woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
charmsara
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۱:۴۴

خريد كيف چرم

۱ - ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير بخريد . 
اين مدل ماهوت‌پاك‌كن‌ها موهاي خاصي دارا هستند كه منجر ميشود كفش شرايط گذشته خويش را محافظت نمايد . 

۲ - از پاك‌كن براي پاك كردن لكه‌ها روي كفش استفاده فرمائيد . 

۳ - با استفاده از ماهوت‌پاك‌كن منحصر , كل كفش را بكشيد . 
از ماهوت‌پاك‌كن صرفا به يك سمت بكشيد . 
10 
۴ - لكه‌ها را پاك‌كنيد . 
در شرايطي‌كه كفش شما تر شد آن را با دستمال سرويس بهداشتي خشك‌كنيد و حوصله نماييد تا كم آب شود . آن‌گاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد كفش هاي جير استفاده فرمائيد . در‌حالتي كه روي كفشتان لكه‌هاي سبز ناشي از چمن موجود هست , از پودر تالك استفاده نمائيد . چندين ساعت حوصله نماييد تا كم آب شود . آنگاه از ماهوت‌پاك‌كن منحصر به فرد استفاده نمائيد . 
11 
۵ - از سيليكون استفاده فرمائيد تا كفش در قبال هوا مقاوم باشد . 
بعدازاين كه خريده شدند , بلافاصله مي بايست صورت پذيرد . هرسال مي بايست اين فعاليت تكرار شود . 
13 
۶ - كفش را در هواي گشوده قرار دهيد . 
12 
نكته : از سيليكون براي كفش سلامت استفاده نكنيد چون منجر رنگ برندگي كفش مي گردد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۳۰:۵۷

تشخيص نقره اصل بسيار سخت است.شايد تا كنون پيش آمده كه شما هم به صورت آن لاين از فروشگاهي ناشناس قطعه‌اي نقره خريداري كنيد. يا شايد يك دوست، نقره‌اي را به شما هديه داده كه از صندوقچه‌ي قديمي مادرش پيدا كرده است. حتي ممكن است در ميان ميراث خانوادگي خودتان شئ زيباي نقره‌اي رنگي را يافته باشيد و مي‌خواهيد بدانيد كه واقعاً نقره است يا نه؟ دليل شما هر چه كه باشد بايد با روش آزمودن نقره آشنا باشيد تا به جواب برسيد.

راههاي تشخيص نقره اصل

نقره عنصري شيميايي و انعطاف پذير است. نقره‌ي استرلينگ از ۹۲٫۵ درصد نقره‌ي خالص و ۷٫۵ درصد فلزات ديگر و غالباً مس، تشكيل شده است. اين نوع نقره سخت‌تر از نقره‌ي خالص است. اكثر محصولاتي كه پوشش نقره دارند با نقره‌ي خالص اشتباه گرفته مي‌شوند. اين نوع محصولات معمولاً تنها با لايه‌ي بسيار نازكي از نقره پوشيده شده‌اند.

حال به بررسي برخي روش‌هاي تشخيص نقره از ساير فلزات مي‌پردازيم:

 1. نشان حك شده:

اغلب، اقلامي كه به اسم نقره‌ي استرلينگ ارائه شده و به صورت بين المللي خريد و فروش مي‌شوند داراي نشاني حك شده هستند. البته در برخي موارد خبري از نشان مذكور نيست. بنابراين براي اطمينان بايد روش‌هاي ديگري را به كار بريد.

 1. عيار نقره:

به كمك يك ذره‌بين قطعه‌ي خود را بررسي نماييد. معمولاً برخي اعداد بر روي نقره حكاكي مي‌شوند. اعدادي از قبيل، ۹۲۵، ۹۰۰ يا ۸۰۰٫ اين ارقام درصد نقره‌ي خالص آن قطعه را نشان مي‌دهند. مثلاً وجود عدد ۹۲۵ به اين معني است كه ۹۲٫۵ درصد قطعه‌ي مذكور از نقره‌ي خالص تشكيل شده است.

 1. آهن ربا:

با استفاده از يك آهن رباي قوي قطعه‌ي مورد نظر را آزمايش كنيد. نقره يك عنصر پارامغناطيس بوده و جذب آهن ربا نمي‌شود. يا اين كه تنها واكنش اندكي نشان مي‌دهد. اگر قطعه‌ي شما جذب آهن ربا شد بايد بدانيد كه از نوعي فولاد جلا ديده ساخته شده است. البته فلزات ديگري هم وجود دارند كه شبيه نقره بوده و خاصيت آهن ربايي ندارند. پس همواره علاوه بر اين آزمايش از روش‌هاي ديگر تشخيص نيز استفاده نماييد.

 1. يخ:

آزمايش تشخيص نقره با استفاده از يخ تنها مناسب آزمودن سكه يا شمش نقره است و در مورد زيورآلات نقره كارايي چنداني ندارد. نقره بيش‌ترين خاصيت گرما رساني را نسبت به فلزات و آلياژهاي معمول دارد. درنتيجه، مي‌توانيد تكه‌اي يخ را در دست بگيريد و روي قطعه‌ي نقره‌ي مورد نظرتان قرار دهيد. در اين صورت، درست مثل اين كه يخ را بر روي جسم داغي قرار داده باشيد به سرعت ذوب مي‌گردد.

 1. صدا:

وقتي بر روي جسمي كه از جنس نقره است ضربه بزنيد، صداي زير و زنگ مانند زيبايي را خواهيد شنيد. در حالي كه باقي فلزات و آلياژها صدايي بم و گرفته ايجاد مي‌كنند.

 1. مواد شيميايي:

در برخي موارد ناچاريد كه نقره‌ي مورد نظرتان را با مواد شيميايي امتحان كنيد. اين كار را حتماً با دستكش انجام دهيد. چرا كه ماده‌ي شيميايي مناسب براي اين كار نوعي اسيد است كه مي‌تواند پوست شما را بسوزاند. توجه داشته باشيد كه استفاده از اين روش آسيب مختصري به قطعه‌ي شما وارد مي‌كند. اگر احتمال مي‌دهيد كه شئ مذكور گران‌بها باشد، بايد براي آزمودن آن روش‌هاي ديگري را به كار بريد.

براي انجام اين آزمايش ابتدا بايد اسيد مخصوص را تهيه نماييد. اين آزمايش براي تشخيص مرغوبيت و خلوص نقره به كار مي‌رود. شايد نسبت به خلوص نقره‌ي مورد نظرتان ترديد داشته و احتمال مي‌دهيد كه با روكش نقره يا نوعي آلياژ مواجه باشيد. در اين صورت، بايد از سنگ محك نيز استفاده كنيد تا فلز به كار رفته در زير روكش را تشخيص دهيد.

انجام اين كار اصول خاصي دارد كه ابتدا بايد با آن آشنا شويد.

 1. سفيد كننده:

در صورتي كه محل كوچكي از قطعه‌ي خود را آغشته به مواد سفيد كننده نماييد به سرعت سياه مي‌شود. توجه داشته باشيد كه اين موضوع در مورد اشيائي كه روكش نقره دارند هم صدق مي‌كند.

حال، با استفاده از اين روش‌ها به سادگي مي‌توانيد قطعه‌ي خود را آزمايش نموده و بيش‌تر با آن آشنا شويد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۷:۰۶

از همان زماني كه بشر تصميم گرفت كه با به تن كردن پوششي از بدن خود محافظت نمايد به استفاده از چرم روي آورد. امروزه محصولات چرم طبيعي به منظور متفاوتي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. ديگر موضوع تنها انتخاب يك پوشش نيست. بلكه لباس و لوازم جانبي مصرفي شما بار معنايي خاصي را با خود دارند.

مي دانيم كه خريد پوشاك و كالاهاي جانبي از قبيل كيف و كفش و كمربند و غيره، صرفاً به منظور رفع نياز انجام نمي‌شود. هر يك از ما نام‌هاي تجاري محبوبي را مي‌شناسيم كه يا از آن‌ها خريد مي‌كنيم و يا در نظر داريم كه در اولين فرصت به سراغ‌شان برويم.

نوع پوشاك و لوازم جانبي ما نشان دهنده و معرف سبك زندگي، باورها، وضعيت مالي، طبقه‌ي اجتماعي و… است. به همين دليل، اكنون همه‌ي ما با دقت و وسواس بيش‌تري پوشاك و وسايل خود را انتخاب مي‌كنيم و با وجود بالا رفتن قيمت‌ها گاهي حاضريم براي تهيه‌ي اين اقلام، بهاي بالايي بپردازيم.

اين موضوع مخصوصاً در دنياي كار و تجارت جلوه‌ي خاصي پيدا مي‌كند. اين روزها از روي جنس و ميزان مرغوبيت كالاي چرم، حتي مي‌توان شغل افراد را نيز حدس زد.

براي مثال مي توان گفت يك پزشك موفق، وكيل حاذق و يا مدير عالي رتبه‌، كيف چرم و كفش ظريف، تمام چرم و با استايل خاص به همراه دارد. هر چه مقام و رتبه‌ي اجتماعي بالاتر باشد، كالاهاي چرمي مصرفي هم مرغوب‌تر و با كيفيت‌تر هستند.

حال بايد ديد براي انتخاب و خريد اين اقلام بسيار زيبا و چشمگير بهتر است چه مواردي را در نظر داشته باشيم:

وقتي به بخش داخلي كالاهاي چرمي نگاه مي‌كنيد، معمولاً با نشان “چرم اصل”، “چرم پرداخت نشده”، و يا “چرم پرداخت شده” مواجه مي‌شويد. اما موضوع اين است كه معناي اين ادعاها چيست؟

زماني كه قصد خريد يك كت يا باراني چرمي و يا يك كيف چرم زيبا يا كفش تمام چرم را داريد بهتر است دقيقاً بدانيد كه از آن‌ها و نوع چرم‌شان چه انتظاري بايد داشته باشيد.

تنها دارا بودن نشان “چرم اصل” به اين معنا نيست كه آن كالا از چرم مرغوب ساخته شده باشد. بي‌كيفيت‌ترين اقلام چرمي هم از چرم واقعي ساخته شده‌اند. با اين تفاوت كه ماده‌ي تشكيل دهنده‌ي آن‌ها چرم نامرغوب است.

گاهي كالاهايي كه نشان “چرم اصل” دارند را با استفاده از چند لايه چرم بي‌كيفيت و چسباندن آن‌ها به يكديگر درست مي‌كنند. اين چرم‌ها معمولاً باقي‌مانده و ضايعات اقلام چرمي مرغوب‌تر هستند كه با چسب به هم چسبانده و رنگ‌شان مي‌كنند تا خوب به نظر برسند. البته اگر اين اقلام را با قيمت مناسبي تهيه كنيد هيچ اشكالي ندارد. اما موضوع اين است كه معمولاً اين‌ها را به عنوان چرم مرغوب به شما ارائه مي‌دهند. در اين صورت بايد هوشيار باشيد. چون اين كالاها ارزش بهايي كه بايد براي‌شان بپردازيد را ندارند.

 

از طرف ديگر گاهي با نشان “چرم پرداخت شده” رو به رو مي‌شويد. اين نشان را بيش‌تر روي كالاهاي نسبتاً مرغوب خواهيد ديد و به اين معنا است كه چرم مصرفي، راه مرغوبيت را تا نيمه طي نموده است. طيف وسيعي از اقلام ريز و كيف چرم زنانه و مردانه كه توسط بهترين نام‌هاي تجاري به فروش مي‌رسند از اين نوع چرم ساخته شده‌اند.

اين نوع چرم متشكل از ضايعات چرم پرداخت نشده است. اين تكه‌ها را پرداخت مي‌كنند تا نقائص و عيوب‌شان را تا حدودي بر طرف نمايند و سپس آن‌ها را رنگ مي‌كنند تا ظاهري يك پارچه و زيبا پيدا كند. محصول نهايي حالت پلاستيك مانندي دارد و نسبت به چرم پرداخت شده و بسيار مرغوب از دوام كم‌تري برخوردار است و با گذشت زمان، كهنه و فرسوده به نظر خواهد رسيد. البته به شرطي كه دوام بالا و ثبات طولاني مدت رنگ و مقاومت در برابر لك براي‌تان زياد اهميت نداشته باشد، اين نوع چرم نيز بسيار زيبا و قابل قبول است.

چرم پرداخت نشده داراي ظاهري زمخت‌تر است و گاهي اوقات نقائص و استحكام ذاتي اين ماده را به نمايش مي‌گذارد. اين نوع چرم معمولاً در ساخت اقلامي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه وظايف سنگين‌تري به عهده دارند. از قبيل، جلد چرمي سلاح‌ها و همين طور كمربندهايي كه ابزار كارگاهي را در آن‌ها قرار مي‌دهيم. البته اين نوع چرم در ساخت كمربندهاي معمولي، كيف پول يا كيف اسناد، كفش‌هاي كارگاهي يا برخي كفش‌هاي معمولي، و بسياري كالاهاي چرمي ديگر هم به كار مي‌رود. اين نوع چرم به طور طبيعي داراي نقائصي مانند اثر زخم يا خراشيدگي حيوان است.

اين ماده، بسيار سخت و بادوام بوده و معمولاً داراي سايه روشن‌هايي است كه آن را قديمي‌تر نشان مي‌دهد. صاحب نظران معتقدند كه كالاي توليد شده با اين چرم بسيار با كيفيت و بادوام است. اگر اهل خريد با صرفه هستيد بايد بدانيد كه با خريد اين نوع چرم و مراقبت از آن احتمالاً آن را براي تمام باقي عمر با خود خواهيد داشت.

با توجه به موارد ذكر شده بهتر است در خريد كالاهاي چرمي دقت كافي را مبذول داشته و كالاي خود را از محل يا برندي خريداري نمائيد كه به آن اعتماد داريد. به خاطر داشته باشيد كه نوع لباس پوشيدن و اكسسوري شما معرف شخصيت و براي كساني كه دقيق ترند، نشان دهنده‌ي ميزان آگاهي شما است. فراموش نكنيد كه پوشاك ما امروز تنها وظيفه‌ي پوشاندن بدن ما را بر عهده ندارند، بلكه بخشي از استايل شماست. با انتخاب پوشش و لوازم جانبي مناسب مي‌توانيد در كوتاه‌ترين زمان ممكن و در يك چشم بر هم زدن، بخشي مهمي از آن چه هستيد را به افراد معرفي نمائيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۱:۲۲


بها هر كيف اداري چرم فوت چرم اشبالت ارگانيك - ارزش هر فوت چرم اشبالت ارگانيك هر فوت چرم اشبالت ارگانيك با بها هاي متغير و نوساني مطابق كيفيت عالي فروش ميگردد . اشبالت چرمي صفحه صفحه شده‌است كه از چرم هاي سنكين گاوي و شتري بدست مي‌آيد . با سايش و پرداخت صورت چرم , حالتي مخمل مثل پيدا مي نمايد كه به آن اشبالت ميگويند . از ديد طبقه بندي اشبالت در جايگاه پايينتري از جير جاي‌دارد و بيشتر جهت ايجاد توليد ها دست دوز مورد استفاده قرار مي‌گيرد . اشبالت عرضه شده از روش اين راءس اشبالت ارگانيك بوده و مدل مرتبه يك بحساب ميايد . كليه چرم هاي عرضه شده از روش تارنما منط , وابسته به چرم آفتاب شهر مشهد مقدس است . بدين ترتيب از نگاه كيفيت جاي هيچگونه نگراني نيست . چرم اشبالت و هر مدل چرم ارگانيك ديگر , متناسب با سكو مرغوبيت بها متفاوتي دارااست . در شرايطي كه تحت عنوان يك خريدار در‌پي تنظيم چرم اشبالت مرغوب با بها هر فوت مطلوب مي باشيد تارنما هاي اينترنتي و نمايندگي هاي داراي اعتبار خوبتر از ساير اماكن مي‌توانند شمارا از بها هاي رقابتي برخوردار نمايند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۴:۵۵

چرم شترمرغ امروزه به عنوان با ارزش ترين محصول اين حيوان مورد توجه مي‌باشد. از پوست شترمرغ، چرمي با كيفيت بالا و قابل قياس با چرم تمساح و فيل بدست مي‌آيد.

 چرم شتر مرغ نرم بوده و وجه تشخيص آن وجود نقاط مربوط به فوليكول هاي ساقه پر مي‌باشند. اين چرم دوام بسيار زيادي داشته و نسبت به چرم تمساح از مقاومت بيشتري در مقابل آب برخوردار مي‌باشد.
شترمرغ نر پرهاي سياهي دارد و انتهاي پرها و بال‌هاي آن سفيد است ولي پرهاي شترمرغ ماده قهوه‌اي رنگ است. سر و گردن شترمرغ بدون پر و طاس است. اين پرنده اغلب بصورت گروهي در بين گله‌هاي پستانداران علفخوار همچون گورخر و گاوميش و كل يال‌ دار به سر مي‌برد.از ويژگيهاي منحصر به فرد پوست بدن اين پرنده فوليكول هاي پر موجود در پشت و سينه آن است . وضعيت آرايش فوليكول ها بر روي پوست ارزش آن را مشخص مي‌كند. هر قدر اين فوليكول ها واضح تر و فشرده تر باشد پوست از ارزش بيشتري برخوردار است.
 از آنجايي كه تعداد فوليكولهاي پوست شترمرغ ثابت مي‌باشد بنابراين ارزش پوست بزرگتر الزاما بيشتر از پوست كوچكتر نخواهد بود.
چرم نرم و لطيف شتر مرغ يكي از رايج ترين مواد مورد استفاده در ساخت پوتين، دستكش ، كيف و نيز يقه كت است.

نوع ديگر چرم توليد شده از شترمرغ چرم پوست ساق پا است اين چرم از صفحات فلسي شكلي كه همانند پوست مارمولك است و از اجداد شترمرغ به آنها ارث رسيده تشكيل شده است. در ايالات متحده آمريكا از اين چرم براي ساختن پوتين هاي گاوچرانها استفاده مي‌شود و طرفداران زيادي دارد.چرم ساق پاي شترمرغ
لازم به ذكر است كه 60 درصد از درآمد محصولات شترمرغ، مربوط به چرم شترمرغ است.


چرم شترمرغ يكي از بهترين چرم هاي جهان با مقاومت بسيار بالا و ويژگي هاي منحصر به فرد مي باشد. اين چرم زيبا، طرح دار ، ضد آب ، كشسان و قابل انعطاف بوده و همين ويژگي ها آن را به محصولي پر طرفدار در بازار چرم، كيف، كفش و… تبديل كرده است. چرم شترمرغ، چرم نفيس، گران و منحصري مي باشد. دليل تمايز اين چرم، جاي ساقه هاي پر بر روي چرم است. اين چرم قابل انعطاف و با دوام بوده كه بسيار مناسب صنايع چرم سازي و محصولات چرمي لوكس مي باشد. در50 سال اخير از زيباترين و لوكس ترين چرم هاي دنيا شناخته شده است. با نگاهي به ظاهر چرم شترمرغ، متوجه مي‌شويد كه چرمي با رخ بسيار زيبا و بي‌نظير را مورد بررسي قرار داده‌ايد. بر روي پوست اين جانور، اثر رستنگاه پرها، به‌صورت مشخص ديده مي‌شود و بقاياي اين آثار، باعث مي‌شود رخ چرم حاصله بسيار زيبا جلوه‌ گر شود.
چرم شترمرغ
معمولا پس از كشتار پرنده پس از  برش و پوست كني، عمليات شستشو، آهك دهي و سپس آهك زدايي پوست انجام و آماده ورود به مرحله دباغي مي شود. براي كسب اطلاعات بيشتر درباره دباغي چرم، به مقاله “دباغي چرم” مراجعه كنيد.
پس از ورود پوست به مرحله دباغي همچون ساير پوست ها بوسيله مواد معدني و در مواردي مواد گياهي دباغي و ريتانينگ شده و پس از عبور از مراحل مختلف، محصول در نهايت  به چرمي گرانبها تبديل مي شود. چرم حاصله معمولا در حين توليد و در درام ويا به شيوه هاي متداول ديگر رنگرزي مي شود.چرم پس از رنگرزي به گونه اي تكميل و پوليش مي شود كه الگوي زيبا و طبيعي رخ چرم حفظ شده و ظاهري جذاب نرم، درخشان و در عين حال مقاوم داشته باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۱:۲۸


مراحل توليد كيف چرم از سالامبور تا محصول
توليد چرم بي‌گمان يكي از قديمي‌ترين فعاليت‌هايي است كه بشر به آن پرداخته است. در ابتدا، پوست حاصل از شكار و پرورش دام به عنوان پوشاك و براي حفاظت انسان در مقابل عوامل جوي مورد استفاده قرار مي‌گرفت.
چرم از سالامبور تا محصولچرم سازي از ابتداي تاريخ تمدن بشر تا امروز و خصوصاً از قرن بيستم با تغييرات بسياري همراه بوده است. اين تغييرات، بيش‌تر مديون صنعتي شدن و توسعه‌ي ماشين‌آلات بوده‌اند. چرم در چند مرحله توليد مي‌شود كه عبارت‌اند از:
مرحله‌ي خيساندن و شستشو: در اين مرحله پوست‌هايي كه نمك اندود شده‌اند را در حوضچه‌هايي به نام بالابان قرار داده و آب سرد را روي آن‌ها به جريان درمي‌آورند. با اين كار، نمك و خون باقي‌مانده به تدريج از روي پوست شسته مي‌شوند و آب به داخل بافت پوست نفوذ مي‌كند. واضح است كه پوست هر چه تميزتر شود از كيفيت بالاتري برخوردار خواهد بود. در اين مرحله براي ضدعفوني كردن پوست از تركيبات خاصي استفاده مي‌شود. به علاوه دماي آب هم از اهميت زيادي برخوردار است. اگر چه استفاده از آب گرم روند كار را تسريع مي‌نمايد اما موجب افت كيفيت چرم حاصله و رشد مجدد باكتري‌ها مي‌شود. معمولاً ابتدا به مدت ۲ روز پوست‌ها در آب و مواد شوينده و ضدعفوني كننده‌ي مخصوصي خيسانده شده و بعد شسته مي‌شوند. دباغي كردن پوستي كه به خوبي شسته و خيسانده شده بسيار آسان‌تر است.
آهك دهي: با اين كار ريشه‌ي موها كاملاً سست مي‌شود و زوائدي از جمله چربي‌ها و برخي پروتئين‌ها كه بر روي پوست باقي‌مانده‌اند، كاملاً تميز مي‌گردند.
لش زدايي: در اين مرحله از توليد چرم كليه‌ي بافت‌هاي اضافي توسط ماشين‌آلاتي به نام لش بر از پوست جدا مي‌شوند. با انجام اين كار جذب و استفاده از مواد شيميايي در مراحل بعدي آسان‌تر شده و محصول نهايي كيفيت بهتري پيدا مي‌كند.
مو گيري: در اين مرحله از توليد چرم پوست‌ها را به مدت يك شب در محلول آهك و سولفيد سديم خوابانده و بعد توسط دستگاه يا به صورت دستي موها را تميز مي‌كنند. البته ساختار موي پوست حيوانات مختلف داراي دوام گوناگوني است. براي كوتاه‌تر كردن روند موگيري مي‌توان از سولفور سديم و تركيبات آن با موادي از جمله متيل آمين، سولفيدات سديم و كربنات سديم هم استفاده نمود.
آنزيم دهي: در اين مرحله براي كم كردن PH پوست و از بين بردن آهك به جا مانده از مراحل پيشين، از مقداري اسيد از جمله اسيد هيدروكلريك استفاده مي‌شود. بديهي است كه مواد و درجه‌ي غلظت آن‌ها بايد به تناسب و با احتياط مصرف گردند. با كم شدن PH محيط، آهك به تدريج خارج شده و به همين خاطر، اين مرحله را آهك‌زدايي نيز مي‌نامند. درضمن، در برخي مواقع از اسيدلاكتيك هم براي آهك‌زدايي استفاده مي‌شود.
تراش دادن چرم: پس از اين كه آب چرم دباغي شده گرفته شد، ماشين‌ها چرم را با ضخامت‌هاي گوناگون برش مي‌دهند. بعد از اين مرحله نيز چرم را سنباده مي‌زنند و اصطلاحاً پرداخت مي‌كنند.
مراحل توليد چرمرنگ‌آميزي: نهايتاً چرم را با مواد رنگي گوناگوني از جمله: مواد معدني غير محلول در آب يا مواد آلي محلول در آب رنگ‌آميزي كرده و سپس با روغن‌هاي گياهي يا حيواني روغن‌كاري مي‌كنند و به منظور افزايش دوام و درخشش از مواد براق‌كننده كه خود داراي تنوع هستند، استفاده مي‌شود.
انواع كيف چرم

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۲:۲۱


يكي از انواع پرطرفدار و زيباي خريد كيف چرم از پوست حيواناتي از قبيل مار و كروكوديل به دست مي‌آيد. اين نوع چرم بسيار كمياب بوده و قيمت گزافي نيز دارد. به علاوه در سال‌هاي اخير در زمينه‌ي حقوق حيوانات و حفظ محيط زيست و گونه‌هاي جانوري فعاليت‌هايي صورت گرفته است كه شكار اين حيوانات را بسيار محدود مي‌كند.

بنابراين افراد كمي هستند كه به اين گونه چرم دسترسي داشته و توانايي خريد آن را دارند.
امروزه استادكاران اين صنعت دست به كار شده و طرح پوست مار و كروكوديل را به صورت چاپي بر روي چرم شتر، بز و گوسفند به صورت رنگي ايجاد مي‌كنند. در نتيجه، چرم حاصله علاوه بر تنوع طرح و رنگ‌هاي زيبا، مقرون به صرفه نيز هست. حتي براي طبيعي‌تر جلوه دادن اين طرح‌ها از برخي افكت‌ها هم بر روي چرم استفاده مي‌شود.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پيگمنتي است كه در حال حاضر به صورت ديجيتال و توسط چاپگرهاي مخصوص بر روي چرم ايجاد مي‌شود.
پيشرفت و بهبود چاپ ديجيتال بر روي چرم اين امكان را فراهم آورده كه كالاهاي چرمي سفارشي به بهترين و منحصر به فردترين صورتي در دسترس مشتريان و سفارش دهندگان قرار گيرد.
اين نوع چاپ پيگمنتي را مي‌توانيد بر روي سر رسيد، دفتر يادداشت، قاب تلفن همراه، كيف، كفش، كت، باراني، دستبند و زيورآلات و… ببينيد.
مشخص است كه افزايش تقاضا و ايجاد محصولي خاص و رقابتي، خواست هر توليد كننده‌اي است. امروز مي‌توانيد تصوير، طرح، شعار، لوگو يا پيام دلخواه خود را روي كالاي چرم مورد نظرتان چاپ نموده و تجربه‌ي خود را از دنياي چرم به سطح تازه‌اي ارتقا دهيد.
يكي ديگر از انواع چاپ بر روي چرم، چاپ پرسي است كه كاربرد زيادي دارد. براي انجام اين نوع چاپ كافي است تا كليشه‌ي مورد نظر خود را سفارش دهيد. سپس طرح همان كليشه با كمك دستگاه پرس بر روي كالاي چرم شما ايجاد خواهد شد. اين روش براي طلاكوب كردن چرم نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
چرم كالاي ارزشمندي است كه اكنون مي‌توانيد از طرح‌ها و نقش‌هاي گوناگون آن لذت برده و مجموعه‌ي چرمي خود را وسعت بخشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۵:۱۵

كيف چرم
آيا لباس چرمي داريد و دنبال راهي براي تميز كردنش مي گرديد؟اگر پاسختان مثبت است و دنبال بهترين و مطمئن ترين راه براي شستن چرم تان هستيد اين مقاله كمكتان خواهد كرد.
شستن چرم بدون ريسك!اولين سوالي كه به ذهن مي آيد اين است كه آيا مي توان چرم را شست يا نه؟ بايد به عرضتان برسانيم بلي، اما شستن چرم آدابي دارد كه بايد رعايت شود.
اولين نكته اينكه به هيچ وجه نبايد چرم را در ماشين لباسشويي انداخت و شست. بهترين راه براي تميز كردن البسه چرمي سپردن آن به يك خشك‌شويي معتبر است. (يعني مطمئن باشيد يك متخصص شست و شوي چرم در آنجا وجود داشته باشد).
در خانه نمي توان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمي و لطافت خود را از دست مي دهد و ديگر همچون گذشته انعطاف پذيري نخواهد داشت و خشك مي شود. اگر هم آستر كت چرم تان كثيف شد بهترين كار اين است كه آستر را عوض كنيد چون چرم فقط روشويي مي شود. گردو غبار دشمن چرم است و شما بايد هر چند وقت يك بار روي آن را تميز كنيد. براي اين كار كافي است كه يك قاشق مرباخوري شامپو بچه را با آب ولرم(CC ۲۵۰ ) و ۳تا۴ قطره سركه مخلوط كنيد و آرام روي كيف چرم چرم بكشيد و سپس با آب معمولي شامپوها را پاك كنيد و بعد با يك پارچه خشك كنيد.در نهايت مي توانيد با واكس هاي معمولي روي چرم را ماساژ دهيد.باران را با كف شامپو بچه بشوييد!باران هاي آلوده اي كه اين روزها در تهران كم نيستند مي توانند حسابي به لباس هاي چرم شما آسيب برسانند، اگر به طور ناگهاني در باران شديدي گرفتار شديد، در چنين شرايطي شستن چرم به اين شكل است كه بايد خيلي زود با يك اسفنج آغشته به كف شامپو بچه، باران آلوده را از روي چرم پاك كرده و بعد خشك كنيد. البته بايد حواس تان باشد كه پشت چرم نبايد به هيچ وجه خيس شود چون انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد، به طور كلي بهتر است در روزهاي باراني از پوشيدن چرم خودداري كنيد تا مبادا درون آن خيس شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۹:۳۹

خريد كيف چرم

چرمهاي ماهي‌ها ، خزندگان و انواع پستاندارانبطور كلي ، بيشتر چرم مورد نياز بشر، از پوست حيوانهايي مانند گاو ، گوسفند ، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آنها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آنها ، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم مرغوب تبديل كرد‌.
پوست مار و مارمولك
چرم مارمولكچرم مارمولكچرم مارچرم ماراين نوع پوست ، بسيار نازك و در عين حال محكم است. وقتي كه پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولكها ، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
پوست كروكوديل ها و سوسمارها
crocodile [1600x1200]
اين حيوانات ،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها ، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آنها با پرس‌هاي فولادي ، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو ، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار ، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدانهاي درجه يك ، كيفهاي زنانه و كفشهاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
پوست پرندگان
bird [1600x1200]
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده ، مرده يا كشته شود.پوست ماهي
چرم ماهيدر ميان ماهي‌ها ، كوسه داراي مناسبترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
چرم گاوي
چرم گاو
چرمي با دوام و مقاوم است كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است .اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود كاربرد عمومي آن در تهيه كفش و انواع كيف گاها در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
چرم گوسفندي
چرم گوسفندي
چرمي زيبا، با قيمت مناسب مي‌باشد و دوام خوبي دارد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
چرم بزي
محل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودمحل خروج مو به وضوح بر روي چرم بز مشاهده مي شودتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :charmsara
تاريخ: ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۴:۲۹:۳۶


از انواع

حيوانات چرم توليد مي شود.حيواناتي مانند گاو و بز به خاطر گوشتشان پرورش داده مي‌شوند. اما حيواناتي هم هستند كه به خاطر پوستشان شكار مي‌شوند.

خصوصيات پوست هاي مختلفبطور كلي، بيش تر چرم مورد نياز بشر، از انواع پوست حيوان هايي مانند گاو، گوسفند، بز و خوك بدست مي‌آيد. اين حيوانات را بيشتر به خاطر گوشت آن ها پرورش مي‌دهند. در واقع پوست آن ها، يك فراورده فرعي به حساب مي‌آيد. اما حيواناتي هم هستند كه تنها به خاطر استفاده از پوستشان شكار مي‌شوند. از پوست شتر مرغ نيز چرم بسيار سخت و مرغوب بدست مي‌آيد كه از آن در تهيه كيف و كفش و چمدان استفاده مي‌شود. بطور كلي مي‌توان گفت كه بجز حشرات ، كمتر مخلوق چرنده يا خزنده‌اي وجود دارد كه نتوان پوست آن را به چرم طبيعي مرغوب تبديل كرد‌.محصولات چرمي
 
چرم مارمولك:انواع پوست مارمولك
انواع پوست مارمولك، بسيار نازك و در عين حال محكم هستند. وقتي كه اين پوست پيرايي مي‌شود، ترك نمي‌خورد و آبرفتگي و كشيدگي پيدا نمي‌كند و دوام و استحكام زيادي دارد. پوست مارمولك ها، گرانتر از پوست مارها است. از يك مارمولك مي‌‌توان حدود ۳۰ سانتيمتر مربع پوست بدست آورد.
 
چرم پوست كروكوديل ها و سوسمارها:انواع پوست كروكوديل
اين حيوانات،‌ پوست زيبايي دارند و از روي نقش‌هاي بزرگ به راحتي مي‌توانند تشخيص داده شوند. اين پوست ها، به اندازه‌اي شهرت دارند كه براي ساخت تقلبي آن ها با پرس‌هاي فولادي، نقش‌هاي سوسمار را بر روي پوست گاو، نقش و ثابت مي‌كنند. پوست سوسمار، بيشتر از پوست كروكوديل مورد استفاده قرار مي‌گيرد و براي ساخت چمدان هاي درجه يك، كيف هاي زنانه و كفش هاي مرغوب درجه يك استفاده مي‌شود.
 
چرم پوست پرندگان:انواع پوست پرندگان
پوست پرندگاني كه براي استفاده از پر و بالشان پرورش مي‌يابند، تنها در صورتي به چرم تبديل مي‌شوند كه پرنده مرده يا كشته شود.
 
چرم  پوست ماهي:انواع پوست ماهي
در ميان ماهي‌ها، كوسه داراي مناسب ترين پوست براي توليد چرم است. چرم موسوم به شاگرين از پوست اين حيوان ساخته مي‌شود.
 
چرم گاوي:چرم بزي ساده
از انواع پوست گاو، چرمي با دوام و مقاوم به دست مي آيد كه با وجود توليد الياف پيشرفته، همچنان در بسياري موارد همچون دستكش ايمني، در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها است. اين نوع چرم داراي الياف متراكم است به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مورد مصرف، به صورت نرم و خشك در ضخامت هاي متفاوت ارائه مي شود. كاربرد عمومي آن در تهيه كيف و كفش، مبلمان و دكوراسيون است، گاهاً در تهيه لباس و دستكش هم از آن استفاده مي گردد.
 
چرم گوسفندي:ورقه هاي چرمي
از انواع پوست گوسفند، چرمي زيبا با قيمت مناسب و دوام خوب به دست مي آيد. تراكم الياف آن به نسبت ساير چرم ها كم است سطح آن مانند چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن باعث گرديده كه بصورت عمده در لباس و دستكش مورد استفاده قرار گيرد. انواع كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه توليد مي شود.
 
چرم بزي:انواع پوست بزتراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر ولي از چرم گوسفندي بيشتر است و مقاومت بالايي دارد. محل خروج مو به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص است. با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و خشك ارائه مي شود. موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد. چرم بزي در تهيه ي جير و ساخت كيف هاي كوچك تر نيز استفاده مي شود. چرم بزي داراي انواع مختلفي مي باشد و در ضخامت هاي مختلف همراه با درجات كيفي متفاوت عرضه مي شود. چرم هاي مويي، جير از ديگر انواع اين نوع چرم است كه مي توان براي ساخت محصولاتي بسيار زيبا از آن استفاده كرد.
 
چرم گاوميش:اين چرم بدليل ضخيم بودن در تهيه كمربند كاربرد بيشتري دارد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]