست همراه با ده درصد وزن خود با اكسيد زيركنيم همراه باشد. پس از عمليات دباغي، پوست را با بي‌كربنات سديم، قليايي مي‌كنند.
دباغي با مواد روغني: روغن ماهي و برخي از روغنهاي گياهي مانند روغن دانه آفتابگردان خاصيت دباغي داشته و براي دباغي پوست شوكا و بز كوهي كه معمولاً در تهيه لباس و دستكش كاربرد دارند مصرف مي‌شوند.
دباغي با مواد سنتزي (سينتان) اين مواد دباغي كه امروزه جايگزين مواد دباغي طبيعي شده‌اند، خود به چهار دسته تقسيم مي‌شوند:
سينتان آليفاتيك: كه از سولفو كلريد پارافينها و دي‌ايز و سياناتها تهيه مي‌شود.
سينتان متروسيكليكي: كه از ملامين ساخته مي‌شود.
سينتان آروماتيك: كه از سينتان با گروه فنلي و بردن گروه فنلي تهيه مي‌شود. سينتان كايتونيك: كه از تركيبات فنلي چند عاملي با آلدهيدها و آمينها تهيه مي‌شود.
دباغي با فرمالدئيد: در اين روش محلول دباغي كه شامل آب، فرمالدئيد و قليا است ولي مي‌توان به جاي سود، از بي‌كربنات سديم، كربنات كلسيم يا كربنات منيزيم نيز استفاده كرد.
دباغي نيم كرومي: اين نوع دباغي با نمكهاي كروم و مواد گياهي انجام مي‌گيرد كه ممكن است در آن از سه روش استفاده شود.
دباغي اوليه با محلول كروم و دباغي مجدد با محلول دباغي گياهي دباغي اوليه با مواد گياهي و دباغي مجدد در محلول كروم دباغي به‌وسيله مواد گياهي و محلول كروم بطور هم‌زمان.
اين روش دباغي براي چرم رويه بويژه براي تهيه چرمهاي بسيار خوب، ضد آب، چرمهاي ضخيم، دباغي چرم زيره و لباس مورد استفاده قرار مي‌گيرد. عيب اين روش آن است كه چرم به سهولت چروك برمي‌دارد.
دباغي نيم زاجي:به سه روش انجام مي‌گيرد:
دباغي اوليه در محلول زاج سفيد و دباغي مجدد در محلول عصاره گياهي دباغي اوليه در محلول عصاره گياهي و دباغي مجدد در محلول زاج سفيد دباغي با محلول عصاره گياهي و زاج سفيد بطور هم زمان
پوست دباغي شده كه در پايان بصورت چرم بدست مي‌آيد، داراي مقدار زيادي آب است بنابراين قبل از هر عمل ديگر بر روي چرم حاصل، بايد آب از آن گرفته شود اين عمل به‌وسيله ماشين آبگيري يا پرس كردن و … انجام مي‌گيرد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
پیوندهای سایت
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ